جنگ واقعی میان اتحاد روسیه ـ ایران با عربستان ـ آمریکاست!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

جنگ واقعی میان اتحاد روسیه ـ ایران با عربستان ـ آمریکاست!

پست توسط @lirez@ »

 
سرویس بین‌الملل تابناک ـ در حالی که اخبار منتشره در رسانه‌ها، از درگیری و کشتار شیعیان یمن به دست دولت این کشور و عربستان سعودی حکایت دارد، یک شبکه خبری، ابعاد تازه‌ای از این جنگ را فاش کرده است.
به گزارش «تابناک»، شبکه خبری «ورلد نت دیلی»، در گزارشی از تلاش آمریکا برای در دست گرفتن شریان نفتی خاورمیانه در پوشش جنگ داخلی یمن خبر داد و در ادامه مدعی شد: جنگی که بین روسیه و آمریکا در گرفته است، بر سر تسلط بر شریان نفتی خاورمیانه است. در این جنگ، تنگه «باب المندب»، نقطه‌ای استراتژیک است که در دهانه دریای سرخ است و به خلیج عدن و دریای عرب وصل می‌شود؛ در این جنگ دو طرف می‌کوشند غلبه پیدا کنند.
بر پایه این گزارش، «ورلد نت دیلی» نوشته است: ایران و روسیه به عنوان دو کشور که خواهان تسلط بر شاخ آفریقا و دریای سرخ هستند، غیر مستقیم در برابر عربستان و آمریکا به عنوان متحدش قرار گرفته‌اند. تحلیلگران بر این باورند که در این نبرد فرقه‌ای، سرانجام پای آمریکا و عربستان از یک طرف و ایران و روسیه از سوی دیگر به این معرکه باز خواهد شد.
این شبکه خبری همچنین مدعی شده است که اتحاد ایران و روسیه در قفقاز و شبه قاره هند، باعث شده که این نبرد از حالت فرقه‌ای درآمده و به صورت یک نبرد گسترده‌تر جلوه کند. به عبارت دیگر، روسیه به دنبال گسترش نفوذ خود در منطقه و ایران به دنبال ایجاد یک جمهوری اسلامی در حوزه کشور‌های عربی شرقی است. به نظر این شبکه خبری، گروه هدف ایران از ایجاد این جمهوری اسلامی، شیعیان کشور‌های عربستان، یمن و عمان است؛ پروژه‌ای که بنا بر ادعای ورلد نت دیلی در سوریه و لبنان جواب داده است.
به نظر می‌رسد، انتشار چنین خبرهایی در چهارچوب حمایت رسانه‌ای از عربستان سعودی و یمن در سکوت معترضان شیعه یمنی برای سرپوش گذاشتن بر جنایاتی است که در سکوت جامعه جهانی در حال رخ دادن است.
آشکارترین اشتباه در ارایه تحلیل این شبکه خبری، بیان مقاصد ایران در تشکیل جمهوری شیعی و همکاری راهبردی با روسیه است، این دو هدف در تضاد کامل بوده و از سوی دیگر، عربستان سعودی اکنون همکاری‌های گسترده امنیتی ـ تسحیلاتی با روسیه دارد و به نظر، منطقی نمی‌رسد که روسیه در جنگ یمن، منافع موجود از همکاری با عربستان را نادیده بگیرد.
 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: جنگ واقعی میان اتحاد روسیه ـ ایران با عربستان ـ آمریکاست!

پست توسط Parsa84 »

درود تصویر
باز هم از این تحلیل های اب دوغ خیاری تابناک!! تصویر
شاید بین خاندان ال سعود و امریکایی ها یک نوع اتحاد مبتنی بر موضوعات امنیتی , نظامی و انرژی وجود داشته باشه ولی ایران و روسیه جز دو رقیب ( در بعد نفوذ منطقه ای و به ویژه در دست داشتن بازار انرژی) برای هم نیستند که تنها نقش و رل دو متحد را برای هم بازی میکنند!! تصویر
در غیر این صورت مدت ها قبل سفارشات نظامی خود(اعم از اس 300 , میگ های 31 و29 و هم چنین سوخوهای 27 و 30 ) را از خاله خرسه دریافت کرده بودیم و بیشتر شاهد کمک و پشتیبانی همسایه همیشه رقیب شمالی در حوزه برداشت و استحصال انرژی(به خصوص گاز) می بودیم!! تصویر
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

Re: جنگ واقعی میان اتحاد روسیه ـ ایران با عربستان ـ آمریکاست!

پست توسط @lirez@ »

سلام پارسا جان :razz: حرفت کاملا درست و صحیح.
تحلیل خوبی بود :smile:
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”