یک بلژیکی به انهام خرید موتور هواپیما برای ایران دستگیر شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۱:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

یک بلژیکی به انهام خرید موتور هواپیما برای ایران دستگیر شد

پست توسط Hadi1001 »

به نام خدا

واشنگتن، 3 آذر، خبرگزاری «ریا نووستی»/ تبعه بلژیک که در اوائل ماه سپتامبر سال جاری در نیویورک به خاطر تلاش جهت خرید موتور و قطعات یدکی هواپیما برای جنگنده های ایرانی بازداشت شده بود، به گناه خود اعتراف کرد.

در گزارشی که از وزارت دادگستری آمریکا به «ریا نووستی» مخابره شده گفته می شود: "ژاک مونسیه" تبعه بلژیک و ساکن فرانسه که به خرید موتورهای جنگنده های "اف-5" و صدور غیر مجاز آنها به ایران متهم شده بود، رسما روز دوشنبه در جلسه دادگاه منطقه جنوبی ایالت آلاباما به گناه خود اعتراف کرد.

بر اساس تحریمات اعمال شده از سوی آمریکا و برخی از کشورهای اتحادیه اروپا علیه ایران، فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی به این کشور ممنوع اعلام شده است.

معاون دادستان کل آمریکا در امور امنیت ملی گفت: اعتراف امروز بر تهدیدات واقعی از سوی شبکه های خرید تسلیحات ایران و قاچاقچیان بین المللی تسلیحات که از سوی ایران حمایت می شوند، تاکید می کند.


نووستی
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 1101
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۸, ۷:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: خانه همیشه سبزم!!!
سپاس‌های ارسالی: 1410 بار
سپاس‌های دریافتی: 4783 بار
تماس:

Re: یک بلژیکی به انهام خرید موتور هواپیما برای ایران دستگیر شد

پست توسط Parsa84 »

قاچاق تجهیزات نظامی به ایران

اعتراف یک بلژیکی در دادگاهی در آمریکا و تایید موضوع فعالیت یک فرد و دو شرکت مالزیایی توسط یک مقام رسمی مالزی حاکی از فعالیت جمهوری اسلامی ایران در شبکه جهانی تهیه غیرقانونی اسلحه و قطعات یدکی نظامی است.

 تصویر 
مقامات قضایی آمریکایی گفتند که یک دلال بلژیکی اسلحه که متهم به صدور موتور و قطعات جت جنگنده به ایران بود، در روز دوشنبه (۲۳ نوامبر / ۲ اذر) در دادگاهی در ایالت آلاباما اتهام خود را پذیرفت.


دادگستری ایالات متحده آمریکا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این شهروند بلژیکی که ژاک موسیو نام دارد، با پذیرش اتهام خود ممکن است محکوم به مجازات تا پنج سال حبس و پرداخت جریمه نقدی ۲۵۰ هزار دلار شود.

ژاک موسیو در ماه اوت پس از ورود به نیویورک دستگیر شد. او متهم به قاچاق، پولشویی، نقض قوانین کنترل اسلحه و نیز نقض قوانین مربوط به کنترل صادرات در پیوند با تحریم تجاری آمریکا علیه ایران است.


متهم دیگر این پرونده که نامش در کیفرخواست ژاک موسیو ذکر شده، شهروندی ایرانی است به نام دارا فتوحی که به گفته مقامات قضایی هم اکنون متواری است.


گفته‌های موسیو و مدارکی که ضمیمه پرونده است، حاکی از آن‌اند که این دو مرد در دلالی اسلحه تجربه زیادی دارند و برای تهیه کالاهای نظامی همکاری نزدیکی با دولت ایران داشته‌اند.

در اطلاعیه دادگستری آمریکا آمده است که ژاک موسیو در ارتباط ای−میلی مداوم با طرف معامله خواستار موتور و قطعات یدکی دیگر جت بوده است. در این اطلاعیه همچنین گفته شده که وی ۱۱۰ هزار دلار برای خرید قطعات یدکی از بانکی در دبی به آلاباما منتقل کرده است.


موتورهای معروف به مدل جی ۸۵ – ۲۱ موتورهایی هستند که می‌توانند با موتور جت جنگنده اف - ۵ عوض شوند که پیش از انقلاب ۱۹۷۹ به ایران فروخته شده بودند. این موتورها به عنوان کالاهای جنگی نمی‌توانند بدون مجوز از وزارت امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا صادر شوند.

دیوید کریس، از مقامات امنیت ملی آمریکا گفت که اعتراف شهروند بلژیکی نشانگر فعالیتی است که شبکه‌های تدارکاتی ایران و قاچاقچیان اسلحه که آنان را تامین می‌کنند در حال حاضر دارند.

صدور اسلحه غیرقانونی از طریق شرکتهای مالزیایی به ایران

۱۴ ماه پس از آنکه یک شهروند مالزیایی و یک ایرانی در آمریکا متهم به قاچاق اسلحه و نقض قوانین آمریکا در مورد تحریم ایران شدند، مقامات دولت مالزی تایید کردند که شهروند و شرکتهای مالزیایی در این قضیه دست داشته‌اند.


