آمريكا سيستم دفاع ضد موشكي را در اوكراين مستقر نخواهد كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

آمريكا سيستم دفاع ضد موشكي را در اوكراين مستقر نخواهد كرد

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: سفير آمريكا در روسيه اعلام كرد كه واشنگتن قصد ندارد سيستم دفاع ضد موشكي خود را در خاك اوكراين مستقر كند و هيچ مذاكره‌اي در اين رابطه با كي‌يف صورت نگرفته است.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "صداي روسيه "، "جان بايرلي "، سفير آمريكا در روسيه، اظهار داشت: آمريكا قصد ندارد هيچگونه سيستم دفاع ضد موشكي را در اوكراين مستقر كند و حتي در خصوص اين مسئله هيچ مذاكره‌اي با كي‌يف انجام نداده است.
بر اساس اظهارات وي، آمريكا قصد ندارد اوكراين را وارد طرح استقرار سپر ضد موشكي خود در اروپا كند. بايرلي در اين باره گفت: ما قصد نداريم هيچگونه سيستم دفاع ضد موشكي را در خاك اوكراين مستقر كنيم.
سفير آمريكا در روسيه افزود: واشنگتن علاقمند است براي ايجاد سيستم دفاع ضد موشكي همه جانبه با مسكو مذاكره كند.
جان بايرلي خاطر نشان كرد: من فكر مي‌كنم، اكنون در رابطه با اعلام ما براي ايجاد ساختار جديد دفاع ضد موشكي، همه فهميده باشند كه تهديدي متوجه روسيه نيست. ما مي‌توانيم در برابر تهديدات آتي با يكديگر متحد شويم و سيستم مشتركي براي مقابله با اين تهديدات ايجاد كنيم.
چندي پيش دولت "باراك اوباما " انصراف واشنگتن از استقرار سيستم دفاع ضد موشكي آمريكا در لهستان و چك را اعلام كرد. در پي آن اظهارات متعددي در خصوص طرح جايگزين براي برنامه قبلي مطرح شده است كه استقرار اين سيستم در گرجستان و اوكراين نيز از آن جمله است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”