مقابله با دكترين نظامي ايران در دستور كار پنتاگون قرار گرفت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

مقابله با دكترين نظامي ايران در دستور كار پنتاگون قرار گرفت

پست توسط misam5526 »

به گزارش خبرگزاري فارس، كميته‌ نيروهاي مسلح مجلس نمايندگان آمريكا (HASK) در لايحه بودجه سال 2010 پنتاگون، وزير دفاع آمريكا را موظف كرد تا شرح و برآوردي از استراتژي بزرگ، استراتژي امنيتي، و استراتژي نظامي ايران را به كنگره ارائه و راههاي مقابله با دكترين نظامي جمهوري اسلامي ايران بويژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را طراحي كند. بر اساس بند 1245 لايحه بودجه پنتاگون، وزير دفاع آمريكا موظف است حداكثر تا 30 ژانويه هر سال گزارشي در 3 بخش استراتژي نظامي فعلي و آتي ايران، وضعيت امنيتي و برآوردي از ارگان‌هاي نظامي و دكترين نظامي ايران را به كنگره آمريكا ارائه دهد.
روند استراتژي ايران به منظور تبديل به قدرت اول خاورميانه و افزايش نفوذ در ساير مناطق جهان، برآوردي از امكانات نيروهاي نظامي معمولي (منظم) ايران، گستردگي و امكانات نيروهاي نظامي ايران، تحليلي از ميزان كارآيي نيروهاي نظامي معمولي ايران در مصاف با نيروهاي آمريكا در منطقه و ساير كشورهاي مشخص شده و همچنين شرحي از دكترين نظامي ايران بخشي از گزارش وزير دفاع آمريكا به كنگره خواهد بود.
در اين گزارش برآوردي از "گستردگي و امكانات يگان‌هاي عمليات ويژه ايران از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران به ويژه نيروي قدس "، امكانات ايران در زمينه نيروهاي هسته‌اي و موشكي از جمله خلاصه‌اي از پيشرفتها و آنچه كه پنتاگون سلاحهاي هسته اي ناميده، خلاصه اي از امكانات نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران از جمله پيشرفت‌هاي سال گذشته، ميزان نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران و نيروهاي موشكهاي كروز ايران و تعيين موقعيت مقرهاي پرتاب موشك در دستور كار قرار گرفته است.
بدليل اهميت موضوع متن كامل اين بخش از لايحه بودجه 2010 پنتاگون كه چند روز پيش توسط باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا امضاء و به قانون تبديل شد به شرح ذيل تقديم مي‌شود:


بند 1245.گزارشي از قدرت نظامي ايران

a)گزارش سالانه: وزير دفاع مي‌بايست حداكثر تا 30 ژانويه هر سال، گزارشي هم طبقه بندي شده و هم غير طبقه بندي شده از استراتژي نظامي فعلي و آتي ايران به كنگره تقديم كند.
b)مواردي كه بايد لحاظ گردد: گزارش زير بخش (a) بايد شامل شرحي از وضعيت امنيتي ايران حداقل با موارد زير باشد:
الف: شرح و برآوردي از اهداف استراتژي بزرگ، استراتژي امنيتي، و استراتژي نظامي ايران در دو سطح؛ 1- روندهايي در استراتژي ايران كه به منظور تبديل ايران به قدرت اول خاورميانه و افزايش نفوذ آن در ساير مناطق جهان تعبيه شده است؛ و 2- استراتژي ايران در مورد ساير كشورهاي منطقه از جمله ساير كشورهاي مشخص شده.
ب: برآوردي از امكانات نيروهاي نظامي معمولي (منظم) ايران شامل، "گستردگي و امكانات نيروهاي نظامي ايران "، "تحليلي از ميزان كارايي نيروهاي نظامي معمولي ايران در مصاف با نيروهاي آمريكا در منطقه و ساير كشورهاي مشخص شده "، "شرحي از دكترين نظامي ايران " و "تخمين بودجه تخصيص يافته به بخش‌هاي مختلف نيروهاي نظامي معمولي ايران ".
ج: برآوردي از نيروهاي نظامي نامنظم ايران و فعاليت‌هاي وابسته به آن شامل "گستردگي و امكانات يگان‌هاي عمليات ويژه ايران از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران به ويژه نيروي قدس "، " انواع و ميزان حمايت از جمله كمكهاي مالي، تجهيزات مخرب و غير مخرب،و آموزش به گروههايي كه از سوي آمريكا به عنوان سازمانهاي تروريستي خارجي و گروههاي جنگ طلب منطقه‌اي شناخته شده‌اند مانند حزب‌الله، حماس و گروه‌هاي خاص مستقر در عراق به ويژه گروههايي كه آمادگي آن را دارند به نمايندگي از ايران يا در پاسخ به حمله نظامي يك كشور ديگر به ايران، عمليات تروريستي ترتيب دهند "، "تحليلي از ميزان كارايي نيروهاي نظامي غيرمعمولي ايران در مصاف با نيروهاي آمريكا در منطقه و ساير كشورهاي مشخص شده در منطقه " و "تخمين مبالغ هزينه شده از سوي ايران براي ايجاد و حمايت از نيروهاي عمليات ويژه و گروههاي تروريستي ".
د: برآوردي از امكانات ايران در زمينه نيروهاي هسته‌اي و موشكي شامل "خلاصه‌اي از پيشرفتها و امكانات سلاحهاي هسته اي در سال گذشته "، "خلاصه اي از امكانات نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران از جمله پيشرفت‌هاي سال گذشته، ميزان نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران و نيروهاي موشكهاي كروز ايران و تعيين موقعيت مقرهاي پرتاب موشك "، " تحليل مفصلي از ميزان كارايي نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران و نيروهاي موشكهاي كروز در مصاف با نيروهاي آمريكا در منطقه و ساير كشورهاي مشخص شده در منطقه " و "تخمين مبالغي كه ايران از سال 2004 صرف برنامه هاي افزايش توانايي براي ساخت سلاحهاي هسته اي و ارتقاي نيروي موشكهاي بالستيك ايران نموده است. "

