35حمله هوايي و زميني ارتش عربستان به يمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

35حمله هوايي و زميني ارتش عربستان به يمن

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: جنبش الحوثي در بيانيه‌اي كه يك نسخه از آن در اختيار خبرگزاري فارس قرار گرفته از ادامه حملات هوايي و زميني عربستان به خاك يمن خبر داد.

تصویر
جنبش الحوثي در بيانيه خود اعلام كرد: جنگنده‌هاي سعودي منطقه "ملاحيط " و روستاهاي اطراف آن را در پنج نوبت مورد حمله هوايي قرار دادند.
اين جنبش در ادامه بيانيه خود تاكيد كرد: ارتش عربستان سعودي اين منطقه را از پايگاه نظامي "عين الحاره " با بيش از 30 موشك مورد هدف قرار داد.
جنبش الحوثي همچنين اعلام كرد شليك گلوله‌هاي آتش‌زا از سوي "پايگاه جبل الرماح " به سوي اراضي يمن ادامه دارد.
الحوثي از ادامه درگيري‌ها در حومه شهر صعده خبر داد و تاكيد كرد: درگيري‌ها در دو جبهه "آل عقاب " و "المقاش " به بمباران و موشكباران محدود شده است.
اين جنبش همچنين از آرامش نسبي اوضاع در منطقه "سفيان " خبر داد.
جنبش شيعي الحوثي همچنين با قرار دادن 4 نوار ويدئويي بر روي اينترنت مدارك مستند خود را از استقرار ارتش يمن در پايگاه سعودي "جبل الدخان " ارائه كرده است.
در بخشي از اولين نوار ويدئويي بخشي از گفت‌وگوهاي مبارزان اين جنبش با گارد مرزي سعودي در ماه گذشته را ارائه كرده است.
خبر ديگر اينكه جنبش الحوثي اعلام كرد بزودي عبدالملك بدر الدين الحوثي رهبر اين جنبش در نواري ويدئويي مسايل مهمي از حوادث اخير در چند روز گذشته را تشريح خواهد كرد.
ارتش يمن هفته پيش در پايگاه عربستاني "جبل الدخان " مستقر شد و چندي بعد جنبش شيعي الحوثي درباره آن به عربستان هشدار داد كه بعد از عدم توجه اين كشور جنبش الحوثي با حمله به "جبل الدخان " بر اين پايگاه مسلط شد.
همچنين اين جنبش دقايقي پيش اعلام كرد جنگنده‌هاي سعودي از صبح امروز بمباران مناطق "شدا "، "الحصامه " و "ملاحيط " را شروع كرده است و همچنين به حملات موشكي خود به روستاهاي يمن ادامه مي‌دهد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”