مبارزان حوثي‌ نيروهاي سعودي‌ را مجبور به عقب‌نشيني كردند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

مبارزان حوثي‌ نيروهاي سعودي‌ را مجبور به عقب‌نشيني كردند

پست توسط shola »

خبرگزاري فارس: سخنگوي جنبش شيعيان الحوثي اعلام كرد، مبارزان الحوثي دربرابر حمله زميني نظاميان عربستان سعودي به خاك يمن با وارد كردن خسارات سنگين به نظاميان سعودي آنها را مجبور به عقب نشيني كردند.

تصویر

به گزارش فارس، "محمد عبدالسلام " در گفت‌وگو با تلويزيون العالم با تاييد خبر موفقيت اين جنبش شيعي در به اسارت گرفتن شماري از نظاميان عربستان سعودي كه در اقدامي مداخله آميز به طور مستقيم عليه مبارزان الحوثي واردجنگ شده بودند؛‌ افزود: اين جنبش توانست گروهي از نظاميان سعودي را بهاسارت بگيرند و بخشي از تجهيزات، سلاح‌ها و خودروهاي نظامي آنان را دراختيار بگيرد.

وي افزود: مقاومت مبارزان الحوثي در برابر حمله زميني نظاميان عربستان سعودي به خاك يمن، ضمن وارد كردن خسارات زياد به نظاميان سعودي آنها را مجبور به عقب نشيني كرد.

سخنگوي مبارزان الحوثي با تاكيد بر اينكه در دو روز گذشته جنگنده‌هايعربستان سعودي مناطق مسكوني داخل خاك يمن را بمباران كردند افزود: عربستانعصر روز جمعه حمله‌اي زميني را در محور "ملاحيظ " آغاز كرد كه با مقاومت حوثي‌ها روبرو شده و مجبور به عقب نشيني شدند.

عبدالسلام برحق يمني‌ها در دفاع از خود در هر لحظه و هرمكاني تاكيدكرد و به مسئولان سعودي درباره پيامدهاي ناشي از دخالتشان در اين جنگ ناموجه هشدار داد و افزود: ملت يمن از دخالت عربستان در امور داخلي كشورشان به شدت خشمگين است و به همين دليل اقشار مختلف يمن براي مقابله باتجاوزگري‌هاي عربستان اعلام آمادگي كرده‌اند.

جنبش الحوثي دو نوار ويدئويي را از بمباران هوايي عربستان عليه مواضع اين جنبش بر روي اينترنت قرار داده است.

ارتش يمن هفته پيش در پايگاه عربستاني "جبل الدخان " مستقر شد و چندي بعد جنبش الحوثي درباره آن به عربستان هشدار داد و بعد از عدم توجه اين كشور، جنبش الحوثي با حمله به "جبل الدخان " بر اين پايگاه تسلط يافت

[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”