کارشناس روس: موشکهای ایرانی بهیچ وجه تهدید نیستند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 283 بار

Re: کارشناس روس: موشکهای ایرانی بهیچ وجه تهدید نیستند

پست توسط kamranrus »

بالاخره یکی پیدا شد که حرف مارو متوجه بشه ، عزیزم آقای میهن پرست اون کارشناس روس هم دقیقا همون چیزیرو گفت که شما داری میگی .موشکهای بالستیکی که ما الان داریم از نظر نظامی نمیتونه تهدیدی برای ارتش اسرائیل باشه ولی جنگ روانی سنگینی رو راه میندازه بر علیه مردم اسرائیل و اونهایی که اونجا زندگی میکنن و این فشار از مردم به دولت وارد میشه که یه امتیاز واسه ما به حساب میاد ، فکر میکنی چه جوری حزب الله اسرائیل رو شکست داد ؟ چون تو مدت 33 روز 13000 موشک ریخت رو سر شهرهای اسرائیل و این فشاری که ایجاد شد آخر دولت رو مجبور کرد عقب نشینی کنه و چرا صدام تو جنگ تحمیلی رو سر تهران اسکاد میزد ؟ با اینکه اسکاد موشکی فوق العاده بی دقته ، واسه اینکه امیدوار بود بعد از اشغال خرمشهر ایرانو بکشه پای میز مذاکره که البته ناموفق بود و ما میتونیم از نظر برتری روانی روی این موشکها حساب کنیم اما مثلا نمیشه با اینها تاسیسات تقویت شده ی ارتش و مراکز نظامی رو بطور دقیق هدف قرار داد ، این برد رو من ننوشتم من فقط نقل قول کردم از برخی محافل نظامی که گفتن برد شهاب 3 کیلومتره وگرنه این حرف من نیست
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

پست توسط MoHsEn 1368 »

سلام دوستان عزیز
دقت موشک شهاب3 در حدود 190 متر خطا هست که خوبه اما دقت موشک های آمریکا و روسیه در برد متوسط مثل شهاب زیر صد متر هست اما چرا؟
در پاسخ باید بگم که موشک های برد متوسط آمریکا و روسیه در هنگام سقوط به سمت هدف سرعتی در حدود 10 ماخ(12380 کیلومتر در ساعت)میرسند که موشک های پدافندی اس 300 و اس 400 و یا پاتریوت میتوانند کلاهک های تا 12 یا 13 ماخ رو هدف بگیرند و از بین ببرند البته به گفته خود کشور هاشون.اما موشک شهاب در هنگام سقوط به سمت هدف به سرعتی در حدود 20 ماخ میرسه که این سیستم ها اصلا نمیتونن ببیننش چه به رسه به منهدم کردنش. سرعت بالا باعث افزایش خطا میشه اما در عوض باعث فرار از سیستم پدافندی میشه.
با تشکر...............
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط kamranrus »

آقای mohsen 1368 من جدا متعجبم که شما این اطلاعات غلط رو از کجا آوردید ! اولا سیستم S-400 قادر به درگیر شدن با اهدفی با سرعت 4.5 کیلومتر بر ثانیه معادل 15 ماخ است و دوما این دلیلی که شما برای ضعف دقت شهاب گفتید (که تازه من همون دقت 190 متر رو هم قبول ندارم ) فقط یک سرپوش گذاشتنه و مشکل ضعف در دقت به سیستم هدایتی مربوط میشه نه سرعت بالا من یک مثال نشون شما میدم که بفهمید هم سرعت موشکهای روسی و آمریکایی خیلی بیشتر از ادعای شماست هم اینکه دقت به سرعت ربطی نداره ، موشک SS-27 روسی که یکی از جدیدترین موشکهای قاره پیمای دنیاست سرحتی حدود 7.9 کیلومتر بر ثانیه معادل بیش از 22 ماخ دازه و در عین حال خطاش در برد 11000 کیلومتر فقط 250 متره . آیا شهاب با این موشک قابل مقایسه هست . یعنی شما جدا فکر میکنید موشکهای 3 مرحله ای سوخت جامد روسی و آمریکایی با ترکیبات سوختی ارتقا یافته سرعتشون از موشک شهاب که دو مرحله ایه و تازه هم به سوخت جامد و ترکیبات اولیه اش مجهز شده کمتره ؟؟؟؟!!! یا خیلی خوشبین هستید که این حرفو میزنید یا خیلی بی اطلاع
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 52 بار
سپاس‌های دریافتی: 273 بار

