كميته خارجه مجلس نمايندگان آمريكا تحريم‌هاي جديد عليه ايران

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

كميته خارجه مجلس نمايندگان آمريكا تحريم‌هاي جديد عليه ايران

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: كميته امور خارجه مجلس نمايندگان آمريكا روز گذشته به منظور فشار بر ايران براي توقف برنامه هسته‌اي آن، لايحه‌اي را با هدف تشديد تحريم‌هاي اقتصادي عليه ايران تصويب كرد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، كميته امور خارجه مجلس نمايندگان آمريكا روز گذشته به طور شفاهي لايحه‌‌اي را با هدف تشديد تحريم‌هاي اقتصادي ايران به تصويب در آورد تا فشارها به ايران بر سر برنامه هسته‌اي اين كشور را افزايش دهد.
اين اقدام اين قدرت را به "باراك اوباما " رئيس‌جمهوري آمريكا مي دهد تا شركت‌هايي را كه محصولات نفتي پالايش‌ شده به ايران فراهم مي‌كنند را از انجام تجارت در آمريكا محروم ‌كند.
اين آراء در حالي به تصويب رسيده است كه قرار است ايران امروز تصميم خود درباره معاهده هسته‌اي براي ارسال اورانيوم ايران با درصد غناي پايين به خارج از كشور را اعلام كند.
بنا بر اين خبر، ممكن است با تصويب چنين لايحه‌اي صادركنندگان بنزين به ايران همچون شركت‌هاي انگليس، فرانسه، سوئيس و هندوستان تحت تحريم‌هاي آمريكا قرار گيرند.
اين لايحه تحريم همچنين شركت‌هايي كه به ايران در وارد كردن بنزين كمك مي‌كنند را نيز شامل مي‌شود.
كنگره آمريكا قصد دارد تا با قطع تامين ذخاير بنزين ايران فشار بر تهران را افزايش دهد و بدين وسيله مقامات ايران نيز از برنامه هسته‌اي اين كشور دست بكشند و اين در شرايطي است كه كشورهاي متعددي آمادگي خود براي فروش بنزين به ايران را اعلام كرده‌اند و علاوه بر آن بر اساس اعلام مقامات ايراني مشكلي در تامين بنزين وجود ندارد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”