عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

پست توسط sand_fighter »

عصر ایران – وب سایت خبری بلومبرگ با انتشار گزارشی ، ابعاد و برخی آمار خریدهای نظامی کشورهای عربی منطقه به ویژه دو کشور امارات متحده عربی و عربستان سعودی را مورد توجه قرار داده است .

به گزارش عصر ایران ، در این گزارش با اشاره به اینکه تنها دو کشور عربستان و امارات قرار دادهایی به ارزش 40 میلیارد دلار برای خرید جنگ افزار و تسلیحات از کشورهای غربی به ویژه آمریکا منعقد کرده اند ، می نویسد : " بیشتر کارشناسان و مقامات نظامی و سیاسی این دو کشور ترس از توسعه قابلیت های نظامی و اتمی ایران را دلیل خریدهای کلان تسلیحاتی خود می دانند .

در این گزارش به نقل از " ترکی الفیصل " وزیر سابق اطلاعات عربستان و یکی از شاهزهده های پر نفوذ آل سعود می نویسد : " ما نه تنها به عنوان یک دولت بلکه به عنوان یک شهروند از فعالیت های نظامی ایران احساس خطر می کنیم چرا که ایران کشوری است که از لحاظ جغرافیایی بسیار به ما نزدیک است ".

بلومبرگ می نویسد : " عربستان تنها در یک فقره خرید نظامی در سال 2007 قرار دادی به ارش 7.25 میلیارد دلار برای خرید 72 فروند هواپیمای جنگی " یورو فایتر " از یک کنسرسیوم مختلط سازنده هواپیمای نظامی در اروپا منعقد کرده است ".

عربستان قراردادی به ارزش 2.2 میلیارد دلار با یک شرکت ایتالیایی برای خرید 6 فروند رزمناو برای ناوگان دریایی اش منعقد کرده است . همچنین امارات متحده عربی قرار دادی برای خرید 60 فروند هواپیمای جنگنده " رافائل " از فرانسه با پاریس منعقد کرده است . ارزش این قرار داد بیش از 8 میلیارد یورو ( 10 میلیارد دلار ) است .

امارات متحده عربی همچنین قرار دادی به ارزش 7 میلیارد دلار برای خرید یک سیستم دفاع موشکی پیشرفته از کمپانی تسلیحاتی " لاکهید مارتین " آمریکا دارد که دولت اوباما برای فروش نهایی این سیستم دفاع موشکی به امارات نیاز به مجوز کنگره دارد .

شرکت بوئینگ آمریکا که دومین شرکت بزرگ سازنده هواپیما در جهان است ، می گوید که امارات تمایل خود را برای خرید 4 فروند هواپیمای ترابری نظامی " سی 17 " به این کمپانی اعلام کرده است .

" تئودور کاراسیک " مدیر موسسه مطالعات نظامی خاورمیانه و خلیج فارس در ابوظبی با اشاره به خریدهای کلان نظامی امارات و عربستان می گوید : " استراتژی نظامی ایران مبتنی بر ایجاد تهدیدات نامتقارن علیه کشورهای همسایه حاشیه خلیج فارس بنا نهاده شده است که در قالب این استراتژی توسعه قابلیت های موشکی وموشک های ساحل به دریا و نیز توسعه توان زیردریایی و قابلیت مین گذاری در بستر خلیج فارس و... برای تهدید سکوها و تاسیسات نفتی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مورد توجه قرار دارد ".

بر اساس گزارش " موسسه مطالعات صلح بین المللی " در استکهلم سوئد ، امارات متحده عربی بر اساس آمار پس از چین و هند سومین خریدار سلاح های نظامی در جهان در فاصله سال های 2004 تا 2008 است .

مصطفی علانی کارشناس امنیت منطقه در موسسه مطالعات خلیج (فارس ) در دوبی می گوید که دولت امارات در سال های اخیر تمایل فراوانی برای توسعه ناوگان دریایی اش - برای محافظت از مرزهای دریایی این کشور - دارد .

همچنین بر اساس استراتژی جدید دولت عربستان ، این کشور در خریدهای نظامی خود به دیگر کشورهای غیر غربی از جمله روسیه و چین نیز روی آورده و در ماه سپتامبر امسال (شهریور ) منابع روسی خبر انعقاد قرار داد 2 میلیارد دلاری خرید سیستم موشکی " اس 400 " روسی و دیگر اقلام نظامی از جمله تانک و هلی کوپتر روسی را منتشر کردند .

رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی الجزیره ( در ماه سپتامبر ) گفته بود که تقویت قابلیت های نظامی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای مقابله با تهدیدات ایران ! بسیار موثر است .

