گروگان لانه جاسوسی، مسئول پرونده ایران در آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

گروگان لانه جاسوسی، مسئول پرونده ایران در آمریکا

پست توسط @lirez@ »

سرویس بین‌الملل ـ مقامات بخش خاورمیانه امور خارجه آمریکا، «جان لیمبرت» را به عنوان مسئول ویژه ایران در اداره کل خاورمیانه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا تعیین کردند و پست سازمانی وی پس از احراز این مقام معادل معاون وزیر امور خارجه خواهد بود.

به گزارش «تابناک»، این گروگان سابق لانه جاسوسی دارای مدرک دکترای مطالعات خاورمیانه از هاروارد و از دیپلمات‌های کارکشته وزارت امور خارجه است که زبان فارسی را به خوبی صحبت می‌کند و مدتی را در دهه شصت میلادی در دانشگاه شیراز تدریس می‌کرده است.

بنا بر این گزارش، او که به دلیل تحمل حبس انفرادی در دوران تسخیر لانه جاسوسی در تهران، مدال بزرگترین افتخار دیپلماتیک را نیز به دست آورده است، پس از 33 سال کار در وزارت امور خارجه آمریکا در سال 2006 بازنشسته شد.

در همین رابطه، کریم ساجدپور از پژوهشگران ایرانی مؤسسه «کارنگی» واشنگتن، گفت: انتخاب لیمبرت در این مقطع زمانی، بسیار مهم است، زیرا او همزمان به منافع ایران و آمریکا می‌اندیشد!

گفتنی است، وی دارای همسری ایرانی است و همواره تأکید کرده که پرونده اتمی ایران هیچ‌گاه به نتیجه مشخصی نخواهد رسید، زیرا مواضع ایران و جهان غرب، به مواضع شخصی تبدیل شده است.


تابناک
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”