ارتش يمن از خاك عربستان براي حمله به الحوثي‌ها استفاده مي‌كن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

ارتش يمن از خاك عربستان براي حمله به الحوثي‌ها استفاده مي‌كن

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: جنبش شيعيان الحوثي امروز با تاكيد بر همكاري نظامي عربستان و يمن اعلام كرد كه ارتش يمن از خاك عربستان به عنوان پايگاه حمله به مواضع اين جنبش استفاده مي‌كند.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، در بيانيه دفتر اطلاع رساني جنبش الحوثي كه به امضاي "عبدالملك بدر الدين الحوثي " رهبر اين جنبش رسيده، آمده است: در تعدي آشكار و مداخله خطرناك نظام سعودي در امور داخلي يمن، مسئولان سعودي خاك خود را دراختيار ارتش يمن قرار داده و آنها در يك پايگاه نظامي عربستان در منطقه مرزي "جبل الدخان " مستقر شده اند.
اين بيانيه افزود: ارتش يمن تجاوزگري خود عليه ما را از اين پايگاه آغاز كرده است.
جنبش الحوثي در اين بيانيه از نظام سعودي خواست تا "بي‌طرف باقي‌بماند و به ارتش يمن اجازه ندهند كه از خاك اين كشور براي حمله عليه الحوثي‌ها استفاده كنند زيرا در اين صورت آنها نيز مجبور به مقابله با هرگونه تجاوزي از هر طرفي خواهند بود كه ارتش يمن از آن استفاده مي‌كند ".
جنبش الحوثي در 19 اكتبر سال جاري تاكيد كردند كه ارتش عربستان بازاري را در يك روستاي مرزي يمن گلوله‌باران كرده و نيروهاي سعودي براي مشاركت در سركوب اين جنبش وارد خاك يمن شده‌اند.
برپايه اين گزارش، عربستان سعودي مي‌گويد كه از نظر سياسي و اقتصادي از مسئولان يمني حمايت مي‌كند اما به حمايت نظامي خود از ارتش "علي عبدالله صالح " رئيس جمهوري اين كشور اشاره‌اي نمي‌كند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”