: ايران سوختش را خارج نکند متاسف می شویم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

: ايران سوختش را خارج نکند متاسف می شویم

پست توسط KRITER »

  فيتز پاتريک مشاور وزارت امورخارجه آمريکا با اظهار تاسف از ارائه پيشنهاد جديد ايران در خريد اورانيوم اين پيشنهاد را غير ضروري و تضعيف کننده طرح البرادعي براي خروج سوخت از ايران    فيتز پاتريک مشاور وزارت امور خارجه ايالات متحده در امور اتمي، در پاسخ مکتوب به پرسش خبرنگار ايرنا به موضوع پيشنهاد اتمي جمهوري اسلامي ايران در مورد خريد سوخت راکتور تحقيقاتي تهران پرداخت.
وي که مدتي نماينده آمريکا در سازمان هاي مستقر در وين نيز بوده و در مورد برنامه هاي اتمي کشورهايي نظير ايران و کره شمالي به وزارت امور خارجه آمريکا مشاوره مي دهد، در مورد طرح ايران ابراز داشت: پيشنهاد ايران که صرفا به موضوع خريد سوخت جديد براي راکتور تحقيقاتي تهران پرداخته اقدامي غير ضروري بود. طرح ايران موجب تضعيف و فاصله گرفتن از راه حل دکتر محمد البرادعي است که هفته قبل ارائه شد. آن پيشنهاد منافع دو طرف را بر آورده مي ساخت. پيشنهاد [البرادعي ] راهي است که موجب اعتمادسازي در دو طرف مي شود و برد و منفعت را براي هر دو طرف به همراه دارد. اين موضوع واقعا تاسف برانگيز است که ايران اين پيشنهاد را رها ساخته و تنها خواسته خود مبني بر خريد سوخت را دنبال کند.
اين اظهارات در حالي از سوي اين مقام امريکايي بيان مي شود که هيچ تضمين و سابقه روشني در عمل به تعهد تحويل سوخت 20 درصد در ازاي خارج کردن سوخت 3،5 درصد و در واقع خالي کردن يک باره انبارهاي اورانيوم ايران وجود ندارد و هر 3 کشور طرف مذاکره با ايران، سابقه خلف وعده در عمل به تعهدات هسته اي و غير هسته اي خود در قبال ايران دارند.
اين کارشناس اتمي که در دولت پيشين آمريکا نيز نقش مشاور را عهده دار بود، در بخش ديگري از پاسخ خود افزود: براي اوباما بسيار سخت بود که طرح پيشنهادي البرادعي را بپذيرد زيرا بسياري ازمنتقدين محافظه کار در آمريکا اعتقاد دارند که ممکن نيست بتوان اطمينان دو طرفه را با ايران برقرار نمود.
فيتز پاتريک پيش بيني کرد که اگر ايران طرح پيشنهادي البرادعي را رد کند، تحريم هاي بيشتري بر اقتصاد ايران به اجرا در خواهد آمد.
وي که مدير برنامه خلع سلاح و عدم اشاعه موسسه بين المللي مطالعات استراتژيک آمريکا نيز هست، در پاسخ به اين پرسش که آيا وي گزينه و يا راه حل ديگري را براي حل و فصل اين موضوع کارساز مي داند، گفت: بله، گزينه ديگري نيز وجود دارد. در صورتي که ايران، طرح پيشنهادي توقف در برابر توقف [freeze for freeze] را بپذيرد و با حسن نيت مذاکرات را دنبال کند، مي توان به راه حلي صلح آميز اميدوار بود که در نهايت به فرايند غني سازي در ايران پايان مي دهد.
اين مقام امريکايي در پايان اعا کرد غني سازي فرآيند ضروري نيست و تنها براي اهداف تسليحاتي کاربرد  
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 74
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۸, ۴:۳۷ ب.ظ
محل اقامت: اردبيل
سپاس‌های ارسالی: 44 بار
سپاس‌های دریافتی: 77 بار

Re: : ايران سوختش را خارج نکند متاسف می شویم

پست توسط v@hid »

طرح البرادعي تامين كننده منافع ايران نيست چون هم تضميني براي پس دادن اورانيوم 20% غني شده نيست هم اينكه با فرض تحويل دادن سوخت 20% احتمال دارد كه غرب ساختاري را دنبال كند كه غني سازي بيشتر در ايران صورت نگيرد
ايران مي تواند سوخت 3.5% درصد را به مرور و با تحويل گرفتن سوخت خارج شده قبلي به روسيه بفرستد همچنين زمانبندي اي را براي افزايش درصد غني سازي سوخت با توافق با غرب اجرا نمايد كه منافع ايران هم حفظ شود
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: : ايران سوختش را خارج نکند متاسف می شویم

پست توسط misam5526 »

یکی نیست بگه آخه اینکه اورانیوم رو فقط غنی سازی و انبار کنیم و باهاش هیچ بازی سیاسی رو شروع نکنیم چه فایده ای داره؟
نکنه واقعاً فکر کردید قراره بمب اتم بسازیم؟ ( آخه بعضی سایتا این اورانیوم رو برگ برنده می دونن!! )

نه درستش اینه که از این موقعیت تا میشه برداشت سیاسی کرد!
وگرنه حدود صد تن سوخت هستهای از روسیه وارد ایران شده (برای راکتور بوشهر) که بعد از یک سال میشه ازش 50-60 بمب قوی هسته ای ساخت! (البته اگه نخواییم زباله ها رو طبق عرف بین اللمل به روسیه برگردونیم!)
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: : ايران سوختش را خارج نکند متاسف می شویم

پست توسط Present »

حالا اومدیم و حرف   , درست در اومد و اونا تمام سوخت ما رو گرفتن و و فردا پس فردا به تاسیسات اتمی ما حمله کردن و عملا غنی سازی ما رو از کار انداختن و ... آن وقت کشور با این همه زجری که برای انرژی اتمی کرده هدر میره
و هزاران اما و اگر دیگر
تا زمانی که ادم از کاری مطمئن نیست نباید انجامش بده تازه اونم با دشمن خونخوارش و استکبار که قبلا حسن نیتش رو به طور کامل در برابر ایران ایران نشون داده ( :-) ) و از هر طریقی که تونسته به مردم و ملت ما صدمه زده
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: : ايران سوختش را خارج نکند متاسف می شویم

پست توسط misam5526 »

همنطور که در پست قبل اشاره کردم سوخت نیروگاه بوشهر کاملاً خریداری و به ایران منتقل شده اگه بدقولی کنن ماهم زیر قولمون میزنیم و پسماندهای سوخت رو که شامل 1% پلوتونیوم 239 میشه رو برنمی گردونیم!!

غرب اینا رو خوب میدونه و فقط دنبال ژستگیری های سیاسیه توی این مقطع!
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”