نيروي زميني سپاه در مرحله تجديد حيات نوين است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

نيروي زميني سپاه در مرحله تجديد حيات نوين است

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: سردار سلامي گفت: نيروي زميني سپاه در مرحله تجديد حيات نوين است و در ساختار جديد كيفيت جايگزين كميت مي شود.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس، سردار سرتيپ پاسدار حسين سلامي جانشين فرماندهي كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در مراسم توديع و معارفه جانشين فرماندهي نيروي زميني سپاه با اشاره به ويژگيهاي خاص اخلاقي سردار سرافراز و جاودانه شهيد شوشتري افزود: امروز حوادث بر استراتژي ها مسلطند و كشورها قادر به مديريت و به سر انجام رساندن اتفاقات نيستند.
وي عصر جديد را دوران عدم اطمينان نامگذاري و تصريح كرد: در اين دوره نمي شود به روزنه هاي موجود اتكا و اعتماد كرد و رخدادها خلاف پيش بيني و تصورات اتفاق مي افتند، بنابراين منطقه خاورميانه ظرفيت حوادث عملياتي و استراتژيك را داشته و ايران در اين منطقه عمده هدف دشمن است.
سردار سلامي اولويت برخورد دشمن را از طرق راهبردهاي سياسي و فرهنگي خواند و يادآور شد: تبديل فضاي آرام جامعه به فضاي ناآرام و غبارآلود تهديد نرمي است كه دشمن در جهت برخورد با انقلاب اسلامي در نظر گرفته است.
وي افزود: فضاي برخورد ما با آمريكا، اسرائيل و ناتو استراتژيك نيست، در ليگ آنها ما فينال هستيم وهنگامي كه بتوانند،به خود جرات داده و عليه ما وارد عمل خواهند شد. لذا ما همواره بايد آمادگي خود را حفظ نماييم وهمچنان اين جرات را از آنها سلب كنيم.
جانشين فرمانده كل سپاه وجود نيروي زميني قوي را عاملي بازدارنده براي اجراي تهديدات دشمن عنوان كرده و گفت: نيروي زميني بايد آنقدر قوي عمل كند كه بازدارندگي ايجاد شده و قدرت آمادگي در نيروها تقويت شود.
وي از نيروي زميني سپاه بعنوان نيروي قوي با فرماندهي كامل و بسيار چابك و حرفه اي ياد كرد و خاطر نشان ساخت: اين نيرو مسئوليت شكل دهي و افزايش كيفيت و آمادگي همه جانبه را در قالب توان متصل سازماني و توان منفصل كه همان تيپ هاي مرم پايه است، را دارد كه در دكترين نيروي زميني هم بر لزوم اين آمادگي اشاره شده است.
در اين مراسم سردار عبدالله عراقي كه تجربه سال ها حضور و مسئوليت در لشكرهاي 10 سيدالشهدا(ع)، 8 نجف، 14 امام حسين(ع)، لشكر علي بن ابيطالب(ع)، 31 عاشورا و سپاه 27 حضرت رسول(ص) را دارد به عنوان جانشين نيروي زميني سپاه معرفي شد.
بر اساس گزارش سپاه نيوز، در اين جلسه همچنين سردار عراقي جانشين جديد نيروي زميني سپاه با گراميداشت ياد سردار شوشتري گفت: نيروي زميني سپاه نقش آفريني بسيار خوبي در عرصه دفاع مقدس و دفاع از آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي داشته و عمده شهدا از نيروي زميني فعاليت خود را آغاز كرده اند.
وي اظهار اميدواري كرد: در جهت اجراي منويات مقام معظم رهبري و تدابير فرماندهي كل سپاه و در راستاي آماده نگه داشتن تجهيزات و نيروي انساني با تمام توان فعاليت نموده و باعث قوت نيرو شود
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”