ناکامی ارتش يمن براي تصرف مناطق تحت كنترل مبارزان الحوثي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

ناکامی ارتش يمن براي تصرف مناطق تحت كنترل مبارزان الحوثي

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 
خبرگزاري فارس: ارتش يمن بيش از 48 نوبت براي تصرف منطقه كوهستاني "سفيان "در استان عمران به مواضع مبارزان الحوثي يورش برد اما در تمامي حملات متحمل شكست شد.

به گفته منابع آگاه مستقل، ديروز درگيري ميان ارتش يمن و نيروهاي الحوثي شدت گرفت و در چندين منطقه از جمله "حرف سفيان " ده‌ها نفر از دو طرف كشته و به اسارت گرفته شدند. از سوي ديگر دفتر "عبد‌الملك الحوثي " رهبر نيروهاي الحوثي با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد: جنگنده‌هاي ارتش يمن چندين منطقه را در استان صعده از جمله مران، المجازين، الرقة، الشرفة، بني معاذ، سودان، العند، سوق الليل و المهاذر را هدف بمباران قرار دادند.

در اين بيانيه آمده است كه نيروهاي الحوثي نيز 90 نظامي ارتش يمن را در منطقه "شقر سفيان " كه بين دو استان صعده و عمران قرار دارد، به اسارت گرفته‌اند. اين در حالي است كه نيروهاي ارتش يمن بيش از 48 نوبت براي تصرف منطقه سفيان حمله كردند اما در تمامي حملات متحمل شكست شدند.

در مقابل يك منبع آگاه نظامي يمن نيروهاي الحوثي را به تداوم حملات عليه شهروندان يمني در استان صعده و عدم پايبندي به آتش‌بس متهم كرد و گفت: يگانهاي نظامي و امنيتي يمن مقرهاي نيروهاي الحوثي را مورد هدف قرار دادند و آنها را تخريب كردند.

اين در حالي است كه سازمان ملل اعلام كرده است كه از آغاز درگيري‌ها از سال 2004 در يمن، 150 هزار نفر از مردم يمن آواره شده‌اند و در حال حاضر هزاران يمني در اردوگاههاي موقت و دايمي زندگي مي‌كنند.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”