لبنان هم ادعاهاي تل‌آويو درباره كشتي توقيف شده را رد كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

لبنان هم ادعاهاي تل‌آويو درباره كشتي توقيف شده را رد كرد

پست توسط KRITER »

در پي تكذيب مصر، سوريه و ايران؛
لبنان هم ادعاهاي تل‌آويو درباره كشتي توقيف شده را رد كرد
خبرگزاري فارس: در پي تكذيب مصر، سوريه، ايران و حزب‌الله، ارتش لبنان نيز با رد ادعاهاي رژيم صهيونيستي در مورد كشتي توقيف شده در آب‌هاي درياي مديترانه اعلام كرد كه كشتي فرانكوب به صورت كامل در بندري در مصر بارگيري شده بود.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از پايگاه شبكه خبري الجزيره، ارتش لبنان در بيانيه‌اي اعلام كرد كه كشتي فرانكوب كه به ادعاي رژيم صهيونيستي به علت قاچاق سلاح براي حزب‌الله لبنان به دست اسرائيلي‌ها ربوده شده بود، پيش از توقيف به صورت كامل در بندر دمياط در مصر بارگيري كرده است.
بنا بر اين بيانيه، اين كشتي قرار بود بار خود را در بندرهاي قبرس، لبنان و سوريه تخليه نمايد.
اين بيانيه با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستي از باز كردن كانتينرهاي توقيف شده در زمان حضور كادر كشتي و اثبات حمل اسلحه به اين افراد خودداري كرده بود، تاكيد كرد كه مديريت اطلاعات لبنان براي تحقيق از كادر كشتي فرانكوب كه بعد از آزادي در بندر بيروت پهلو گرفته است، فعاليت خود را آغاز كرده‌اند.
اين بيانيه به نقل از كادر كشتي مي‌افزايد كه كشتي فرانكوب در بندر دمياط در قاهره به شكل كامل بارگيري شده بود و قرار بود بار آن در بنادر "ليماسول " قبرس، بيروت و "اللاذقيه " سوريه تخليه شود، اما مورد دزدي دريايي رژيم صهيونيستي قرار گرفت و مجبور شد كه به بندر اسدود برود.
بر اساس اين بيانيه، حدود 97 كانتينر اين كشتي مصادره شد و بخشي از آنها بعدا تحويل كشتي گرديد، اما 36 كانتينر كه قرار بود در سوريه تخليه شود، تحويل اين كشتي نشد.
اين افراد اعلام كرده‌اند كه عمليات باز كردن كانتينرها براي برررسي محتواي آنها در حضور هيچ‌كدام از افراد اين كشتي انجام نشده است.
پيش از اين منابع مصري نيز ادعاي رژيم صهيونيستي درباره محموله كشتي توقيف شده در درياي مديترانه را رد و تاكيد كردند كه اين كشتي كه در يك بندر مصر نيز توقف داشت، تنها مواد غذايي حمل مي‌كرده است.
اين منابع با اعلام اينكه اين كشتي در دوم نوامبر وارد بندر دمياط شد و روز بعد از آنجا حركت نمود، تاكيد كردند كه هيچ چيزي غير از مواد غذايي در داخل اين كشتي نبوده است.
سوريه نيز ادعاها در مورد توقيف يك كشتي حامل سلاح‌هاي ايراني به حزب‌الله لبنان را تكذيب كرد و اقدام رژيم صهيونيستي به ربودن اين كشتي را دزدي دريايي و نقض قوانين بين‌المللي دانسته بود.
حزب‌الله لبنان نيز در بيانيه‌اي اعلام كرده است كه هيچ ارتباطي با كشتي توقيف شده ندارد.
رژيم صهيونيستي كه اين روزها به شدت از بررسي گزارش گلدستون در مجمع عمومي سازمان ملل سرخورده شده است در پروژه‌اي گسترده سعي كرد تا با انتشار شايعاتي افكار عمومي جهان را از پرداختن به تصويب اين گزارش در مجمع عمومي منحرف كند.
يونايتدپرس به نقل از يك مسئول ديگر سوري گزارش داد كه اين موضوع مربوط به پروژه‌اي صهيونيستي است كه از انتشار شايعات آزمايش موشك‌هاي دوربرد حماس آغاز شده است.
"بنيامين نتانياهو " نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در سخناني با اشاره به توقيف اين كشتي مدعي شده بود كه ايران اين سلاح‌ها را براي كشتار شهروندان اسرائيلي به حزب‌الله مي‌دهد،‌ وي براي فرافكني از جنايات اين رژيم، ايران را به ارتكاب جنايات جنگي در اين زمينه متهم كرد.
شايعات در مورد آزمايش موشكي حماس با موشك‌هاي دوربرد كه قابليت هدف قرار دادن تل‌آويو را دارد، آزمايش آژيرهاي خطر در سرزمين‌هاي اشغالي براي جلوگيري از حملات احتمالي،‌ شايعات توقيف كشتي ايران حامل سلاح براي حزب‌الله لبنان و شدت گرفتن احتمال حمله مجدد به نوار غزه بخشي از اين سناريوي گسترده صهيونيستي است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”