لاوروف: روسيه راه حل ديپلماتيك مسائل مربوط به ايران تاكيدکرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

لاوروف: روسيه راه حل ديپلماتيك مسائل مربوط به ايران تاكيدکرد

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه روسيه در گفتگو با وزير خارجه سابق رژيم صهيونيستي، بر موضع قاطع مسكو براي حل و فصل سياسي-ديپلماتيك مسائل مربوط به برنامه هسته‌اي ايران تاكيد كرد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «نووستي»، "سرگئي لاوروف " وزير امور خارجه روسيه با "زيپي ليوني " وزير خارجه سابق اسرائيل و رهبر حزب «كاديما»، بزرگترين حزب مخالف در اسرائيل كه براي سفري چند روزه به مسكو سفر كرده است، ديدار و گفت‌وگو كرد. از جمله مهمترين موضوعات مورد مذاكره در اين گفتگوها، روند اوضاع در خاورميانه و مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران بود.
وزير امور خارجه روسيه در سخنان خود با تاكيد بر لزوم تشريك مساعي براي دستيابي به صلح همه جانبه در منطقه خاورميانه گفت: «در اين راستا اقدامات يكجانبه گرايانه و برخوردهاي احساسي كه به نتيجه رسيدن روند گفتگوها را به درازا خواهد كشاند، غير قابل قبول است.»
ليوني زيپي هم به نوبه خود از تلاشهاي روسيه براي كمك به حل و فصل مسائل مربوط به خاورميانه قدرداني كرد.
سرگئي لاوروف در رابطه با مسائل مربوط به ايران نيز تاكيد كرد كه موضع اصولي روسيه در اين رابطه به نفع حل و فصل سياسي-ديپلماتيك مسائل با هدف دستيابي به توافق براي رفع مشكلات موجود در راه حل مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران است.
وزير خارجه روسيه نمونه بارز اين تلاشها را مذاكرات اوايل ماه اكتبر در ژنو بين نمايندگان گروه «1+5» و ايران برشمرد كه طي آن طرفين به توافقاتي براي رفع نگرانيهاي جامعه بين الملل در اين زمينه دست يافته اند.
در اين مذاكرات دو طرف توجه خاصي به تقويت روابط دوجانبه بين روسيه و اسرائيل داشتند. لاوروف و ليوني از روند توسعه گفتگوهاي سياسي در سطوح مختلف و افزايش فعاليت همكاريهاي دوجانبه در زمينه هاي مختلف ابراز رضايت كردند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”