اظهارات بی سابقه برژینسکی: اگر اسراییل به ایران حمله کند هوا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

اظهارات بی سابقه برژینسکی: اگر اسراییل به ایران حمله کند هوا

پست توسط sand_fighter »

عصر ایران – پایگاه خبری " دیلی بیست " آلمان مصاحبه ای با زبیگنیو برژینسکی مشاور امنیت ملی دولت پرزیدنت کارتر (1976-1980 ) و از استراتژیست های سیاسی آمریکا به انجام رسانده است که در بخشی از این مصاحبه ، برژینسکیشدیداً نسبت به حمله احتمالی اسراییل به ایران هشدار داده است .

به گزارش عصر ایران ، مشاور امنیت ملی پرزیدنت کارتر در این مصاحبه برای نخستین بار از احتمال رویارویی نظامی آمریکا و اسراییل در صورت حمله تل آویو به تاسیسات هسته ای ایران خبر داده است .

به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا ، برژینسکی در این مصاحبه در پاسخ به سوالی درباره موضع واشنگتن در قبال حمله هوایی اسراییل به تاسیسات هسته ای ایران می گوید : " اسرائیل برای حمله به ایران باید از آسمان عراق بگذرد، در این حالت لابد سربازان آمریکائی باید بنشینند و تماشا کنند ! "

وی در پاسخ به سوالی درباره حمله اسراییل بدون هماهنگی و اطلاع آمریکا به ایران از آسمان عراق گفت : " آمریکا باید کاملا جدی به آنها بفهماند که اجازه این کار را به آنها نخواهد داد . به عبارت بهتر اسراییل باید بداند که مخالفت ما تنها در حرف نیست بلکه در عمل هم جلوی حمله آنها به ایران را خواهیم گرفت " .

برژینسکی افزود: اگر اسرائیل بخواهد از آسمانی که تحت کنترل ماست بگذرد باید هواپیما های شکاری ما به پرواز درآیند و با آنها مقابله کنند. در این حالت هواپیماهای اسرائیلی دو راه در پیش دارند، یا باز گردند یا باز نگردند. البته کسی آرزو نمی کند که چنین وضعی پیش آید ولی اگر چنین اتفاقی روی دهد ممکن است واقعه ای عکس حادثه " لیبرتی " پیش بیاید .

"لیبرتی" یک کشتی جاسوسی آمریکایی بود که در جنگ شش روزه اعراب و اسراییل در ژوئن 1967 ، مورد حمله هوایی و دریایی اسرائیلی ها قرار گرفت که طی آن بیش از 200 آمریکایی کشته و زخمی شدند .

این اظهارات برژینسکی در تاریخ مناسبات اسراییل و آمریکا بی سابقه به حساب می آید و نشان از عمق اختلاف نظر دولت دموکرات آمریکا با دولت راست گرای اسراییل است .

برژینسکی در این مصاحبه خود همچنین نسبت به تحرکات لابی اسراییل در آمریکا به دولتمردان کاخ سفید و کنگره و نیز اسراییلی ها هشدار داده است .

اخیرا دمیتری مدودف رییس جمهور روسیه نیز اعلام کرد که در سفر اخیر شیمون پرز رییس جمهور اسراییل به مسکو، از قول همتای اسراییلی اش شنیده است که تل آویو هیچ طرحی برای حمله به ایران ندارد.

اما به فاصله چند ساعت پس از انتشار سخنان مدودف مقامات وزارت امور خارجه اسراییل سخنان وی را تکذیب کرده و گفتند که طرح حمله به ایران همچنان به عنوان یک گزینه برای بازداشتن تهران از دست یابی به سلاح هسته ای روی میز آنها قرار دارد .

ایران تهدید کرده است که در صورت حمله اسراییل ، به شدید ترین شکل ممکن پاسخ خواهد داد . احتمال می رود پاسخ ایران به حمله احتمالی اسراییل با موشک های دور بردی باشد که قادرند تل آویو و دیگر شهرهای اسراییل را مورد هدف قرار دهند .

اسراییل برای در امان ماندن از تهدید موشک های ایران در حال توسعه یک سیستم دفاع ضد موشکی پیشرفته با کمک آمریکاست.


[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 24
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۸, ۱:۴۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

Re: اظهارات بی سابقه برژینسکی: اگر اسراییل به ایران حمله کند هوا

پست توسط t-45 »

مرگ بر اسرائیل :shock:
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: اظهارات بی سابقه برژینسکی: اگر اسراییل به ایران حمله کند هوا

پست توسط RAHVAR »

شهیدان زنده اند
ما هم راه آنان را خواهیم رفت
تو اخبار در مورد همین مسائل با یه مردی که کروات بسته بود مصاحبه میکردن که گفت به این کروات های ما نگاه نکنید اگه جنگ بشه این کرواتها رو باز میکنیم چفیه میبندیم
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”