سه خبر از نیروی دریایی-قرارگاه خاتم الانبیاء- صنایع دریایی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

سه خبر از نیروی دریایی-قرارگاه خاتم الانبیاء- صنایع دریایی

پست توسط RAHVAR »

وحیدی مطرح کرد:

تشکیل شورای عالی دریایی/ تامین کلیه نیازهای دریایی سپاه و ارتش


وزیردفاع خواستار تشکیل شورای عالی دریایی با دبیرخانه فعال و ایجاد صندوقحمایت و توسعه صنایع دریایی شد و تاکید کرد هم اکنون این وزارتخانه علاوهبر تامین کلیه نیازهای دریایی سپاه و ارتش، قادر به تامین نیازهای متنوعبخش دولتی و خصوصی با کاربردهای مختلف است.


به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی امروز در حاشیه رونمایی از
دو فروند یدک کش نسل جدید با قدرت 2 هزار و 400 اسب بخار با نام خلیج فارس 1 و 2 و یک فروند شناور مسافربری در کیش
بااشاره به موفقیت متخصصان صنایع شهید درویشی وزارت دفاع در طراحی و تولیدانواع شناور، گفت: با تولید ید کش خلیج فارس 1 و 2 که از قدرت و مانوربسیار بالایی برخوردار است، ساخت یدک کش های نسل جدید در کشور بومی ونهادینه شد.
توانایی تامین کلیه نیازهای دریایی سپاه و ارتش

وزیردفاع با اشاره به تشکیل سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و ایجاد تمرکز درفعالیتهای دریایی این وزارتخانه، افزود: در حال حاضر سازمان صنایع دریاییوزارت دفاع طراحی و ساخت انواع شناورهای تندرو، شناورهای زیر سطحی نظیرهاور گرافت ها و قایق های پرنده ، شناورهای سطحی شامل انواع شناورهایلجستیکی ، ناوچه ها ، ناوشکن ها و شناورهای سنگین و شناورهای زیر سطحیشامل انواع زیر دریایی را انجام می دهد و قادر است کلیه نیازمندیهای نیرویدریایی ارتش و سپاه را تامین کند.
سردار وحیدی گفت: در صورت خالی بودن ظرفیت این صنعت و با توجه به سطحبالای فناوری ساخت در سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع قادر هستیم نیازهایمتنوع بخش دولتی و خصوصی را با کاربردهای مختلف تامین کنیم.
تشکیل شورای عالی صنایع دریایی
وزیردفاع با بیان اینکه در حال حاضر فعالان صنعت دریایی با برخی تنگناها ومشکلات از جمله فقدان تسهیلات و اعتبارات مناسب روبرو هستند، گفت: کشور دراین ارتباط نیازمند یک جهش اصولی است و تشکیل شورای عالی دریایی بادبیرخانه فعال و ایجاد صندوق حمایت و توسعه صنایع دریایی می تواند در رفعمشکلات و شکوفایی و رونق صنایع دریایی موثر باشد.
سردار وحیدی گفت: وزارت دفاع با اتخاذ راهبرد هسته های کوچک و شبکهبزرگ مصمم است بخش خصوصی را در همه حوزه های مرتبط با صنعت دفاعی فعال واز خدمات آنان بهره مند شود.
وی در پایان با تشکر از متخصصان صنایع دریایی وزارت دفاع، تصریح کرد:به کارگیری حداکثری ظرفیتهای صنعت دریایی ضمن کاهش وابستگی به نفت می تواناشتغالزایی را در مناطق مرزی افزایش داده و امنیت و آرامش اقتصادی، سیاسیو اجتماعی پایدار را در این مناطق نهادینه کرد.
آخرین ويرايش توسط 2 on RAHVAR, ويرايش شده در 0.
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: تشکیل شورای عالی دریایی تامین کلیه نیازهای دریایی سپاه. ارتش

پست توسط RAHVAR »

با حضور سه وزیر ؛
یازدهمین همایش صنایع دریایی در کیش اعضا به کار کرد
یازدهمین همایش صنایع دریایی و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی صبح امروز (سه شنبه) با حضور وزرای راه و ترابری، صنایع و معادن و دفاع و پشتیبانی در کیش آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر عامل منطقه آزاد کیش در این همایش با اشاره به اینکه ایران قدمت دیرینه ای در صنایع کشتی سازی داشته است، تاکید کرد: آثار و بقایای به جای مانده از بندر سیراب و آثار مورخان نشان از پررونق بودن صنعت کشتی سازی در ایران دارد.

اسدالله کریمی با بیان اینکه توسعه صنایع دریایی می تواند باعث توسعه کشور شود، اظهار داشت: برای داشتن اقتصادی پایدار و توسعه صنایع در کشور توسعه صنایع دریایی امری اجتناب ناپذیر است.

