اعلام آمادگی ارتش ‌‌برای ‌اعزام نيروهای جدید به خليج عدن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۷, ۳:۲۳ ب.ظ
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

اعلام آمادگی ارتش ‌‌برای ‌اعزام نيروهای جدید به خليج عدن

پست توسط CAPTAIN PILOT »

 تصویر 
خبرگزاري فارس: سومين ناوگروه اعزامي نداجا كه در راستاي تامين امنيت كشتي‌هاي عبوري به محدوده آب‌هاي خليج عدن اعزام شده بود، ساعتي پيش مورد استقبال مقامات لشكري و كشوري قرار گرفت.

فرمانده منطقه يكم نيروي دريايي ارتش در آئين استقبال از سومين ناوگروه اعزمي كه پس از انجام موفقيت‌آميز ماموريت خود به ميهن بازگشته است، گفت: امروزه اقتدار نيروي دريايي در آب‌هاي بين‌المللي و منطقه اي به همگان ثابت شده است.
اميردريادار فريبرز قادرپناه با بيان اينكه ارتش تا لزوم اعزام نيرو به منطقه آب‌هاي سومالي و عدن آمادگي صد در صدي اعزام نيرو به اين منطقه را دارد، يادآور شد: دلاورمردان ارتش تاكنون نقش اساسي را در برقرار ماندن چرخه صادرات و واردات كشور چه در دوران جنگ تحميلي و چه در دوران پس از آن به دوش كشيده‌اند.


وي ادامه داد: تقويت و پشتيباني لجستيكي ناوگروه اعزامي به خليج عدن از جمله مواردي است كه در اعزام ناوگروه سوم مورد توجه بسيار قرار گرفته است به نحوي كه اين ناوگروه به طور كامل مايحتاج تغذيه‌اي خود را از درون بدون نياز به هيچ منبع بيروني تامين كرده است.

فرمانده منطقه يكم نيروي ضمن تقدير از پرسنل ناوگروه اعزامي به عدن يادآور شد: امروزه كه سربازان ايران اسلامي افتخار حضور در آب‌هاي بين‌المللي را با هدف دفاع از كيان و اقتدار كشورشان به عهده مي‌گيرند به خود مي بالند و لحظه شماري براي اعزام دوباره در بين نيروي‌هاي هميشه آماده ارتش ديده مي‌شود.

وي در پايان يادآور شد: پس از حمله دزدهاي دريايي در آب‌هاي محدوده خليج عدن و سومالي كه نشات گرفته از ناآرامي‌هاي داخلي اين كشور است، پس از تصميمات مقامات ارشد نظامي جمهوري اسلامي تامين و پشتيباني از كشتي‌هاي عبوري ايران در محدوده‌‌اي برابر با شعاع هزار كيلومتري در منطقه مذكور به عهده ارتش گذاشته شده است كه تاكنون ارتش چهار ناوگروه را به منطقه مذكور اعزام كرده است.
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”