پايگاههاي مشترک عربستان و يمن براي سرکوبي حوثي ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 436
تاریخ عضویت: جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸۵, ۹:۱۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 484 بار
سپاس‌های دریافتی: 517 بار

پايگاههاي مشترک عربستان و يمن براي سرکوبي حوثي ها

پست توسط vaispard »

 

  يک سياستمدار يمني فاش کرد که ارتش يمن و عربستان سعودي با ايجاد پايگاههاي مشترک در مناطق مجاور جبل الدخان در منطقه نجران عليه حوثي ها عمليات انجام مي دهند.      تصویر  
 " سيف علي الوشلي " اظهار داشت: اطلاعاتي قطعي در دست است که ثابت مي کند ارتش يمن و ارتش عربستان سعودي از پايگاه هاي مشترک در مناطق مجاور جبل الدخان در منطقه نجران برخوردارند.

وي تاکيد کرد : نيروهاي مستقر در اين پايگاهها در چندين عمليات گذشته در تجاور ضد اهالي مناطق مجاور جبل الدخان که در همسايگي منطقه صعده يمن واقع شده است، با يکديگر همکاري کردند به طوري که واحدهايي از ارتش يمن را براي جنگ با حوثي ها از اين منطقه عبوردادند.

اين يک سياستمدار يمني مخالف دولت ، عربستان سعودي را به همکاري مستقيم با ارتش يمن در جنگ ضد حوثي ها در صعده متهم کرد و آن را به منزله نقض حاکميت يمن دانست.

وي افزود : حوثي ها با ايستادگي در برابر نيروهاي يمني و عربستاني ، با آنان درگير شدند و زيان هاي سنگيني به ارتش يمن و عربستان سعودي در منطقه وارد کردند به طوري که نيروهاي مرزي سعودي از حوثي ها درخواست کردند از هدف قرار دادن مناطق عربستاني دست بردارند و تعهد کردند که از تکرار همکاري با ارتش يمن دست بکشند.

الوشلي با اشاره به اينکه اين توافق مربوط به 3 روز پيش بود خاطر نشان کرد: ارتش يمن بار ديگر حمله به حوثي ها از پايگاه هاي مشترک خود با ارتش عربستان سعودي در جبل الدخان را از سرگفته است ، بنابراين حوثي ها چاره اي جز اين نداشتند که در برابر اين حمله واکنش نشان دهند و به ارتش هاي يمن و عربستان سعودي خسارت وارد کنند.

اين سياستمدار يمني با بيان اينکه اين اطلاعات حاکي از عمق دخالت و تجاوز رياض در جنگ صعده است، گفت: عربستان سعودي پيش از اين نيز با اعزام نيروي هوايي و جنگنده هاي خود در بمباران مناطق يمني در صعده با استفاده از بمب و موشک شريک بود.

وي با اشاره به وجود يگان هاي ويژه ارتش عربستاني که در حملات به منطقه صعده ارتش يمن را همراهي مي کنند، اظهار داشت: اين اقدام به منزله تجاوزي آشکار ، نقض حاکميت و تجاوز ضد ملت و سرزمين يمن به شمار مي رود.

الوشلي حوادث اخير در صعده را نشانه همدستي دولت يمن با عربستان سعودي به منظور پاکسازي نژادي مردم صعده دانست و تاکيد کرد با توجه به اصرار ارتش يمن بر ادامه اين جنگ خصمانه و ادامه پشتيباني مالي ، نظامي، رسانه اي عربستان سعودي از ارتش يمن به نظر نمي رسد که برقراري آرامش امري امکان پذير باشد.

وي همچنين با اشاره وضع نابهنجار انساني در صعده به سبب عمليات نظامي ارتش يمن در اين منطقه گفت: هزاران يمني به سبب ورود به اراضي عربستان سعودي به منظور به دست آوردن سرپناه و نظر به وضع نابسامان اقتصادي در يمن، در زندان هاي عربستان سعودي گرفتار آمده و در بازداشت به سر مي برند.

الوشلي با اشاره به برخورد وحشيانه اي که با يمني هاي دستگير شده در عربستان سعودي مي شود، فاجعه ي آتش زدن 25 تن از زندانيان يمن در سال گذشته در منطقه " خميس مشيط " را يادآوري کرد و گفت: اين افراد را در سطل هاي زباله گذاشتند و بر سر آنها روغن ريخته به آتش کشيدند و مدارک اين جنايت توسط سازمان هاي حقوق بشر تاييد شد.
    
[COLOR=#008000][External Link Removed for Guests] منبع

   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”