عربستان استراتژي خود درقبال حوثي‌ها را تغيير مي‌دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

عربستان استراتژي خود درقبال حوثي‌ها را تغيير مي‌دهد

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: يك كارشناس مسايل استراتژيك اعلام كرد پس از شكست دو هفته‌اي عربستان از حوثي‌ها تغيير استراتژي مقابله با حوثي‌ها ضروري به نظر مي‌رسد.

تصویر
به گزارش فارس، پايگاه خبري "الحرمين " از تغيير سياست عربستان در جنگ با جنبش الحوثي پس از آگاهي اين كشور بر قدرت اين جنبش خبر داد.
اين پايگاه به نقل از "سرتيپ جمال مظلوم " از دانشكده علوم استراتژيك اميرنايف آورده است: رياض به دنبال تعيين استراتژي جديدي در مبارزه با حوثي‌هاست چراكه به اين نتيجه رسيده است كه درباره ميزان امكانات و قدرت اين جنبش اشتباه مي‌كرده است.
وي مي‌افزايد: خبرهاي رسمي و غير رسمي مانند حملات توپخانه‌اي با كاتيوشا به پادگاني در منطقه جازان و يا وجود تونل‌هاي زيرزميني در مرز عربستان و يمن ضرورت تجديد نظر در استراتژي جنگي عربستان را حتمي جلوه مي‌دهد.
در همين حال "احمد سيف " از كارشناسان يمني مسايل استراتژيك حمله به پادگان جازان در 30 كيلومتري مرز يمن و عربستان را تصادفي خواند و گفت: يمن اكنون منتظر نتايج سفر منوچهر متكي وزير امور خارجه ايران به رياض است چراكه به نظر مي‌رسد اين جنگ به يك جنگ منطقه‌اي تبديل خواهد شد.
احمد سيف تاكيد كرد: ما نگران اين هستيم كه عربستان در دام حوثي‌ها گرفتار شود.
وي افزود: ما فكر مي‌كنيم بايد يك گروه مصري، سعودي، يمني به تهران سفر كرده و براي حل اين مساله چاره انديشي كنند چرا كه به نظر من راه حل نظامي كاركرد خود را از دست داده است.
اين درحالي است كه در دو روز گذشته يك هيات بلندپايه آمريكايي با ديدار از صنعا و رياض اوضاع را بررسي كردند.
در اين باره يك ديپلمات يمني به نام "عبدالله عبدالكريم الدعيس " گفت: بين آمريكا، يمن و عربستان همكاري‌ها و هماهنگي‌هاي بسياري وجود دارد و اين هماهنگي‌ها بيشتر غير علني است
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”