جزئيات نفوذ موساد به كامپيوتر بشار اسد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

جزئيات نفوذ موساد به كامپيوتر بشار اسد

پست توسط حسن2568 »

به گزارش خبرنگار سرويس "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، پرس.تي.وي نوشت؛ در تاريخ 9 نوامبر سال 2007 جنگنده‌هاي رژيم اسرائيل به مركز اتمي در حال ساخت سوريه در منطقه ديرالزور حمله كردند و آن را به طور كامل نابود كردند.
هاآرتس نوشت كه اين حمله خسارت‌هاي مادي بسيار هنگفتي به سوريه در آن زمان وارد كرد.
اين گزارشات كه هاآرتس توانسته تعدادي از آنها را به دست آورد اشاره دارد كه موساد در قرار دادن دستگاه‌هاي استراق سمع و جاسوسي در داخل رايانه‌هاي بعضي از مسئولين بلندپايه‌ي سوري موفق عمل كرده و بر اساس شنود اين تماس‌ها و مكالمات بوده كه رژيم اسرائيل به اين مركز حمله كرده است.
در بين اين تماس‌ها يكي از مسئولان سوري با يكي از مسئولين كره شمالي تماس گرفته و در آن تاكيد كرده كه مراكز اتمي ديرالزور نيازمند برخي مواد لازم براي كار است و پس از اين تماس رژيم اسرائيل به بررسي اين مركز پرداخته و در نهايت آن را هدف قرار داده است.
هاآرتس اشاره داشته كه عمليات قرار دادن دستگاه‌هاي استراق سمع و جاسوسي در كامپيوترها كماكان محرمانه و سري است، اما فرضيه‌هايي را مي‌توان در اين باره مطرح كرد.
مهم‌ترين فرضيه اين است كه بعضي از مارك‌هاي جهاني كامپيوترها مي‌توانند از طريق شركت مادر كاملاً كنترل شوند و اين مساله با آشنايي و شناخت مسئولين عالي‌رتبه‌ امنيتي در جهان ممكن است.
اين روزنامه اسرائيلي اشاره دارد: "جالب اينجاست كه مجله‌ ديراشپيگل آلماني نيز اين اطلاعات را تاييد كرده است و گفته است كه كامپيوترهاي بعضي از مسئولين سوري بلكه برخي از رهبران عرب تحت كنترل رژيم اسرائيل درآمده است، حتي گفته مي‌شود كه كامپيوتر خود بشار اسد نيز تحت كنترل قرار گرفته است ".
جالب اينجاست كه حتما نبايد اين دستگاه‌هاي جاسوسي در كامپيوترها فعال شده باشند، اين دستگاه‌ها مي‌توانند در كامپيوترها جاسازي شده و بعدها توسط شركت مادر فعال شده و اطلاعات آن از كامپيوتر به شركت مادر منتقل شود.
هاآرتس اشاره داشت كساني كه اين گزارش را نوشته‌اند دو تن از مشهورترين روزنامه نگاران آلماني بوده‌اند. اسامي اين دو نفر اريك بالات و هوليگر اشتارك است كه پرونده‌هاي اطلاعاتي را پوشش داده و در برلين مشغول به كار هستند. اين دو با بشار اسد نيز گفت‌وگويي مهم داشته‌اند و اگرچه به صراحت از وي درباره‌ي جاسوسي از كامپيوتر شخصي وي نپرسيدند، اما در پايان وقت و پس از اشاره به اين نكته، بشار اسد بدون آن كه صدايي ضبط شود با رويي گشاده گفت كه سيستم‌هاي اطلاعاتي در تمام دنيا براي تحقق امنيت و هدف‌هاي نظامي خود دست به تلاش‌هاي ويژه‌اي مي‌زند.

[External Link Removed for Guests]
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”