جنگ دریایی میان دو کره

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

جنگ دریایی میان دو کره

پست توسط misam5526 »

منابع خبری بامداد روز سه شنبه از درگیری دریایی میان دو کشتی کره شمالی و جنوبی در آب های غربی شبه جزیره خبر دادند که منجر به صدمه دیدن کشتی همسایه شمالی شد.


در همین حال به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ارتش و یکی از مسئولان کره جنوبی از آسیب دیدن شدید یک کشتی کره شمالی در نبردی دریایی که دو کره را در آب های سواحل غربی دو کشور رویاروی هم قرار داد، خبر دادند.

سخنگوی ستاد مشترک ارتش کره جنوبی این رویارویی را تایید کرد اما به جزییات بیشتر اشاره نکرد. در عین حال یک منبع دولتی کره جنوبی اعلام کرد کشتی گشت زنی کره شمالی از مرز دریایی حساس دو کره در دریای زرد عبور کرد و کشتی های کره جنوبی در واکنش اقدام به تیراندازی کردند.

نیروی دریایی کره جنوبی به کشتی کره شمالی که به رغم هشدار از مرز عبور کرده بود شلیک کردند و کشتی کره شمالی نیز در پاسخ اقدام به تیراندازی کرد.

منبعی ناشناس در کره جنوبی اعلام کرد در این رویارویی به هیچیک از کشتی ها و نیروهای کره جنوبی آسیبی وارد نشد اما نیمی از کشتی کره شمالی تخریب شد.

پیونگ یانگ ماه گذشته سئول را به نقض این مرز دریایی مورد مناقشه متهم کرد و کشتی ها جنگی خود را به آنجا فرستاد.

مرز دریایی بین دو کره به علت نبود پیمان صلحی که به مناقشه سال های هزار و نهصد و پنجاه تا هزار و نهصد و پنجاه و سه پایان دهد از نظر تئوری همواره مورد مناقشه بوده است و هرگز از سوی کره شمالی به رسمیت شناخته نشده است.

از سال 1999، درگیری های پراکنده در این منطقه دهها کشته برجا گذاشته است. شش نیروی دریایی کره جنوبی در ژوئن 2002 در این درگیری ها کشته شدند.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”