ترکیه برای عرضه هرون, 50 روز به اسرائیل فرصت داد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

ترکیه برای عرضه هرون, 50 روز به اسرائیل فرصت داد

پست توسط @lirez@ »

خبرگزاری «ریا نووستی»/ "وجدی گنول" وزیر دفاع ملی ترکیه روز شنبه به اسرائیل هشدار داد که اگر ظرف 50 روز طرف اسرائیلی به تعهدات خود عمل نکند، قرارداد خرید 10 دستگاه پرنده بدون سرنشین "هرون" (Heron) را فسخ می کند، این مطلب را شبکه تلویزیونی CNN-Turk اطلاع داد.
روز شنبه روزنامه حریت ترکیه به نقل از منابعی دولتی اطلاع داده بود که [External Link Removed for Guests]. این روزنامه نوشت که تصمیم به لغو معامله ای که 200 میلیون دلار ارزیابی می شد، جمعه شب توسط دولت ترکیه اتخاذ شد و مطلع سازی اسرائیل از این تصمیم، به کمپانی ترکیه ای صنایع هوا فضای (TAI) محول شد.
توافقنامه خرید 10 هواپیمای بدون سرنشین سال 2005 بین ترکیه و اسرائیل امضا شده بود و قرار بود که در سال 2008 به عرضه آنها پایان داده شود، اما بعلت بروز دشواری های فنی در تجهیز آنها به دوربین های تولید ترکیه، در اجرای قرارداد تاخیر شد. در نتیجه ترکیه تنها در ماه نوامبر سال گذشته دو هواپیمای اول را دریافت کرد، باقی نیز تا کنون عرضه نشده اند. در رسانه های ترکیه به کرات اخباری درباره احتمال فسخ توافقنامه با اسرائیل دیده شده بودند و تایید می شد که در ترکیه مذاکراتی پیرامون خرید 6 هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی، شامل 4 Predator MQ1A و 2 Reaper RQ-9 انجام می شوند.
ترکیه و اسرائیل شرکای نظامی - سیاسی هستند که تا مدت اخیر همکاری تنگاتنگی در عرصه نظامی داشتند. اما روابط دو کشور بعلت عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه طی ماه های دسامبر 2008 - ژانویه 2009 رو به بدی گرایید.
آخرین ويرايش توسط 1 on SAMAN, ويرايش شده در 0.
دلیل: انتقال به بخش اخبار نظامی
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”