زيردريايي 500 تني ايران تا دو سال آينده عملياتي مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

زيردريايي 500 تني ايران تا دو سال آينده عملياتي مي‌شود

پست توسط Shahryar »

 زيردريايي 500 تني ايران تا دو سال آينده عملياتي مي‌شود 
   
 تصویر 
   
  دريادار فرهاد اميري معاون جهاد خودكفايي نيروي دريايي ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به عملياتي شدن جديدترين ناوچه موشك‌انداز اين نيرو كه به نام درفش در منطقه چهارم دريايي ارتش در درياي مازندران به آب انداخته شد، اظهار داشت: اين ناوچه از كلاس ناوچه‌هاي موشك‌اندازهاي ارتش است كه در منطقه جنوب از آنها استفاده مي‌شود.
اميري با بيان اينكه در خلال جنگ تحميلي دو فروند از ناوچه‌هاي كلاس پيكان با نام پيكان و جوشن را قهرمانانه از دست داديم، خاطر نشان كرد: با تلاش نيروي دريايي ارتش و سازمان صنايع دريايي، توانستيم براي اولين بار سه فروند از ناوچه‌هاي كلاس پيكان را جايگزين كنيم كه اولين آنها به ياد ناوچه قهرمان پيكان، پيكان نام گرفت، ناوچه دوم جوشن و سومين ناوچه موشك‌انداز نيز به نام درفش در روزهاي اخير عملياتي شد.
وي در خصوص ويژگي‌هاي ناوچه موشك‌انداز درفش با بيان اينكه اين ناوچه به پيشرفته‌ترين تجهيزات و تسليحات دريايي مجهز است، به توپ 76 ميلي متري بر روي سينه اين ناوچه اشاره كرد و افزود: اين توپ يكي از به‌روزترين تسليحات دريايي جهان است كه در ناوچه موشك‌انداز درفش به كار گرفته است.
اميري با بيان اينكه در زمينه خودكفايي در نيروي دريايي ارتش به مراحل قابل قبولي رسيده‌ايم، تصريح كرد: مي‌توانيم مدعي باشيم كه امروز تمامي نيازهاي اين نيرو را در داخل كشور و به همت متخصصين داخلي توليد مي‌كنيم.
وي با بيان اينكه امروز انواع زيردريايي‌هاي سبك در صنايع دفاعي كشور به توليد انبوه رسيده و تاكنون تعداد قابل توجهي نيز به توان زيرسطحي كشورمان افزوده شده است، افزود: به اميد خدا تا دو سال آينده، زيردريايي كلاس متوسط با تناژ 500 تن را به آب انداخته و در اين زمينه نيز به خودكفايي خواهيم رسيد.
 
 خبرگزاری فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”