سيستم‌هاي موشكي قدرتمندي در اختيار ايران است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

سيستم‌هاي موشكي قدرتمندي در اختيار ايران است

پست توسط Shahryar »

 سيستم‌هاي موشكي قدرتمندي در اختيار ايران است 
   
 تصویر 
   
  گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، سردار حسين سلامي فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز سه‌شنبه در حاشيه برگزاري مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در سازمان قضايي نيروهاي مسلح در جمع خبرنگاران در خصوص موشك سجيل و توليد موشك‌هاي با سوخت جامد گفت: موشك سجيل يكي از موشك‌هاي پيشرفته سوخت جامد، دومرحله‌اي و برد بلند است كه از سال گذشته مورد ارزيابي قرار گرفته و به مجموعه عملياتي نيروهاي مسلح پيوسته است.
وي افزود: اين موشك به دليل اينكه داراي سوخت جامد مي‌باشد سرعت عمل آن در روانه‌سازي بسيار بالا است، عمر نگهداري آن فوق‌العاده زياد و سالهاي سال اين موشك مي‌تواند عملياتي و آماده باقي بماند.  
 
فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران تصريح كرد:‌ اين موشك به دليل اينكه از يك موتور دومرحله‌اي استفاده مي‌كند، داراي برد بسيار مناسب و قدرت تخريب بسيار بالايي است و در عين حال دقت فوق‌العاده‌ مطلوبي دارد و در واقع مي‌توان گفت يكي از سيستم‌هاي موشكي قدرتمند و پيشرفته است كه اخيرا در اختيار نيروهاي مسلح بخصوص نيروهاي هوايي سپاه قرار گرفته است.
سلامي ادامه داد: اين موشك توليدات روزافزوني را كه دارد جزو موشك‌هاي موثر و قويي‌ مي‌شود كه در اختيار ما قرار دارد.
وي در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه آيا اين موشك بهينه‌سازي هم مي‌شود، پاسخ داد: ‌همه موشك‌ها در طول زمان بهينه‌سازي مي‌شوند به دليل اينكه موشك‌ها در زمينه‌هاي ناوبري، افزايش قدرت كنترلي، سرجنگي و بخش‌هاي مختلف نيازمند بهينه‌سازي خواهند شد و در واقع توسعه قابليت‌هاي موشك موضوعي نيست كه توقف‌پذير باشد.
فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران خاطرنشان كرد: صنعت موشكي در كشور كاملا بومي شده و توليدات آن به روز است و زماني كه توليد موشك در سطح وسيعي صورت مي‌گيرد، دو خاصيت ايجاد مي‌شود؛ ‌اول اينكه نگهداري كننده موشك‌ها با مشكل مواجه مي‌شوند چرا كه موشك در مكان‌هاي مطمئن بايد ذخيره‌سازي شود و دوم اينكه قدرت اداره جنگ‌هاي طولاني مدت را به كشور مي‌دهد يعني اين قدرت پايان‌پذير نيست.  
 
سلامي در ادامه تاكيد كرد: خطوط توليد متنوع و گسترده است لذا حجم موشك‌ها هم حجمي پايان‌ناپذير است و هر روز بر تعداد موشك‌ها اضافه مي‌شود.
وي درخصوص توان دفاعي كشور نيز اظهار داشت: توان دفاعي كشور بسيار قوي‌تر از گذشته و بهتر از هر زمان ديگري است يعني به گونه‌اي كه انحصار تسلط هوايي را در زمينه‌هاي پدافند زمين به هوا، هوا به هوا، جنگنده‌ها و در زمينه موشك از دشمنان گرفته است.
فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران در پايان اضافه كرد: كشور به پيشرفت قابل ملاحظه‌اي دست يافته است به گونه‌اي كه اين پيشرفت‌ها كفايت حريم دفاعي كشورمان را در اختيار نيروهاي مسلح قرار داده است.
 
   
 خبرگزاری فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
New Member
پست: 11
تاریخ عضویت: دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸, ۱۱:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 18 بار

Re: سيستم‌هاي موشكي قدرتمندي در اختيار ايران است

پست توسط Hamed89 »

سلام دوستم! این خبار خوب است. من شنیدم که این پرتاب خیلی موفق بودند!
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”