ايران هدف پايگاه اطلاعاتي آمريكا در افغانستان است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

ايران هدف پايگاه اطلاعاتي آمريكا در افغانستان است

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون قضايي پارلمان افغانستان گفت: آمريكا مي‌خواهد در افغانستان پايگاه اطلاعاتي داشته باشد و آنها به دنبال اهداف بزرگتري در منطقه هستند كه ايران، چين و روسيه شامل اين اهداف است.

تصویر
"عطاءالله لودين " در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس در كابل، ايجاد پايگاه اطلاعاتي آمريكا در افغانستان را مخالف استقلال افغانستان دانست و گفت: اين كار نتايج منفي را براي آمريكا به بار خواهد آورد.
رئيس كميسيون عدلي و قضايي پارلمان افغانستان گفت: آمريكا با ايجاد پايگاه اطلاعاتي در افغانستان در نظر دارد تا از افغانستان به عنوان وسيله اي براي رسيدن به اهدافي در منطقه استفاده كند.
وي افزود: اگر آمريكا بر اين است تا در افغانستان پايگاه نظامي و اطلاعاتي داشته باشد، پس آنها به دنبال اهداف بزرگتري در منطقه هستند كه طبيعتاً پاكستان، ايران، كشورهاي آسياي مركزي، چين و روسيه شامل اين اهداف خواهد بود.
لودين اظهار داشت: ايجاد پايگاه جاسوسي آمريكا در افغانستان با مخالفت كشورهاي منطقه و مردم افغانستان روبرو خواهد شد كه اين مخالفت ها به ضرر آمريكا تمام خواهد شد.
به نظر اين عضو پارلمان افغانستان، مردم افغانستان و كشورهاي منطقه با ايجاد اين پايگاه، خطر و تهديد براي خود احساس مي‌كنند و براي برطرف شدن اين تهديدها، مشكلاتي را براي آمريكا ايجاد خواهند كرد.
اين عضو پارلمان افغانستان تاكيد كرد: اين كار نتايج منفي را براي آمريكا به بار خواهد آورد و آمريكايي ها مجبور خواهند شد تا مانند شوروي سابق شكست را بپذيرند.
رئيس كميسيون عدلي و قضايي پارلمان افغانستان افزود: هيچ گاه به هيچ كشور خارجي اجازه نمي دهيم كه به صورت دائم در افغانستان حضور نظامي و اطلاعاتي داشته باشد.
وي هشدار داد: اگر كشور خارجي قصد حضور دراز مدت در افغانستان را داشته باشد، سرنوشت آن مانند شكست بريتانيا در 90 سال قبل و شكست شوروي در 30 سال خواهد بود.
رئيس كميسيون عدلي و قضايي پارلمان افغانستان، از حكومت افغانستان نيز خواست تا با ايجاد پايگاه جاسوسي آمريكا در افغانستان موافقت نكند و اجازه ندهد تا اين پايگاه در كشور ايجاد شود.
وي گفت: در صورتي كه آمريكا بدون در نظر داشت خواست و موافقت دولت افغانستان، مركز جاسوسي خود را در كشور ايجاد كند، مخالف استقلال و حاكميت ملي افغانستان عمل كرده است.
رسانه هاي غربي گزارش داده اند كه آمريكا قصد دارد تا بزرگترين پايگاه اطلاعاتي خود را در خارج از اين كشور، در خاك افغانستان ايجاد كند.
اين رسانه ها هدف از ايجاد بزرگترين پايگاه اطلاعاتي آمريكا در افغانستان را دستيابي به اطلاعات بيشتري در مورد طالبان عنوان كرده اند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”