پست توسط MoHsEn 1368 »

شما واستا تا موشکای آمریکا و روسیه باسرعت 22 ماخ حرکت کنن....................
اونا از هدایت ماهواره ای استفاده میکنن اما موشک های ایران نه...................
اپراتور سوم تلفن همراه از روسیه برای هدایت ماهواره ای میاد عزیز جان که اگه بیاد دقت موشک ها بالاتر میره................
موشک ss-27 توپول ام بردش 10000 کیلومتره...................
موفق و سربلند و پیروز باشی ایران من.......
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 115 بار

پست توسط iran_f14 »

دوستان مطلع ممكن هست كه فرماييد سيستم هدايت موشكهاي شهاب و سجيل چي هست و چگونه عمل ميكند ؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط kamranrus »

عزیزم چرا رو حرف غلطت انقدر پافشاری میکنی ؟؟ اولا اپراتور سوم قرار بود (تاکید میکنم بود) که شرکت مگافون روسیه بشه که به دلایل نامعلومی این شرکت از اپراتوری انصراف داد و جاش احتمال اپراتوری یه شرکت عربستانی قوت گرفته حتی بعضی ها این شایعه رو مطرح کردن که این شرکت به مگافون رشوه داده تا انصراف بده . بعدشم مگه سیستم هدایت موشکها بنظر شما انقدر آب تو خیاریه که با یه ماهواره ی مخابراتی غیرنظامی که فاقد ابزار دقیق برای چنین مصارفیه قابل امکان باشه ؟؟؟ موشک اس اس 18 که 40 سال پیش ساخته شده 20 ماخو میره بعد جدیدترین موشک جهان که بطور مخصوص بخاطر فرار از موشکهای سپر موشکی آمریکا از بوستر های قدرتمند و موتور های قوی استفاده میکنه نمیتونه 22 ماخ بره ؟؟؟ همه ی سایت های معتبر نظامی دنیا نوشتن برد اس اس 27 11000 کیلومتره بعد شما از رو چه اطلاعاتی میگید 10000 کیلومتر ؟؟ برای اثبات شدن این مطلب واستون پیشنهاد میکنم به سایت فدراسیون دانشمندان آمریکایی که یکی از معتبرترین سایت های علمی نظامیه مراجعه کنید ([External Link Removed for Guests]) . در ضمن جهت اطلاعتون دلیل سرعت فوق العاده بالای این موشک رو هم بگم : طبق مقاله ای که توسط دو نفر از کارشناسان سایت [External Link Removed for Guests] نوشته شده موشکهای هر 3 مرحله ی موشک SS-27 توسط شرکت سایوز ساخته شده و یعنی این موشک دارای موتورهایی هست که شاتل های فضایی فوق سنگین سایوز رو با سرعتی بسیار زیاد جابجا میکنه چه برسه به موشک بالستیک و در همین مقاله صریحا سرعت موشک 7.320 متر بر ثانیه اعلام شدهه که بالای 21 ماخه
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر

پست توسط kamranrus »

در مورد سوال دوست عزیزمون هم باید بگم بطورکلی سیستم اینرسیایی سیستم هدایت موشکها با استفاده از پیش بینی حرکت بالستیک موشک از طریق کامپیوتر و ژیروسکوپ و در صورت نیاز استفاده از بالچه های موشک برای تغییر مسیر موشک هست
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”