تل‌آويو براي عدم تصويب گزارش گلدستون در مجمع عمومي تلاش مي‌ك

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

تل‌آويو براي عدم تصويب گزارش گلدستون در مجمع عمومي تلاش مي‌ك

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: رژيم صهيونيستي تلاش‌هاي گسترده خود را براي جلوگيري از تصويب گزارش گلدستون در مجمع عمومي سازمان ملل در سطح اروپا و منطقه به كار بسته است.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "هاآرتص "، مقامات تل‌آويو از كشورهاي غربي خواسته‌اند تا به گزارش كميته تحقيق سازمان ملل در مورد جنايات اين رژيم در غزه راي منفي بدهند.
بنا بر اين گزارش وزارت خارجه رژيم صهيونيستي پيام‌هايي را به كشورهاي اروپايي و ساير كشورهاي جهان ارسال كرده و از آنان خواسته است تا با تصويب هر موضوعي در ارائه گزارش گلدستون به شوراي امنيت سازمان ملل متحد مخالفت كنند.
"داني ايالون " معاون وزير خارجه رژيم صهيونيستي نيز در كنفرانسي مطبوعاتي در مقر وزارت خارجه اين رژيم از اعمال فشار بر تشكيلات خودگردان براي رد اين گزارش خبر داد و گفت: اسرائيل ساكت نمي نشيند تا ببيند فلسطيني‌ها در موسسات و سازمان هاي بين‌المللي قصد مقابله با اسرائيل و ضربه زدن به آن را دارند، بنابراين آن‌ها بايد اين اقدامات سخيف را رها كنند.
وي در ادامه اظهارات خود بدون توجه به جنايات روزافزون رژيم صهيونيستي در فلسطين اشغالي مدعي شد كه عاقلانه نيست كه تل‌آويو همواره از فلسطيني‌ها بخواهد كه حسن نيت خود را نشان دهند، اما آنها از هر فرصت ممكن عليه تل آويو استفاده كنند.
مجمع عمومي سازمان ملل متحد امروز قرار است گزارش گلدستون در زمينه جنايات رژيم صهيونيستي در حمله به نوار غزه در اوايل سال جاري ميلادي را مورد بررسي قرار دهد.
مصوبات مجمع عمومي مانند مصوبات شوراي امنيت اين سازمان الزام‌آور نيست، اما بنا به گفته كارشناسان فشارها بر رژيم صهيونيستي براي اجراي تحقيقات در زمينه جنايات جنگي نظاميان خود در جنگ غزه را افزايش مي‌دهد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”