روزنامه معروف عرب: اگر ایران با اسرائیل دوست شود ما می مانیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

روزنامه معروف عرب: اگر ایران با اسرائیل دوست شود ما می مانیم

پست توسط sand_fighter »

عصر ایران – در پی اظهارات هفته گذشته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره دوستی و آشتی بین اسراییل و ایران ، برخی مطبوعات و چهره های رسانه ای کشورهای عربی نسبت به این سخنان واکنش نشان دادند.

به گزارش عصر ایران ، طارق حمید سر دبیر روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط چاپ لندن با نوشتن مقاله ای در این باره مدعی شده است که این سخنان لاوروف به منزله زنگ خطری برای کشورهای عربی همسایه ایران در منطقه است .

این روزنامه نگار عرب در مطلبی در این روزنامه نوشته است : " من اظهارات لاوروف را هم مهم و هم خطر ناک می بینم و می خواهم به کسانی که فکر می کنند روابط ایران و اسراییل هیچ گاه برقرار نمی شود هشدار دهم که این اظهارات لاوروف صرفا اظهارات یا نوشته های یک رسانه یا تحلیل یک تحلیل گر نیست بلکه سخنان عالی ترین مقام دیپلماتیک کشوری چون روسیه است که نزدیک ترین روابط را با دو طرف ( ایران و اسراییل ) دارد .

حمید افزوده است : " از سوی دیگر این اظهارات لاوروف نشان می دهد که کشورهای عربی منطقه باید بیش از اسراییل از فعالیت های اتمی ایران نگران باشند! "

سردبیر الشرق الاوسط افزوده است : " اگر اظهارات لاوروف درباره ایجاد رابطه بین اسراییل و ایران جدی باشد و این روابط بنا به گفته او قابل تجدید باشد ، پس سوال اساسی امروز ما اعراب باید این باشد که ایران برای چه و به منظور مقابله با چه کشورهایی دست به تولید موشک های دور برد و ادامه فعالیت های اتمی به هر قیمتی می زند . "

طارق حمید در ادامه با شبهه افکنی در منظور واقعی ایران در مذاکره با کشورهای گروه 1+5 می نویسد : " سوال مهم تری که پاسخی برای آن وجود ندارد این است که با توجه به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه روسیه آیا نمی توان این برداشت را کرد که سخنان لاوروف روی دیگر بسته پیشنهادی ایران برای مذاکره با غرب است که به جای پرداختن به موضوع هسته ای به موضوعات منطقه ای همچون ثبات و صلح خاورمیانه و... تمرکز یافته است؟ "

طارق حمید در این یادداشت تلاش کرده است که منظور واقعی ایران از چانه زنی با غرب و نیز فعالیت های اتمی صلح آمیز تهران را تلاش برای سلطه بر کشورهای عرب منطقه تفسیر کند .

این مغلطه او هم بر مبنای این فرض نادرست بنا شده که اظهارات اخیر لاوروف درباره دوستی ایران و اسراییل به معنای دوستی یا ایجاد رابطه ایران و اسراییل است و به این معنا است که ایران ، اسراییل را دشمن خود نمی داند !

تهران بارها تصریح کرده است که اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت و هیچ گونه رابطه با آن نخواهد داشت.
Junior Poster
Junior Poster
پست: 188
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۳ مرداد ۱۳۸۷, ۱۲:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 40 بار

Re: روزنامه معروف عرب: اگر ایران با اسرائیل دوست شود ما می مانیم

پست توسط پارس3000 »

:ch:
Major II
Major II
پست: 221
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۷, ۷:۰۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 329 بار
سپاس‌های دریافتی: 448 بار

Re: روزنامه معروف عرب: اگر ایران با اسرائیل دوست شود ما می مانیم

پست توسط moha684 »

واقعا بايد واسه اين عربا متاسف بود.خوشم مياد يه بار ديگه اسراييل با عربا وارد جنگ بشه و درس خوبي بهشون بده تا دوست رو از دشمن تشخيص بدن.البته بعيد ميدونم
[FONT=System][External Link Removed for Guests] 
[FONT=System] 
[FONT=System]618 
New Member
پست: 12
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۸, ۴:۵۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

Re: روزنامه معروف عرب: اگر ایران با اسرائیل دوست شود ما می مانیم

پست توسط kindtiger »

عربها خيلي وقته كه نهضت فلسطين رو بوسيدن گذاشتن كنار.ديگه از چي نگرانن؟؟تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”