اسرار محرمانه ارتش اسراییل در اختیار حزب‌الله!!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

اسرار محرمانه ارتش اسراییل در اختیار حزب‌الله!!

پست توسط Parsa84 »

گزارش محرمانه ارتش اسراییل حاکی از این است که حزب‌الله لبنان با کمک ایران موفق شده است،ا اطلاعات محرمانه در مورد استراتژی ارتش اسراییل را به دست بیاورد.

 تصویر 

خبر مانند بمبی در اسراییل و لبنان منفجر شد: «حزب‌الله اطلاعات به کلی سری ارتش اسراییل و استراتژی آن را در اختیار دارد.»


روزنامه یدیعوت احرونوت گزارشی ۱۵۰ صفحه‌ای منتشر و در آن اشاره کرده که حزب‌الله با کمک ایران موفق شده است از تمامی اسرار محرمانه ارتش اسراییل و نحوه فعالیت ارتش در مرزهای شمالی اسراییل با لبنان سر درآورد. این موضوع باعث شده تا ارتش اسراییل در صدد تغییر استراتژی نظامی خود به خصوص در نحوه آرایش نیروها و استقرار در مرزهای لبنان و چگونگی فعالیت گشتی‌ها برآید.


اما حزب‌الله چگونه و با چه مکانیسمی به این اطلاعات دست یافته است؟ رونین برگمن تحلیلگر نظامی اسراییلی که روابط نزدیکی نیز با مسئولان سازمان اطلاعات اسراییل دارد، می‌گوید: «ظرف نه سال گذشته و از زمان عقب‌نشینی ارتش اسراییل از جنوب لبنان، حزب‌الله کمک‌های زیادی از سازمان اطلاعات ایران دریافت کرد. فعالیت‌های حزب‌الله در سفارت‌خانه‌های ایران در دمشق و بیروت متمرکز است. سفارت ایران در بیروت عبارت است از یک مجموعه بزرگ که بخش اعظم آن به فعالیت‌های اطلاعاتی مختلف اختصاص یافته است.»


آموزش زبان عربی به اعضای حزب‌‌الله


آنچنان که از گزارش برگمن برمی‌آید، سفارت ایران در بیروت، مرکزی را به نام «مرکز فرهنگی و آموزش اسلام» راه‌اندازی کرده و در آن به اعضای حزب‌الله آموزش زبان عبری می‌دهد.


در گزارش یدیعوت احرونوت آمده است: «عماد مغنیه فرمانده نظامی حزب‌الله که دو سال قبل ترور شد، گروهی از فلسطینیان را جمع کرده و به آنها آموزش شنود مکالمات تلفنی و نحوه کنترل رسانه‌ها و وب‌سایت‌های اسراییلی را داده است. این گروه به مرور بزرگ‌تر و فعال‌تر شده و اکنون به درجه‌ای رسیده که توانسته به راحتی اسرار ارتش اسراییل را به دست آورد»..


گزارش اطلاعاتی اسراییل حاکی از این است که حزب‌الله برای دستیابی به این اطلاعات از چند منبع استفاده کرده است. در راس منابع حزب‌الله، سازمان اطلاعات ایران قرار دارد که اعضای حزب‌الله را به همین منظور آموزش داده و امکاناتی را برای شنود در اختیار آنها قرار داده است.

پس از آن سوریه است که از امکانات خود در مرز با اسراییل استفاده کرده و اطلاعات به دست آمده از مکالمات افسران و سربازان اسراییلی را به حزب‌الله داده است. بعد از آن نیز دو عامل مهم دیگر یعنی قاچاقچیان مواد مخدر و حنان تننباوم افسر اسراییلی اسیر نزد حزب‌الله که چند سال قبل آزاد شد، قرار دارند.