مدیر عامل منطقه آزاد کیش یادآور شد: منطقه آزاد کیش در حال حاضر دارای دو موج شکن در غرب و شرق این جزیره و حوضچه ای با قابلیت پهلوگیری کشتی های 8 هزار تنی است.

وی اعلام کرد تا سال آینده حوضچه شماره 2 این جزیره با قابلیت پهلوگیری کشتیهای 12 هزار تنی به اتمام خواهد رسید.

کریمی از ساخت حوضچه شماره 3 جزیره کیش خبر داد و گفت: عملیات ساخت این حوضچه پس از اتمام حوضچه شماره 2 آغاز خواهد شد که توانایی پهلوگیری کشتیها تا 35 هزار تن را فراهم می کند.

این همایش که امروز در کیش آغاز به کار کرده است، تا 22 آبان ماه جاری ادامه خواهد داشت.
   تصویر     
  
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2659
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۸, ۹:۵۸ ق.ظ
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14097 بار

Re: تشکیل شورای عالی دریایی تامین کلیه نیازهای دریایی سپاه. ارتش

پست توسط RAHVAR »

بهبهانی :
قرارگاه خاتم الانبیاء برنده مناقصه 2.5 میلیارد دلاری چابهار شد
وزیر راه و ترابری از برنده شدن قرارگاه خاتم الانبیاء در مناقصه 2.5 میلیارد دلاری پروژه ساخت خط ریلی پس کرانه در منطقه آزاد چابهار خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بهبهانی امروز در مراسم افتتاحیه یازدهمین همایش صنایع دریایی در کیش گفت: این طرح در سه فاز اجرا خواهد شد که در فاز اول آن قابلیت حمل 6 میلیون تن بار، فاز دوم 10 میلیون تن و نهایتاً در فاز سوم 20 میلیون تن بار را تامین خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای استعمارگر برای پیشبرد اهداف خود ایرانیان را از سواحل دور کرده اند، افزود: در حال حاضر ایران با داشتن 5800 کیلومتر مرز آبی کمترین جمعیت خود را در کنار دریا دارد.

وزیر راه و ترابری اظهارداشت: جزیره ای مثل هندورابی که زمانی صحبت از توسعه آن در میان بود، امروز به جزیره ای متروکه با تنها 4 یا 5 نفر سکنه و ساختمانی متروکه تبدیل شده است.

بهبهانی بر لزوم توجه به جزایر و سواحل تاکید کرد و گفت: با استفاده از قابلیتهای جزایر و بنادر می توان همزمان برای توسعه اقتصادی کشور و ایجاد امنیت در این مناطق استفاده کرد.

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه دریاهای جنوب کشور در دو بخش در حال توسعه است، تصریح کرد: یک بخش از این توسعه واگذاریها و خصوصی سازی است که سازمان بنادر و دریانوردی به بهترین نحو این کار را در دستور کار قرار داده است.

وی قسمت دیگر این توسعه را توجه به دریای عمان ذکر کرد و گفت: تا کنون اقدامات مناسبی برای توسعه مناطقی مانند جاسک و کنارک انجام نشده که دلیل آن نبود زیرساختها است.

بهبهانی با بیان اینکه در حال حاضر زیرساختهای این توسعه در حال تهیه شدن است، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک بتوانیم شاهد پیشرفت و توسعه این مناطق باشیم.

بهبهانی با اشاره به وجود هفت بندر مهم به خصوص بندر شهید رجایی و با انتقاد از اینکه چرا بارها و صادرات و واردات به کشور کوچکی در خلیج فارس رفته و از آنجا توزیع می شود، گفت: بنادر جنوب ما باید به هاب منطقه تبدیل شود که در این راستا باید گمرک، بنادر و راه آهن تسهیلاتی را فراهم کنند تا شرایط رقابت با کشورهای حاشیه خلیج فارس برای ما فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه درکریدور شمال- جنوب از دو دریای خلیج فارس و سپس خزر استفاده می شود، اظهار داشت: ما تنها 10 درصد از کشتی ها را در دریای خزر در این مسیر در اختیار داریم که باید این میزان به 50 درصد برسد.

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه دریا و راه آهن دو برادر هستند، اظهار داشت: در صورتی که این دو کار خود را به خوبی انجام دهند ما جایگاه بسیار خوبی را در حمل و نقل ترکیبی در منطقه به دست خواهیم آورد.

بهبهانی در پایان از روند اجرای پاکسازی حاشیه 60 متری سواحل شمالی کشور انتقاد کرد و گفت: علیرغم مصوبه هیئت دولت تا کنون تنها در حدود 100 کیلومتر از این پاکسازی انجام شده اما بقیه آن هنوز انجام نشده است.
   تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”