معاون وزیر امور خارجه مالزی، کوهیلان پیلای در روز سه شنبه (۲۴ نوامبر) ایفای هر گونه نقش دولت مالزی در صدور غیرقانونی اسلحه اتمی به ایران را تکذیب کرد. وی گفت، کشور ما مرکزی برای تدارک اسلحه اتمی یا دیگر سلاحها نیست و ما چنین فعالیت‌هایی نداریم. وی اما تایید کرد که یک شهروند این کشور در صدور مواد منفجره و قطعات یدکی نظامی دست داشته است. کوهیلان گفت‌برایان کام و شهروند ایرانی، مجید سیف، که در مالزی زندگی می‌کند، همراه با دو شرکت محلی‌جزو هشت نفر و هشت شرکتی بوده‌اند که در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۸ توسط قوه قضاییه آمریکا متهم شده‌اند.

به گفته پیلای، نام دو شرکت مالزیاییEco Biochem و Vast Solution است که بخاطر صدور غیرقانونی اسلحه در آمریکا متهم شده‌اند. وی افزود که قطعات لازم توسط این افراد از آمریکا به دبی و سپس به ایران منتقل می‌شده است. پیلای همچنین گفت که مقامات مالزیایی نمی‌دانند که مقصد نهایی این قطعات کجا بوده است.

در روز ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۸ مقامات آمریکایی گفتند که هشت نفر در صادرات غیرقانونی هزاران قلم کالا از آمریکا به ایران دست داشته‌اند. این هشت نفر کالاهایی را که "استفاده‌دوگانه" دارند به خریداران در ایران عرضه کرده‌اند، یعنی کالاها و تکنولوژی‌هایی را که هم می‌توانند استفاده غیرنظامی وهم نظامی داشته باشند.


[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

  شور و عشق و شاديم را از خدايم هديه دارم**** هرچه هستم هرچه باشم چشمه ام پاکم زلالم 
تصویر
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 879
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۱:۳۲ ب.ظ
محل اقامت: سلماس
سپاس‌های ارسالی: 1256 بار
سپاس‌های دریافتی: 1595 بار

Re: یک بلژیکی به انهام خرید موتور هواپیما برای ایران دستگیر شد

پست توسط Hadi1001 »

به نام خدا

دادگاه یک ایرانی به جرم فروش غیر قانونی سلاح به ایران

آمریکا برای نخستین بار رسمأ اعلام کرد که یک قاچاقچی اسلحه ایرانی را از دو سال پیش تا به حال در خاک خود در بازداشت نگهداشته است. امیر حسین اردبیلی در سال 2007 در گرجستان به اتهام فروش اسلحه به جمهوری اسلامی ایران دستگیر شده بود و مخفیانه به آمریکا فرستاده شده بود.

بنا به اظهارات دیوید ویس دادستان فدرال ایالت دلاور در شرق آمریکا ، امیر حسین اردبیلی به مدت سه سال تحت مراقبت مخفی مأمورین اطلاعاتی آمریکایی بود و به چند جرم مختلف متهم می باشد ، از جمله پولشویی ، توطئه و قاچاق اسلحه.

دادستان فدرال ایالت دلاور متذکر شد که مأموریت امیر حسین اردبیلی خرید اسلحه و فن آوری های نظامی آمریکایی بوده وارسال غیر قانونی آنها به سوی ایران.

دیوید ویس در ادامه اظهار داشت که تنها مشتری امیر حسین اردبیلی دولت جمهوری اسلامی بوده وبنا به اعترافاتش ، وی بر این عقیده بوده که تسلیحات خریداری شده به صورت قاچاق قرار است در آماده سازی ایران برای مقابله با آمریکا در صورت بروز جنگی احتمالی استفاده شوند.

دادستان فدرال ایالت دلاور تأکید کرد که ماجرای این قاچاقچی اسلحه ایرانی یک موضوع مهم است و در سال 2004 آغاز شده بود و بنا به اطلاعات بدست آمده ، امیر حسین اردبیلی میلیون ها دلار برای خرید تسلیحات نظامی آمریکایی هزینه کرده بود ، خصوصأ در زمینه قطعات الکترونیکی هواپیماهای شکاری.

در این زمینه مقامات قضایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کردند که امیر حسین اردبیلی اتهامات خود را پذیرفته است و حکم نهایی وی در روز چهاردهم دسامبر صادر خواهد شد.

همچنین در این بیانیه ، مقامات آمریکایی متذکر شده اند که تا کنون رسمأ دستگیری وی را اعلام نکرده بودند چرا که کامپیوتر امیر حسین اردبیلی حاوی اطلاعاتی بود که به مقامات قضایی آمریکا امکان بررسی و پیگیری چند شبکه دیگر را داده است و باید این مسائل به صورت مخفیانه دنبال می شد.

گفتنی است که جمهوری اسلامی ایران به کرات آمریکا را در ناپدید شد امیر حسین اردبیلی متهم کرده بود و خواهان آزادی وی شده بود.

آیالات متحده آمریکا در سالهای اخیر شدیدأ با قاچاقچی های اسلحه برخورد می کنند ، خصوصأ در چهارچوب ارسال اسلحه و فن آوری نظامی به سوی جمهوری اسلامی ایران و چین و در همین زمینه در سال 2008 مقامات قضایی آمریکا 2252 پرونده مختلف قاچاق اسلحه را پیگیری کردند که به دستگیری 333 متهم انجامید.

رادیو فرانسه
دعا مي كنم خدا از تو بگيرد هر آنچه كه خدا را از تو مي گيرد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”