 تصویر
سید حسن نصرالله 
اسراییل مدعی است که حزب‌الله به قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای جنوبی لبنان، امکانات و سرمایه و همچنین مواد مخدر می‌دهد و رفت و آمد آنها به اسراییل را تسهیل می‌کند. در مقابل این قاچاقچیان که با برخی افسران اسراییلی در ارتباط هستند، اطلاعات ذی‌قیمتی را برای حزب‌الله با خود به لبنان باز می‌گردانند.


حنان تننباوم کیست؟


حنان تننباوم افسر ارتش اسراییل است که در عملیاتی در سال ۲۰۰۱ به اسارت حزب‌الله درآمد. وی تا سال ۲۰۰۴ در اختیار حزب‌الله بود و در این سال با میانجیگری سازمان اطلاعات آلمان و طی تبادل اسرا با اسراییل، آزاد شد.

مسئولان و تحلیلگران اسراییلی بر این باور هستند که تننباوم در مدت اسارت خود نزد حزب‌الله هر آنچه اطلاعات نظامی در مورد فعالیت ارتش اسراییل و سایر امور محرمانه داشته را در اختیار حزب‌الله قرار داده است.


با بالا گرفتن ضرباهنگ این گونه اظهارنظرها از طرف اسراییل، حزب‌الله نیز دست بسته ننشسته و از زبان سید حسن نصرالله دبیرکل خود به این اظهارات پاسخ داد.نصرالله در سخنرانی خود به مناسبت روز شهید که هفته گذشته ایراد شد، گفت: «از نظر ما هر گونه فعالیت در زمینه قاچاق مواد مخدر، حتی اگر در میان دشمن باشد، حرام شرعی است. حزب‌الله هرگز و تحت هیچ شرایطی از مواد مخدر در جنگ خود با اسراییل استفاده نمی‌کند.»


وی در بخش دیگری از سخنان خود، این ادعا را به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای تشبیه کرد که گفته بود دستیابی و هرگونه استفاده از سلاح هسته‌ای از نظر شرع اسلام حرام است و جمهوری اسلامی در صدد دستیابی به بمب اتمی نیست.

در نهایت می‌توان گفت گزارش اطلاعاتی اسراییل در مورد توانایی‌های حزب‌الله؛ تنش میان دو طرف را بیش از پیش پیچیده کرده و روند این تنش‌ها را رسما وارد فضای اطلاعاتی کرده است.


اسراییل، مدعی است اسنادی در اختیار دارد که نشان می‌دهد ایران فعالیت و همکاری اطلاعاتی نزدیکی با حزب‌الله علیه اسراییل دارد و سفارت ایران در بیروت، پایگاهی برای همکاری‌های اطلاعاتی طرفین شده است. این موضوع هر چند از طرف سفارت ایران با پاسخی رسمی مواجه نشده؛ اما با توجه به تبلیغات اسراییل علیه ایران، نوک پیکان حملات را بار دیگر متوجه ایران می‌کند.


چندی قبل نیز اسراییل اعلام کرد که یک کشتی حاوی سلاح و مهمات را در آب‌های مدیترانه توقیف کرده که از طرف ایران برای حزب‌الله سلاح حمل می‌کرده است.


روزنامه یدیعوت احرونوت در پایان این گزارش اطلاعاتی مفصل اشاره می‌کند که حزب‌الله فهرستی از اطلاعات مورد نظر خود در مورد ارتش اسراییل را تهیه و تمامی آنها را با کمک ایران به دست آورده است.


اطلاعاتی از قبیل مسائل مربوط به افسران مهم اسراییلی از جمله فرمانده جبهه شمالی، پایگاه‌های ارتش اسراییل در طول مرز با لبنان، چگونگی آرایش نیروها، اطلاعات در مورد گروه‌های کماندوی ویژه ارتش، اطلاعات در مورد تانک‌ها و نحوه آرایش و فعالیت آنها و مکان‌هایی که اسراییل دوربین‌های مراقبت کار گذاشته است. در کنار تمام این امور، حزب‌الله اطلاعات بسیار مفیدی هم از شیوه تماس برقرار کردن افسران و فرماندهان ارتش اسراییل دارد.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”