نظامي انگليس در افغانستان كشته شدند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

نظامي انگليس در افغانستان كشته شدند

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: وزارت دفاع انگليس با انتشار بيانيه‌اي از كشته شدن دست‌كم 5 نظامي انگليسي در درگيري‌هاي اخير افغانستان خبر داد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، وزارت دفاع انگليس در بيانيه‌اي اعلام كرد: 5 نظامي انگليسي در درگيري ديروز در افغانستان بر اثر شليك گلوله كشته شدند.
بنا به اعلام وزارت دفاع انگليس هنوز علت درگيري بوجود آمده مشخص نيست و كشته شدن اين تعداد از نظاميان انگليسي تحت بررسي قرار دارد.
بر اساس اين گزارش، درگيري اخير، بعدازظهر روز گذشته در بخش "نادعلي " ولايت "هلمند واقع در جنوب افغانستان رخ داده است. با اين حساب شمار كشته‌شدگان نيروهاي انگليسي در افغانستان به 229 نفر مي‌رسد.
يك نظامي ديگر انگليسي نيز روز شنبه در انفجار يك بمب تقويت شده نيروهاي طالبان در جنوب افغانستان كشته شد.
انگليس در حال حاضر 9 هزار نيرو در افغانستان مستقر كرده و اين درحالي است كه دولت اين كشور با ناديده گرفتن درخواستهاي پي در پي مردم و سازمان‌هاي ضد جنگ براي عقب نشيني نيروها از افغانستان، قرار است 500 نظامي ديگر به افغانستان اعزام نمايد.
روزنامه انگليسي "ديلي‌تلگراف " در گزارشي كه اخيرا منتشر شده بود نوشت: به دنبال وقايع اخير و كشته شدن نظاميان انگليسي در افغانستان و برابر شدن تعداد تلفات نظاميان اين كشور در سال جاري با مجموع تعداد تلفات نظاميان جنگ عراق و افغانستان در سال 2007، پيش‌بيني شده است كه سال جاري ميلادي، خونبار‌ترين سال نظاميان انگليسي در افغانستان است.
بنا بر اين گزارش، انگليس عمليات‌هايي را براي تأمين امنيت نواحي مهم افغانستان قبل از برگزاري انتخابات شوراي ملي اين كشور كه اوايل تابستان انجام خواهد گرفت، در نظر گرفته است و اين بدين معناست كه آمار تلفات نظاميان انگليسي از تعداد كنوني هم بيشتر خواهد شد.
6 تن از اعضاي ارتش انگليس در ماه گذشته ميلادي (اكتبر) جان خود را در افغانستان از دست دادند. از آغاز جنگ افغانستان در سال 2001 تاكنون، 229 تن از پرسنل انگليس در افغانستان جان خود را از دست داده‌اند و زخمي‌هاي اين كشور در طول چهار سال مبارزه در افغانستان به 940 نفر رسيده است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”