نظامیان بریتانیایی در افغانستان به Javelin مسلح می شوند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

نظامیان بریتانیایی در افغانستان به Javelin مسلح می شوند

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  

نظامیان بریتانیایی در افغانستان در آینده نزدیک 1.3 هزار مجموعه موشکی دوش پرتاب نسل سوم Javelin (زوبین) دریافت می کنند، این مطلب وزارت دفاع بریتانیا اطلاع داد.
برد عمل Javelin که در اصل مجموعه موشکی ضدتانک می باشد، اما در افغانستان برای نابودسازی استحکامات و قرارگاه های خمپاره اندازی استفاده می شود، و دارای بردی حدود 4 کیلومتر می باشد.
بر خلاف مجموعه های نسل دوم که خدمه باید پس از پرتاب در جای خود مانده و آن را بسوی هدف رهنمون کند، در نسل سوم Javelin خدمه پس از پرتاب موشک می تواند پنهان شده و یا موضع را تغییر دهد.
بیشتر نیروهای جنبش طالبان و سایر گروهک های شورشی در افغانستان مجهز به موشک اندازهای بسیار قدیمی ضدتانک "ار. پ. گ.-7" تولید شوروی هستند که تنها در صورت استفاده ناگهانی می توانند مفید واقع شوند
.
در حال حاضر در ولایات جنوبی هیلمند و قندهار 9 هزار سرباز بریتانیایی خدمت می کنند.ریا نووستی
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”