(c تعاريف: در اين بخش نيروهاي نظامي ايران را در دسته‌هاي مختلف بيان كرده است.
1-c )نيروهاي نظامي معمولي ايران:
1.به معناي نيروهاي نظامي جمهوري اسلامي ايران است كه براي انجام عمليات در زمين،دريا و هوا طراحي شده و نه نيروهاي نظامي غيرمعمولي ايران و نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران و نيروهاي موشكهاي كروز ايران؛
2.شامل نيروي زميني ايران، نيروي هوايي ايران، نيروي دريايي ايران، و بخشهاي مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامي البته به غير از نيروي قدس مي شود.
2- c)نيروهاي نظامي غير معمولي ايران:
"به معناي نيروهاي جمهوري اسلامي ايران است كه مأموريت‌هايي را انجام مي دهند كه معمولاً به نيروهاي عمليات ويژه مربوط و شامل موارد ذيل مي شود:
1.نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران؛
2.هر سازماني كه "توسط آمريكا، سازماني تروريستي تشخيص داده شده است "، "از ايران كمك دريافت مي كند " و " مشخص شده حاضر است در همه يا بعضي از حالات به جاي ايران حملاتي را ترتيب دهد " يا " مشخص شده حاضر است در پاسخ به حمله يك كشور ديگر به ايران، حملاتي را ترتيب دهد. "
3- c)نيروهاي موشكهاي بالستيك ايران به آن عناصري از نيروهاي نظامي گفته مي‌شود كه موشكهاي بالستيك را مورد استفاده قرار مي دهند.
4- c)نيروهاي موشكهاي كروز ايران به آن عناصري از نيروهاي نظامي گفته مي‌شود كه موشك‌هاي كروز را كه در فواصل كمتر از 500 كيلومتر كاربرد دارند، مورد استفاده قرار مي دهند.
5- c)كشورهاي مشخص شده به آن كشورهايي گفته مي‌شود كه در منطقه جغرافيايي يكساني با ايران قرار دارند مانند اسرائيل، لبنان، سوريه، اردن، عراق، افغانستان، عربستان سعودي، تركيه، بحرين، كويت، امارات متحده عربي، ارمنستان، و آذربايجان.
الزاماتي كه گزارش زيربخش (a) بايد مطابق با آنها تسليم كنگره شود، بعد از 31 سپتامبر سال 2014 منقضي مي شوند.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: مقابله با دكترين نظامي ايران در دستور كار پنتاگون قرار گرفت

پست توسط حسن2568 »

سلام
اين گونه برآوردها هميشه وسالانه انجام ميشه وچيز جديدي نيست .اما با انتشار اين اخبار سعي ميكنند جنگ رواني جديدي عليه ايران آغاز كنند .
اين گزارش فاقد اعتبار است
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”