پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: وزارت دفاع انگليس با اشاره به پرواز پي‌درپي بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان اين كشور درباره خطر آن براي هواپيماهاي مسافربري انگليس هشدار داد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگليسي "ساندي اكسپرس "، وزارت دفاع انگليس اعلام كرد كه بمب‌افكن‌هاي روسي به طور ماهانه براي انجام ماموريت‌هاي محرمانه بر فراز آسمان اين كشور به پرواز در مي‌آيند.
وزارت دفاع انگليس ابراز نگراني كرد كه به دليل آنكه بمب‌افكن‌هاي روسي معروف به (خرس) بدون اطلاع به برج مراقبت وارد حريم هوائي انگليس مي‌شوند، احتمال وقوع حادثه برخورد اين بمب‌افكن‌ها با هواپيماهاي غيرنظامي وجود دارد.
به نوشته اين روزنامه، جنگنده‌هاي نيروي هوائي انگليس در سال جاري ده مرتبه و در سال 2007 نيز 16نوبت براي مواجه با خطر پرواز بمب‌افكن‌هاي روسي بر فراز آسمان انگليس وارد عمل شده و خلبانان انگليسي در تماس با همتايان روسي خود گفته‌اند كه پرواز آنها باعث شده هواپيماهاي غيرنظامي مسير پروازهاي خود را تغيير دهند.
بر اساس اين گزارش، بمب‌افكن‌هاي قديمي روسيه با عنوان (توپولوف 95) از پايگاه‌هاي اصلي در داخل خاك روسيه برخاسته و در ارتفاع 25 هزار پا بر فراز درياي شمال به پرواز در مي‌آيند و سپس وارد عمق حريم هوائي انگليس مي‌شوند تا سيستم‌هاي دفاعي اين كشور را كنترل كنند.
ساندي اكسپرس در ادامه نوشت كه دولت انگليس نيز با نتايج گزارش كميته امور دفاعي پارلمان درباره بازي موش و گربه‌‌ روسيه و خطرات آن در گذرگاه‌هاي هوائي موافق است اما تاكنون به درخواست اين كميته براي اقدام قاطع و جدي در برابر مسكو پاسخ نداده است.
انگليس تاكنون درباره پروازهاي محرمانه بمب‌افكن‌هاي روسي در آسمان انگليس به مسكو شكايتي نكرده است و در همين رابطه "برنارد جنكينز " عضو كميته امور دفاعي پارلماني از بي‌تفاوتي دولت انگليس به اين مسئله ابراز شگفتي كرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”