نصرالله:در صورت آغاز جنگ دورتر از حيفا را هدف قرار مي‌دهیم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

نصرالله:در صورت آغاز جنگ دورتر از حيفا را هدف قرار مي‌دهیم

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: دبيركل حزب‌الله به رژيم صهيونيستي هشدار داد چنانچه اين رژيم وارد جنك با لبنان شود، نيروهاي مقاومت قادرند اين بار بسيار دورتر از بندر "حيفا " را هدف قرار دهند.

تصویر
به گزارش فارس، سيد حسن نصرالله " دبيركل حزب الله لبنان در سخنراني امشب خود كه به مناسبت روز شهيد ايراد كرد و به طور زنده از شبكه المنار لبنان بخش شد، با اشاره به گزارش "گابي اشكنازي " رئيس ستاد مشترك ارتش رژيم صهيونيستي (فرمانده جبهه شمالي در زمان شكست اسراييل در سال 2000)، كه گفته بود " حزب‌الله ده‌ها هزار موشك با برد 325 كيلومتر دارد " اظهار داشت: من طبق معمول نه اين خبر را نفي مي‌كنم نه تائيد. اگر اين خبر صحيح باشد ما ناراحت نمي شويم و اگر هم غلط باشد، خودش دست به جنگ رواني عليه ارتش و ملتش زده است.
وي افزود: اسرائيلي‌ها در اين مدت خيلي سعي كردند از جنگ سخن بگويند يا بگويند كه سلاح‌هاي پيشرفته‌اي وجود داد؛ گويي مي‌خواهند نشان بدهند كه روند امور به سمت جنگ است.
دبيركل حزب الله لبنان تصريح كرد: در اين سخن دو احتمال وجود دارد. يكي اينكه اسرائيل به دنبال بهانه‌اي براي شروع جنگ است. احتمال دوم اينكه هدف از اين سخنان اين است كه هرگز به سمت جنگ نرويم. بدين مفهوم كه مثلا اشكنازي به مردم خود دارد مي‌گويد كه نبايد كاري كرد چرا كه آنها خيلي موشك‌ و سلاح پيشرفته دارند و ديگر محلي در سرزمين‌هاي اشغالي وجود ندارد كه از تيررس مقاومت لبنان و فلسطين دور باشد. در واقع اشكنازي مي‌گويد كه اگر جنگ شود، آوارگي فقط مخصوص ساكنان شمال سرزمين‌هاي اشغالي نيست و حاميان جنگ بايد ساكت شوند و اسراييل ديگر راهي ندارد. تمامي اين دعواها فقط آنها را خسته مي‌كند و نتيجه‌اي ندارد. اگر اسرائيلي‌ها خواستار جنگ هستند، اشكنازي مي‌گويد سلاح‌هاي مقاومت اينها هستند.
نصرالله در عين حال تهديدات رژيم صهيونيستي را جنگ رواني دانست و افزود: با تمام اين احوال ما در برابر جنگ رواني اسرائيل هستيم و اين ما نيستيم كه خواستار جنگ هستيم. اگر بخواهيم شبح جنگ را از لبنان دور كنيم بايد بدانيم جنگ رواني اسرائيل بي‌فايده و بي‌نتيجه است و باعث چند دستگي در لبنان نمي‌شود؛ بلكه اتحاد لبناني‌ها را در پي دارد. اگر اسراييلي بداند در صورت دست زدن به جنگ عليه لبنان ما همه با هم متحد خواهيم بود و از خاكمان دفاع مي‌كنيم، شرايط فرق مي‌كند.
دبيركل حزب الله لبنان در عين حال بر آمادگي اين جنبش براي مقابله با هر گونه تهديدات رژيم صهيونيستي تاكيد كرد و گفت: تا زماني كه اشكنازي چنين سخن مي‌گويد، ما مي‌گوييم كه ما خواستار جنگ نيستيم؛ ولي اگر مي‌‌خواهند جنگ را امتحان كنند ما به لطف خدا و به بركت خون شهدا اين تهديد را به يك فرصت تبديل مي‌كنيم.
سيدحسن نصرالله افزود: آنها مي‌گويند كه در هر جنگي، ديگر نيروي هوايي كارآيي چنداني نخواهد داشت و اين سخن را با توجه به تجربه جنگ گذشته مي‌گويند. من به آنها مي‌گويم كه در جنگ آينده ديگر داستان به "حيفا " و ... مربوط نمي‌شود و ما دورتر از آن را هدف قرار مي‌دهيم.
دبيركل حزب الله لبنان گفت : اسراييلي‌ها از هفت گردان و ... براي حمله به لبنان حرف مي‌زنند. من مي‌گويم اگر اين گردان‌ها وارد جغرافياي لبنان شوند، بايد بدانند كه خداوند اين جغرافيا را اصلا براي شكست و نابودي اشغالگران و متجاوزان آفريده است.
وي افزود: هنگامي كه اين گردان‌ها وارد لبنان شوند (كه نيمي از ارتش اسراييل است)،‌ همه ما آنجا خواهيم بود. از مهم‌ترين ويژگي‌هاي جنگ 2006 اين بود كه هيچكس از صحنه نبرد فرار نكرد و مشكل ما اين بود كه چگونه جلوي خيل جمعيت را كه مي‌خواستند به جنگ بروند را بگيريم. آري ... همه ما در آنجا خواهيم بود و تانك‌ها و نفربرهاي آنها را نابود خواهيم كرد و سربازان آنها را كشته و اسير مي‌كنيم.
دبيركل حزب الله لبنان تاكيد كرد: من قبلا گفته بودم كه ما فرصت داريم و مي‌توانيم گردان‌هاي اسرائيلي را از بين برده و افسران و سربازان آنها را بكشيم. برخي مي‌گويند در جنگ 2006 اسرائيل دست به جنگ زميني نزد. آنها در آن جنگ 40 هزار افسر و سرباز و 200 تانك وارد لبنان كردند و شكست خوردند و ما تازه در آن روزها به قدرت كنوني نبوديم.
سيدحسن نصرالله با اشاره به توانمندي امروز حزب الله گفت : امروز ما بزرگ‌تر و با تجربه‌تر و قدرتمندتر هستيم و بسياري از نقاط ضعف خود را از بين برده و بر نقاط قوت خود افزوده‌ايم. من مي‌گويم كه ما آماده هستيم و در برابر شهدا و روح حاضر آنها شهادت مي‌دهم كه هر اندازه نيرو وارد لبنان كنند، در خاك ما نابود خواهند شد. اين تحول بزرگي است كه در منطقه در صورت بروز جنگ رخ خواهد داد
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”