روز شمار خونبارترين عمليات ها در افغانستان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

روز شمار خونبارترين عمليات ها در افغانستان

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]   


هشت سربازامريکايي روز شنبه در افغانستان جان خود را از دست دادند که اين تعداد کشته دريک روز ، بالاترين تعداد تلفات نيروهاي امريکايي از بيش از يک سال پيش تاکنون بوده است .
بر اساس امار وارقامي که پايگاه اينترنتي مستقل icasualties.org تهيه کرده است از اول امسال تاکنون سيصدو نود وچهار نظامي خارجي در افغانستان جان خود را ازدست داده اند که دويست و سي وشش نفر از اين تعداد امريکايي بوده اند.
خبرگزاري فرانسه در همين راستا گاهشماري را درباره خونبارترين (بيش از پنج کشته)عمليات انجام گرفته عليه نيروهاي بين المللي مستقر در افغانستان از سال دو هزار و يک تاکنون به شرح ذيل منتشر کرد:

سال 2005:
بيست و هشتم ژوئن:

شانزده نظامي امريکايي از جمله هشت کماندو نيروي دريايي در سقوط يک بالگرد ام اچ-چهل و هفت شينوک جان خود را از دست دادند. اين بالگرد بر اثر اصابت يک راکت آر پي جي هفت در غرب اسد اباد مرکز استان کونار واقع در صد و پنجاه کيلومتري شرق کابل سرنگون شد. از هنگام سقوط رژيم طالبان در سال دو هزار و يک تا اين مقطع زماني ، اين نخستين بار بود که ارتش امريکا علنا سقوط يک بالگرد خود با تير دشمن را مطرح مي کرد.
[COLOR=#953734]سال 2007:
 هشتم اوريل:

شش سرباز کانادايي در جنوب افغانستان بر اثر انفجار بمبي که در مسير خودروي انها کار گذاشته شده بود جان خود را از دست دادند.
سي و يک ماه مه:
يک بالگرد حمل و نقل شينوک دراستان هلمند واقع در جنوب افغانستان به علت اصابت گلوله آر پي جي هفت سرنگون شد که در نتيجه ان پنج سرباز امريکايي، يک سرباز کانادايي و يک انگليسي کشته شدند.
چهارم ژوييه:
شش سرباز کانادايي و مترجم افغان انها در انفجار بمبي که درمسير خودروي انها در منطقه در جنوب افغانستان کار گذاشته شده بود کشته شدند.
بيست وسوم ژوييه:
شش سرباز سازمان پيمان اتلانتيک شمالي از جمله چهار سرباز در شرق افغانستان به علت انفجار يک بمب دست ساز در مسير خودروي شان جان خود را از دست دادند. دو سرباز ديگر نيز که يکي از انها نروژي بود در دو حادثه جداگانه در شرق و جنوب افغانستان جان خود را از دست دادند.
دهم نوامبر:
شش سرباز ناتو و دو نظامي افغانستان در عمليات کمين در شمال شرقي افغانستان کشته شدند.
  [External Link Removed for Guests]  


سال 2008:
سيزدهم ژوييه:

نه سرباز امريکايي جان خود رادرگيري هاي شديد و خونين در کونار از دست دادند.
هجدهم ماه اوت:
ده سرباز فرانسوي در کمين نيروهاي طالبان کشته شدند و بيست و يک نفر نيز زخمي شدند.
سال 2009:
هفدهم سپتامبر:

شش سرباز ايتاليايي در يک بمب گذاري در کابل کشته شدند و سه نفر ديگر نيز زخمي شدند.
سوم ماه اوت:
هشت سرباز امريکايي عضو ناتو در نبردهاي استان نورستان واقع در شرق افغانستان کشته شدند. اين استان در مناطق مرزي اين کشور قرار دارد که عناصر سازمان تروريستي القاعده و طالبان در ان مخفي شده اند. [External Link Removed for Guests]  
  مرکزي خبر  
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”