موفقيت عمليات ارتش عربستان در برابر گروه الحوثي دشوار است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

موفقيت عمليات ارتش عربستان در برابر گروه الحوثي دشوار است

پست توسط misam5526 »

تهران / واحد مرکزي خبر / سياسي
شبکه الجزيره با اشاره به ادامه حملات زميني و هوايي ارتش عربستان به خاک يمن تاکيد کرد موفقيت عمليات نظاميان سعوديها در برابر گروه الحوثي دشوار است و حوثي ها، سعودي ها را در چندين منطقه غافلگير کرده اند. مراد هاشم مدير دفتر شبکه تلويزيوني الجزيره در صنعا درباره آخرين تحولات عملياتي درباره حملات ارتش عربستان به مواضع گروه الحوثي و اينکه آيا دسترسي به اطلاعات از مرزهاي عربستان و يمن آسان است؟ گفت.. همچنان حوثي ها تنها منبع اطلاعات مربوط به آنچه در مرزهاي عربستان و يمن مي گذرد، هستند .
وي افزود .. حدود يک ساعت پيش، گروه الحوثي در پايگاه اينترنتي خود بيانيه اي را درباره روند درگيريها در ساعات گذشته منتشر کرده است.
گروه الحوثي در بيانيه خود آورده است.. نيروي هوايي عربستان، در پنج نوبت، منطقه ملاحيظ و برخي از روستاهاي مرزي را بمباران کرد و نيروهاي سعودي همچنين سي فروند موشک به اين مناطق شليک کردند و روستاهاي يمني هدف گلوله باران تيربارهاي سنگين نظاميان سعودي قرار گرفتند.
به گفته خبرنگار الجزيره، گروه الحوثي در اين بيانيه برخلاف بيانيه هاي گذشته خود به تلفات چه در ميان نيروهاي خود يا ساکنان اين روستاها اشاره نکرده است.
مراد هاشم در ادامه گزارش خود گفت.. آنطور که به نظر مي رسد گروه آماده چنين درگيريهايي(با ارتش عربستان) بوده است زيرا حوثي ها، نظاميان سعودي را در چندين منطقه غافلگير کرده اند و همچنين به نظر مي رسد درگيريها تنها به منطقه "جبل الدخان" محدود نشده است بلکه در مناطق ديگري نيز جريان دارد و نيروهاي حوثي تلاش مي کند نظاميان سعودي را در چندين منطقه دور بزنند.
خبرنگار الجزيره افزود.. به عنوان مثال، نوع نبرد در جبل الدخان که حوثي ها همچنان بخشهايي از آن را در کنترل خود دارند و نظاميان سعودي در تصرف آن به طور کامل، با مشکل روبرو هستند زيرا حوثي ها در کوههاي مجاور منطقه که مرتفع تر است، مستقر شده است که معنايش اين است موفقيت عمليات ارتش عربستان ممکن است به تسهيلات نظامي ارتش يمن در داخل خاک اين کشور نياز داشته باشد.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”