روسیه در حال تکمیل سیستم هدایت خودکار نیروگاه بوشهر است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

روسیه در حال تکمیل سیستم هدایت خودکار نیروگاه بوشهر است

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 یک خبرگزاری روسی، از مراحل پایانی نصب سیستم هدایت خودکار در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد. 
 [External Link Removed for Guests] 
به گزارش خبرگزاری مهر، ریانووستی به نقل از اطلاعیه کمپانی "اتم انرژو پروم" نوشت: این سیستم هدایتی کاملاً ساخت روسیه است و از چند ارزیابی جامع آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز با موفقیت بیرون آمده است. بر اساس این گزارش، در حال حاضر در نیروگاه اتمی بوشهر کار آماده سازی آزمون آبی مدارهای اول و دوم واحد نیروگاهی در جریان است.

علاوه بر این در سیستم های ویژه مربوط به رآکتور نیز کارهای تنظیمی انجام می شوند. همچنین در اطلاعیه گفته می شود که این کار به نوبه خود پیش زمینه مرحله "امتحان داغ" تجهیزات واحد نیروگاهی است. قرارداد تکمیل ساخت واحد اول نیروگاه اتمی در بوشهر، ژانویه 1995 در تهران امضا شده بود. روسیه همچنین موظف شد که یک رآکتور آبی "و.و. اِ.ار-1000" و سوخت هسته ای برای آن را به ایران عرضه نموده و متخصصین ایرانی را آموزش دهد.

حجم کل قرارداد حدود 1 میلیارد دلار ارزیابی می شود که از این میان قیمت رآکتور حدود 850 میلیون دلار است. پیمانکار کل کارهای ساخت و مونتاژ واحد اول نیروگاه، موسسه روسی "اتم استروی اکسپورت" است. در ماه فوریه 1998 روسیه و ایران توافق نمودند که روسیه نه تنها در تجهیز نیروگاه به ایران کمک کند، بلکه بطور کل ساخت آن را تکمیل کند. این پروژه می بایست 8 جولای 1999 تکمیل می شد، اما تاریخ بهره برداری از آن چندین بار به تعویق افتاد.

روز 28 ژانویه 2009 "اتم استروی اکسپورت" از پایان عرضه سوخت هسته ای برای اولین نیروگاه اتمی ایران خبر داد. سوخت هسته ای، طبق مقررات، شش ماه قبل از راه اندازی نیروگاه به آن عرضه شد. در ماه ژوئن در رآکتور نیروگاه اتمی بوشهر سوخت مجازی بارگذاری شد و اکنون کارهای تنظیمی برای راه اندازی نزدیک به پایان هستند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”