حضور خلبانان بعثی این بار دربمباران شیعیان یمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۱:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

حضور خلبانان بعثی این بار دربمباران شیعیان یمن

پست توسط Hadi1001 »

به نام خدا

دشمنان شیعه دست در دست هم؛

حضور خلبانان بعثی این بار در عملیات علیه شیعیان یمن

با سرنگونی رژیم صدام، بسیاری از افسران نظامی، انتظامی و امنیتی رژیم بعث به کشورهای عربی منطقه از جمله یمن، مصر، اردن، بحرین و امارات متحده عربی پیوسته‌اند. ذکر این نکته لازم است که علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور یمن، فارغ‌التحصیل دانشگاه نظامی بغداد بوده و با اعضای حزب بعث و صدام معدوم، روابط ویژه‌ای داشته است. ضمن اینکه عزت‌ ابراهیم‌‌الدوری، معاون صدام، هم‌اکنون در یمن است،

«یحیی‌الحوثی» از سخنگویان جنبش انقلابی شیعیان یمن، در گفت‌‌وگو با رادیو دیده‌بان عراق، از مشارکت گروهی از خلبانان بعثی رژیم ساقط شده صدام معدوم در عملیا‌ت‌های گسترده بمباران‌های هوایی نیروی هوایی یمن علیه شیعیان زیدی پرده برداشت.

به گزارش «تابناک» گروه خلبانان بعثی شرکت‌کننده در این عملیا‌ت‌ها با استفاده از هواپیماهای «سوخو» و «نیک» بر فراز مناطق «صعده» و «حرب‌السفیان»، مواضع شیعیان را بمباران می‌‌کنند. این خلبانان بعثی که در اواخر جنگ تحمیلی عراق علیه ایران در اسپانیا و فرانسه آموزش دیده‌اند، پس از سقوط حکومت صدام، در یک شهرک نظامی حومه صنعا استقرار یافته‌ و هم‌اکنون در نیروی هوایی یمن ـ که ساختاری مشابه نیروی هوایی رژیم بعثی عراق دارد ـ مشغول به کارند.

بنابر این گزارش، میزان خطای عملیاتی خلبانان یمنی، باعث شده است که رژیم یمن از این خلبانان بعثی که با رمز سعدون در نیروی هوایی یمن مشغول به فعالیت هستند، بهره گیرند؛ این خلبانان که در جنگ صدام علیه ملت ایران با هواپیماهای پیشرفته «میگ 25» و «میگ 22» و «سوخو 22» و «میراژ F1» و مدل‌‌های Q5 و Q6 پروازهای عملیاتی داشته‌اند، به مراتب از خلبانان کم تجربه یمنی کارآزموده‌ترند.

این گزارش می‌افزاید: برخی از افسران عالی‌رتبه نیروی زمینی رژیم بعثی نیز در عملیات‌های زمینی علیه شیعیان زیدی در یمن شرکت دارند.

یادآور می‌شود، برخی از خلبانان بعثی حاضر در این عملیات‌ها، سابقه استفاده از بمب‌های شیمیایی علیه نیروهای ایرانی در سال‌های پایانی جنگ را نیز در پرونده خود دارند.

این گزارش در پایان آورده است که با سرنگونی رژیم صدام، بسیاری از افسران نظامی، انتظامی و امنیتی رژیم بعث به کشورهای عربی منطقه از جمله یمن، مصر، اردن، بحرین و امارات متحده عربی پیوسته‌اند.

ذکر این نکته لازم است که علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور یمن، فارغ‌التحصیل دانشگاه نظامی بغداد بوده و با اعضای حزب بعث و صدام معدوم، روابط ویژه‌ای داشته است.

گفتنی است آگاهان مسائل عراق می‌گویند: عزت‌ ابراهیم‌‌الدوری، معاون صدام، هم‌اکنون در یمن است، این منابع همچنین خاطرنشان می‌کنند، یمن و عربستان در حالی در کشتار شیعیان یمن مشارکت دارند که تا چندی پیش به دلیل اختلافات شدید مرزی، دچار مشکلات عدیده بوده و حتی عربستان، شماری از کارگران یمنی را از کشور خود بیرون کرده بود.

تابناک

به نظر من ایران باید مواضع تندی رو نسبت به عربستان و یمن اتخاذ کنه

سکوت چیز خوبی در برابر جنایات کشورهای به اصطلاح مسلمان نیست !!!
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”