جلسه فرماندهان ارتش های اسرائیل، فرانسه و آمریکادرباره ایران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 124
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸, ۲:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

جلسه فرماندهان ارتش های اسرائیل، فرانسه و آمریکادرباره ایران

پست توسط simab1348 »

عصر ایران - "گابی اشکنازی"رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در سفر یک روزه خود به پاریس با همتای فرانسوی خود ژنرال "جان لوی ژورژلان" و دریادار "مایکل مولن" رئیس مشترکارتش آمریکا دیدار و درباره مهمترین موضوعات مورد اهتمام سه کشور و در راسآنها مقابله با "تسلیح هسته ای ایران"بحث و گفت و گو کرد.

به گزارشعصر ایران به نقل از روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن، در حالیکه منابع آگاه در ارتش اسرائیلی تلاش داشتند از اهمیت این دیدار بکاهند ولی منابع مطلع اسرائیلی این دیدار را بسیارمهم و حساس دانستند و گفتند که"رزمایش اخیر موشکی ایران" نیز در این دیدارها بررسی شده است.

اینمنابع ادامه دادند: این ششمین دیدار اشکنازی و مولن در دو سال گذشته بودکه تعداد دیدارها در نوع خود بسیار زیاد به شمار می رود و این تعداد دیداردو جانبه توسط رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با همتایان خارجی اش سابقه نداشته است.

ناظران اسرائیلی نیز دیدارهای پاریس و مذاکرات 5+1 وایران را مرتبط به هم می دانند.به گفته آنها، این دیدارها انجام شده تابر جدی بودن گزینه نظامی غرب برای رویارویی با فعالیت های هسته ای ایراندر کنار گزینه دیپلماسی تاکید شود.

این ناظران همچنین دیدارهایپاریس را به رزمایش مشترک نظامی گسترده ای مرتبط می دانند که قرار است دوهفته آینده میان نیروهای هوایی، دریایی و احتیاط ارتش اسرائیل و نیرویدریایی آمریکا مستقر در دریای مدیترانه برگزار شود.

این رزمایش بزرگترین رزمایش در تاریخ روابط همکاری های نظامی آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

روزنامه الشرق الاوسط اضافه می کند: این رزمایش نظامی براساس مقابله با حملات فرضی موشکی با بردهای کوتاه، متوسط و بلند به اسرائیل و به طور همزمان از سوی ایران، سوریه، حزب الله لبنان و حماس صورت می گیرد.

در این رزمایش همچنین درباره پیشرفته سازی بمب هوشمندی به نام "بمب غول پیکر" که در آمریکا نیز به نام "A/B 54 -BMU" شناخته می شود آزمایش هایی انجام میشود. این بمب ها توانایی بسیاری را در تخریب قوی تونل ها و کانال هاینظامی در زیر زمین را دارند . وزن این بمب ها به 12 تن می رسد که دو تن و400 کیلوگرم از آن را مواد منفجره تشکیل می دهد.

این بمب هاهمچنین می توانند قبل از انفجار، عمق زمین را تا 60 متر طی کنند. بعد ازکشف تاسیسات هسته ای ایران در نزدیکی قم تصمیم گرفته شده است تولید اینبمب با سرعت انجام شود.

برپایه این گزارش، سه هفته پیش نیز یکی از ناوهای آمریکایی شرکت کننده در این رزمایش در بندر حیفا اسرائیل پهلو گرفت.

دراین رزمایش همچنین سامانه های موشکی ضد حملات موشکی مانند پاتریوت آمریکانیز تجربه خواهد شد.اسرائیل از این سامانه برای مقابله با حملات موشکی گذشته عراق استفاده کرده بود.

در رزمایش مورد اشاره همچنین شبکهدفاع آمریکا -اسرائیل معروف به "حیتس 2 " که اسرائیل اخیرا آن را به روزکرده بود و شبکه موشک های اسرائیلی قابل انتقال با نام "پاتریوت - هوک 3"آزمایش خواهند شد.

نیروی هوایی اسرائیل در این رزمایش نقش اصلی رابرعهده خواهد داشت. برخی گزارش ها حاکی است اسرائیل از آمریکا خواسته تابرخی از سامانه های نظامی خود را در اسرائیل باقی بگذارد تا در صورتی که مورد حمله موشکی قرار بگیرد، بتواند از آنها استفاده کند.

گفتنی است ایران بارها بر آمادگی خود در دفاع از مرزها و تاسیسات هسته ای اش تاکید داشته و اعلام کرده است که هر گونه حمله ای به خاک کشورمان پاسخی سریع و پشیمان کننده به دنبال خواهد داشت.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”