طالبان مسئوليت كشتن نظاميان انگليس را بر عهده گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

طالبان مسئوليت كشتن نظاميان انگليس را بر عهده گرفت

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: گروه طالبان مسئوليت حمله مسلحانه‌اي كه منجر به كشته شدن پنج نظامي انگليسي شد را بر عهده گرفت.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از گاردين، گوردون براون نخست وزير انگليس ساعتي پيش اعلام كرد كه شبه‌نظاميان طالبان كشتن پنج نظامي انگليسي در يك پست ايست و بازرسي در ولايت جنوبي هلمند افغانستان را بر عهده گرفتند.
وزارت دفاع انگليس امروز صبح تائيد كرد كه پنج نفر از نظاميان اين كشور در افغانستان در نتيجه شليك يك پليس افغانستان كشته شد كه در پي آن از سوي براون اعلام شد كه مسئوليت كشته شدن اين افراد را طالبان بر عهده گرفته است.
وزارت دفاع انگليس در اين باره گفت كه يك پليس افغان در يك مجموعه نظامي در منطقه "ناد علي " در ولايت هلمند اين پنج انگليسي را به ضرب گلوله كشت.
بر اساس اين گزارش، اكثر نيروهاي انگليسي در اين منطقه جنوبي افغانستان مستقرند و برخي از آنها در حال ارائه آموزشهاي نظامي به نيروهاي پليس افغانستان هستند.
يكي از سخنگوهاي وزارت دفاع انگليس در اين باره افزود كه شخص مهاجم در يك اقدام غافلگيرانه و بدون هيچ هشداري شروع به تيراندازي بسوي نيروهاي انگليسي كرد كه در نتيجه پنج نفر از آنها كشته شدند.
با كشته شدن اين نظاميان انگليس، شمار كشته شدگان اين كشور در افغانستان از مرز 227 نفر نيز گذشت كه موجي از نگراني در ميان مردم و مقامات انگليس بوجود آورده و استراتژي دولت لندن درباره افزايش نيرو در افغانستان را شديدا زير سوال برده است.
انگليس در حال حاضر 9 هزار نظامي در افغانستان مستقر كرده و قرار 500 نظامي ديگر به اين كشور اعزام كند اما برخي از سازمانهاي مخالف جنگ، با انتقاد از اظهارات گوردون براون نخست وزير و ديگر مقامات انگليس درباره افزايش و ادامه جنگ در افغانستان، خواستار عقب نشيني نيروهاي انگليسي از اين كشور شده‌اند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”