لازم به ذکر است که وزارت دفاع آمریکا اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرده است که امارات متحده عربی در سال مالی 2009 در صدر خریداران سلاح های آمریکایی قرار داشت .

بسیاری از کارشناسان معتقدند از آنجا که اساساً هیچ تهدید نظامی از سوی ایران متوجه کشورهای منطقه نیست ، این خریدها ، زاییده فضاسازی های سیاستمداران و رسانه های غربی برای فروش هرچه بیشتر سلاح به منطقه است و هیچ دلیل منطقی و عقلی برای این حجم انبوه از خریدها وجود ندارد و الا کشور کوچکی مثل امارات قاعدتاً نباید در خریدهای تسلیحاتی در کنار کشورهای بزرگ و پرجمعیتی مانند هند و چین قرار بگیرد که با توجه به جایگاه خاصی که در نظام بین الملل دارند و دچار برخی مسائل (مانند تقابل هند با پاکستان و چین با تایپه) هستند با تهدیدات امنیتی گسترده تری در سطح بین المللی مواجهند.
به هر روی ، آنچه مسلم است این که برنده این بازی ، جز شرکت های بزرگ اسلحه سازی نیستند.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

پست توسط shola »

با تشکر از sand_fighter عزیز چیزی که امروز به نظرم جالب امد تیترهای مهم و اغواکننده ایی بود که در این یک ماهه اخیر توسط خبرگزاری ها در مورد ایران بیا شده که سوای تعداد و به نظر دارای یه هدف مشترک هستند مانند


مقابله با دكترين نظامي ايران در دستور كار پنتاگون قرار گرفت

مانور "کبرا کوهی" و ادعای شناسایی راه مقابله با توان موشکی ایران

گاردین: ایران کلاهک هسته‌ای پیشرفته آزمایش کرده است

اسرائیل 'کشتی حامل سلاح'(از طرف ایران) را توقیف کرد

و حالا هم خبر تجهیز امارت از ترس ایران و
.
.
.
به نظرم این تعداد خبر در مورد یک کشور در یک مدت زمان کوتاه چیزی بیشتر از یک اطلاع رسانی باشه
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1297
تاریخ عضویت: شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۷, ۱۰:۲۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1856 بار
سپاس‌های دریافتی: 3546 بار

Re: عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

پست توسط sand_fighter »

موافقم به نظر من این ها آماده سازی افکار عمومی برای یک حرکت بزرگ است چه می خواد حالا یک تحریم باشه چه یک حرکت نظامی ما بهتره آماده باشیم !
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۸۵, ۱۲:۴۶ ب.ظ
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

پست توسط Present »

ما اماده کوچکترین حرکت استکبار هستیم تا جان فشانی کنیم برای کشور و رهبرمون
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

پست توسط shola »

البته منظور من بیشتر نوعی فشار روانی بر مردم ایران و جهان بود وگرنه همان گونه که می دانید سنگ بزرگ نشانه نزدن است به هر حال به نظرم بعضی از این خبرها به نوعی عامل خبر دیگری می توانند باشد
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 67
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸, ۱:۴۶ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

Re: عربستان و امارات:مسلح می شویم ، ایران خطرناک است!

پست توسط armshdrj7n »

سلام بتمامى دوستان عزيز،اولاً خيلى مسخرست كه امارات از ترس ايران اينهمه سلاح بخرد،ثانياً امارات از ترس عربستان خود را مجهز مى كندنه ايران همسايه ديرينش،وثالثاً سپرموشکی-امریکا خواستار نصب کردنش دراین منطقه است نه امارات وحتی بدونه اجازه مقامات اماراتی-ولی عربستان واقعاً حرفهاى توخالى غربيهاراجدى گرفته اند که ایران دوشمن شماره یک شماهاست-پس عجله کنید واسباببازهای جنگی راتانفس دارید بخرید----بیجاره عرب بی خیال دین ودیانت وهمسایگری که با ایران دارد--- زمان -زمانه فتنه ست وبس0دشمن رادرلباس دوست دلسوز جلوه میدهند-ودوست تاریخی رادرلباس هیولای خونخوار-واقعاً جاى تعّسفست سران كشورهاى منطقه هنوز درخواب خوش وارامش وراحتى صندليهايشان فرورفته اندوچشم بسته دست دردسته امپریالیسمهای خونخوارجهان نهاده اندومیفشارندوهرگزچکیدن خون مظلومین را از دسته این جنایتکاران بشریت محکوم نکردند بلکه تمامی جنایتهارا یا نادیده ویا حق شرعی جنایتکاران می پندارند-افسووووووووس وصد افسووووس که باز خود را حکمفرما ومردعدالت می خوانند ... :x
وطن خاكت را ازدور ميبوسم :razz: ايران :razz:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”