توصیه روسیه به ایران و اسرائیل: با یکدیگر دوست شوید!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

توصیه روسیه به ایران و اسرائیل: با یکدیگر دوست شوید!

پست توسط sand_fighter »

عصر ایران – سرگئی لاوروف مرد شماره یک دیپلماسی روسیه روز جمعه در مصاحبه ای با سه رسانه معتبر روسی " شبکه تلویزیونی راشیا تودی ، خبرگزاری ریانووستی و رادیو صدای روسیه " ، از ایران و اسراییل خواست تا دشمنی ها را کنار گذاشته و با یکدیگر روابط عادی سیاسی برقرار کنند .

به گزارش عصر ایران ، لاوروف در این مصاحبه تفصیلی به سوالاتی درباره برنامه اتمی ایران پاسخ داد و در سوالی راجع به احتمال حمله اسراییل به تاسیسات اتمی ایران ضمن اشاره به اینکه " هیچ کس خواهان جنگ دیگری در خاورمیانه نیست " ، افزود : " ایران و اسراییل باید تلاش کنند تا روابط خود را از سر بگیرند چرا که هیچ چیزی در این زمینه غیر ممکن نیست ".

لاوروف در این مصاحبه درمخالفت ضمنی روسیه با تحریم های بیشتر ایران در این موقعیت زمانی سخن گفت و از ایران نیز خواست تا با همکاری بیشتر با جامعه جهانی زمینه های شک و تردید ها درباره برنامه اتمی اش را از بین ببرد .

لاوروف در حالی ایران را به از سر گیری روابط سیاسی با اسراییل فراخوانده است که جمهوری اسلامی ایران در 30 سال گذشته اصل " عدم ارتباط و شناسایی اسراییل " را به عنوان یک استراتژی و اصل "لایتغیر " سیاست خارجی خود مطرح کرده است.
تهران اعلام کرده است که موضوع فلسطین صرفاً از طریق همه پرسی قابل حل و فصل است و رأی مردم فلسطین در این خصوص برای ایران نیز محترم خواهد بود.

لاوروف 3 روز پیش از انجام این مصاحبه در مسکو میزبان هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا بود و بحث و گفتگوی اصلی این دو مقام آمریکایی و روسی درباره گام های بعدی گروه 1+5 در قبال فعالیت های هسته ای ایران بود .
Junior Poster
Junior Poster
پست: 188
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: توصیه روسیه به ایران و اسرائیل: با یکدیگر دوست شوید!

پست توسط پارس3000 »

اسراییل از ترس انتفاضه سوم محاصره مسجد الاقصی را لغو کرد تهدید ایران به جنگ هذیانه دیگه دوره فشار گذشته
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”