يك فروند شناور 2300 تني‌ در خرمشهر به آب انداخته شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

يك فروند شناور 2300 تني‌ در خرمشهر به آب انداخته شد

پست توسط RAHVAR »

باحضور جانشين وزير دفاع؛

يك فروند شناور 2300 تني‌ در خرمشهر به آب انداخته شد
خبرگزاريفارس: يك فروند شناور 2300 تني عصر امروز باحضور جانشين وزير دفاع وهمچنين جانشين فرمانده نيروي دريايي ارتش در خرمشهر به آب انداخته شد.


تصویر


بهگزارش خبرگزاري فارس از خرمشهر، در آيين به انداختن اين شناور لنديكرافتجانشين وزير دفاع در سخناني با اشاره به ‌اهميت صنايع دريايي در كشوراظهار داشت: وزارت دفاع برنامه‌هاي خوبي را براي توسعه صنايع دريايي دركشور در دستور كار خود قرار داده است.
سردار وحيد دستجردي افزود: سياست اصلي وزارت دفاع توسعه صنعت درياييدر شمال و جنوب كشور است كه اين موضوع در حال حاضر در مناطق بوشهر،چابهار، بندر عباس و خرمشهر اجرايي شده است.
وي خاطرنشان كرد: در سايت كشتي‌شهيد موسوي ساخت شناورهاي تجاري دردستور كار قرار داده شده كه ممكن است ساخت شناورهاي دفاعي نيز در اين سايتصنعتي انجام گيرد.
جانشين وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در خصوص توسعه صنعت درياييدر خوزستان تصريح كرد: توسعه اين صنعت در خوزستان نيازمند همكاري وپشتيباني مسئولان استاني به ويژه در بخش تامين اعتبارات و تسهيلات موردنياز در اين بخش است.
دستجردي در خصوص شناوري كه امروز به بهره‌برداري رسيد گفت: اين شناوركه تمام مراحل طراحي و ساخت آن به دست متخصصان توانمند كشور صورت گرفته،80 متر طول، 5/17 متر عرض، 8/2 متر آبخور، 10 نات دريايي سرعت و قابليتپيمايش در آب‌هاي آزاد بين المللي را دارد.
وي خاطرنشان كرد: اين شناور با كاربردهاي مختلف از جمله تجاري و حملو نقل است كه با ارزش قراردادي 2 ميليارد و 300 ميليون تومان در مجتمعصنايع دريايي شهيد موسوي وابسته به وزارت دفاع ساخته شده است.
براي به آب انداختن اين شناور از روش ايربك با قراردادن هشت تا 10بالشتك هوا به طول 11 متر و قطر متوسط 5/1 متري در زير كشتي استفاده شد.
همچنين در ادامه اين مراسم پنج فروند شناور لندينگ كرافت هزار تنيهركدام به طول 50 متر، 14 و نيم متر عرض، 5/1 متر آبخور، سه متر ارتفاععرشه و 12 نات دريايي سرعت تحويل مشتريان و متقاضيان شد.
بنا به گفته جانشين وزير دفاع مجموع ارزش ساخت اين كشتي‌ها 6 و نيم ميليارد تومان با مشاركت بخش خصوصي است.
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”