بلومبرگ: آمريكا درصدد ارزيابي قدرت نظامي ايران برآمده است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

بلومبرگ: آمريكا درصدد ارزيابي قدرت نظامي ايران برآمده است

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: كنگره آمريكا در اقدامي تصميم گرفته است تا براي اولين بار استراتژي و قدرت نظامي ايران كه شامل برنامه‌هاي هسته‌اي و موشكي نيز مي‌شود را ارزيابي كند.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "بلومبرگ "، كنگره آمريكا دستور تنظيم يك گزارش سالانه درباره اهداف و قابليت‌هاي نظامي ايران كه شامل برنامه‌هاي هسته‌اي و موشكي ايران نيز مي‌شود را در يكي از بندهاي قرارداده شده در مقررات 1200 صفحه‌اي هزينه‌هاي دفاعي آمريكا كه هفته گذشته به تصويب رسيد، صادر كردند. "باراك اوباما "، رئيس‌جمهوري آمريكا هفته گذشته اين لايحه را به امضا درآورد.
بنا بر اين گزارش، تقاضاي تحليل اين اطلاعات نمايانگر نگراني قانونگذاران آمريكايي از اين امر است كه تخمين‌ اطلاعات آمريكا درباره تلاش‌هاي هسته‌اي ايران از نظر اندازه بسيار محدود است.
"هاوارد باخ مك كئون "، نماينده جمهوري خواه ارشد در كميته خدمات مسلح مجلس نمايندگان آمريكا مدعي شد: اقدامات ايران، تهديد‌هايي را براي صلح و ثبات منطقه (خاورميانه) به همراه دارد و انعكاس‌هايي را براي امنيت جهاني به دنبال خواهد داشت.
وي به همراه "سم براون بك "، جمهوري‌خواه كانزاس در مجلس سناي آمريكا پيشنهاد اين بند را ارائه دادند و توانستند براي افزودن اين بند به لايحه دفاعي آمريكا، حمايت دموكرات‌ها را نيز جلب كنند.
مك‌كئون اعلام كرد: اميد ما اين است كه ملت ما و كشورهاي سراسر جهان بينش بهتري از نيات واقعي ايران به دست آورند.
بنا بر اين گزارش اولين گزارش اين بند بايد تا 30 ژانويه در نسخه‌اي محرمانه و غيرمحرمانه آماده شود.
كنگره آمريكا به دنبال جزئياتي است كه به روندهاي استراتژي ايران كه طوري طراحي شده است تا اين كشور را به قدرت پيشرو در خاورميانه تبديل كند و نفوذ ايران در ديگر مناطق جهان را تقويت كند.
دولت آمريكا همچنين درصدد بررسي استراتژي ايران در خصوص ديگر مناطق خاورميانه از جمله اسرائيل، لبنان، سوريه، اردن، عراق، افغانستان، عربستان سعودي، تركيه، بحرين، كويت، امارات عربي متحده، ارمنستان و آذربايجان است.
بنا بر اين گزارش، كنگره آمريكا همچنين گزارش مشابهي از سال 2000 تاكنون درباره چين ترتيب داده‌اند.
در جديدترين گزارش درباره چين كه در ماه مارس توسط پنتاگون به امضا درآمد، آمريكا اعلام كرد كه چين تعادل قدرت در آسيا را به وسيله ادامه توسعه فناوري مخرب خود از جمله قابليت‌هاي ضدماهواره‌اي و سايبري تغيير داده است.
وزير امور خارجه چين، چنين تحليلي را دخالت شرم‌آور در امور بين‌المللي چين خواند. آمريكا مدتهاست كه نگران است كه چين حضور نظامي آمريكا در منطقه آسيا و اقيانوسيه را تهديد كند.
"مايكل اليمن "، يكي از مقامات ارشد موسسه بين‌المللي مطالعات استراتژيكي واشنگتن اعلام كرد كه گزارش ايران شامل به روز رساني مذاكرات ديپلماتيكي و توافق ايران با قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل متحد و آژانس انرژي اتمي نيز مي‌شود.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”