ضريب دقت موشك‌هاي دريايي ايران به نقطه صد نزديك شده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

ضريب دقت موشك‌هاي دريايي ايران به نقطه صد نزديك شده است

پست توسط misam5526 »

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي كل سپاه، همايش متخصصان، كارشناسان و محققان نيروي دريايي سپاه با عنوان "بكارگيري آخرين تكنولوژي سطحي و غير سطحي در سامانه هاي رزم و دفاع دريايي " با حضور دريادار علي فدوي جانشين فرمانده نيروي دريايي سپاه برگزار شد. فدوي در اين همايش كه به طرح ايده ها و تجليل از محققان و كارشناسان نيروي دريايي اختصاص داشت، با بيان اين كه امروز با تلاش محققان و متخصصان داخلي، تكنولوژي هاي پيشرفته دفاعي و نظامي از انحصار قدرت هاي بزرگ خارج شده است،‌ گفت: با دستيابي ايران به تكنولوژي پيشرفته شناوري و موشكي، ضريب دقت و اطمينان اين تجهيزات به نقطه صد نزديك شده است.
وي افزود: نيروي دريايي سپاه در جهت انجام هر چه بهتر مأموريت هاي محوله، ايده هايي را در دستور كار قرار داده است كه بر اساس آن در بحث شناورهاي تندرو،‌ حرف اول را در دنيا بزند.
جانشين نيروي دريايي سپاه در ادامه اظهار داشت: بكارگيري پيشرفت هاي نويني كه محصول تلاش نيروهاي داخلي و بومي است، ما را در زمره معدود كشورهايي قرار داده است كه شليك موشك از شناورهاي تندرو سطحي و غير سطحي در حال رسيدن به نقطه اي است كه كمترين انحراف را در بحث شليك و بالاترين دقت در هدف گيري دارند.
فدوي خاطرنشان كرد: ادامه اين روند تا دستيابي به نقطه آرماني همچنان با تلاش شبانه روزي متخصصان عرصه رزمي و دفاعي بي هيچ وقفه اي در حال پيگيري و تكميل است.
وي ادامه داد: نيروي دريايي سپاه در انجام آن بخش از مأموريت خود كه به صيانت از مرزهاي آبي كشورمان اختصاص دارد، به دقت تحركات منطقه اي و فرامنطقه اي دشمن را زير نظر دارد.
جانشين نيروي دريايي سپاه همچنين اظهار داشت: قدرت انعطاف پذيري، دستيابي به سريع ترين زمان آماده سازي نيرو و تجهيزات، رسيدن به كوتاه ترين زمان عكس العمل و مقابله به مثل نسبت به انواع تهديدات دريايي، فاكتورهايي است كه امروز به حول قوه الهي در حال نهادينه شدن در توان رزمي و دفاعي ماست.
فدوي با اشاره به ادعاي يكي از مقامات رژيم صهيونيستي كه مدعي شده بود شناورهاي اين رژيم به چنان سامانه هاي هشدار دهنده و دفاعي مجهزند كه اگر اين سامانه روشن باشد هيچ جنبده اي قادر به نزديك شدن به آنها نيست و آنها را در فاصله دور متلاشي مي كند،‌ گفت: همين ادعا گرچه درباره تانك هاي مركاوا نيز مطرح شده بود و با انهدام وسيع اين تانك ها، خلاف اين ادعا ثابت شد اما اتفاق جالبي كه درباره يكي از همين شناورهاي پيشرفته ادعايي آنان در جنگ 33 روزه اتفاق افتاد، اين بود كه حزب الله لبنان با اعلام قبلي مبني بر اين كه اين شناور همه سيستم هاي هشدار دهنده خودش را روشن كند، اين شناور را با نام ساعر مورد هدف قرار داد و به قعر آب هاي درياي مديترانه فرستاد.
وي تأكيد كرد: امروز اگر حمايت هوشمندانه، آگاهانه و همراه با عزت خواهي، استكبار ستيزي و بيگانه ستيزي مردم ايران از نظام اسلامي وجود نداشت و توان دفاعي و بازدارندگي ما به اين سطح از رشد و قابليت و پيشرفت دست پيدا نكرده بود، قطعا دشمن لحظه اي در تهاجم نظامي عليه ما درنگ و تأمل و تأخير نمي كرد.
جانشين نيروي دريايي سپاه افزود: تا زماني كه ما بر اصول و معيارهاي ديني و انساني و آرمان هاي ضد استكباري خود استوار و پايبند باشيم، دشمني آنان يك دشمني همه جانبه و دنباله دار خواهد بود و قطعا اين اعمال خصومت و دشمني آنان به حوزه تهديدات سخت و آشكار منحصر و محدود نبوده و نخواهد بود.
فدوي با تقدير از تلاشگران، متخصصان و كارشناساني كه توانسته اند در سايه اتكال به الطاف و امدادهاي الهي، و در پرتو ايمان، تقوا و بينش و بصيرت ديني و اعتقادي و تلاش و كوشش خستگي ناپذير و شبانه روزي، گام هاي بلندي در راه خودكفايي و بهره گيري از فناوري هاي نوين در ساختارهاي مختلف دفاعي كشور بردارند، گفت: بحمدالله امروز بيش از هر زمان ديگري زمينه بسيار مساعد همكاري نخبگان دانشگاهي كشور با مراكز علمي و تحقيقاتي فراهم شده است و نيروي دريايي سپاه در اين مسير پيشقدم بوده و گام هاي خوب و بلندي برداشته است به طوري كه امروز شاهد به نتيجه رسيدن و به ثمر نشستن اين تعامل سازنده در ساخت بسياري از سامانه هاي شناوري و دفاع دريايي هستيم.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”