عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي مي‌ك

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 854
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۸۶, ۶:۴۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 834 بار

عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي مي‌ك

پست توسط renger »

 تصویر 
  گزارش فارس به نقل از شبكه خبري "نهرين نت "، برخي منابع سعودي از تماس‌هاي عربستان و رژيم صهيونيستي به منظور رايزني و همكاري در خصوص تحولات نظامي در مرزهاي يمن و ورود ارتش عربستان به جنگ با گروه الحوثي‌ پيش از شروع جنگ خبر دادند.
به گفته اين منابع، دو هفته پيش از آغاز جنگ عربستان با الحوثي‌ها، رياض با شركت صهيونيستي "اميچ سات " دارنده ماهواره جاسوسي توافق كرد تا به طور روزانه ارتش‌هاي عربستان و يمن را به تصاوير هوائي از مناطق الحوثي و پايگاه‌هاي آن مجهز كند.
از سوي ديگر اين منابع فاش كردند كه يك شبكه ماهواره‌اي عربي در دبي در عمليات اطلاعاتي براي ترور رهبران الحوثي دست دارد.
بر اساس اين گزارش، اين شبكه عربي كه عربستان حمايت مالي آنرا بر عهده دارد با "محمد عبدالسلام " سخنگوي رسمي الحوثي تماسي برقرار كرد و در حالي كه تماس مستقيم از اين ماهواره پخش مي‌شد، دستگاههاي اطلاعاتي ارتش عربستان در تماس با سازمان جاسوسي موساد خواستار شناسائي مكان محمد عبدالسلام در منطقه رازح شدند و سريعا مكان او را شناسائي كردند و سريعا فرماندهان نظامي عربستان دستور بمباران دفتر رسانه‌اي الحوثي‌ها را صادر كردند اما محمد عبدالسلام خارج از دفتر بود.  
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 67
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸, ۱:۴۶ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي مي‌ك

پست توسط armshdrj7n »

سلام،دوست عزيز همكارى عربستان وبقيه عربها ى خليج قبل حمله به عراق در2003با صهيونيستها انجام گرفته وهر روز صمیمانتر میشود-
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۶, ۱۱:۵۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي مي‌ك

پست توسط حسن2568 »

سلام اين خبر به نقل از شيعه آنلاين هرچند هنوز موثق نيست اما در صورت تائيد خيلي جالبه وبه جنگ صعده شكل تازه تري ميدهبرکناری دیکتاتور تنها راه پایان دادن به جنگ صعده؛
موافقت اولیه عربستان با برکنار رئیس جمهور یمن


در جلسات محرمانه‌ای میان مسئولان سعودی و دیگر کشورهایی که طرف نزاع هستند و یا خود را طرف نزاع می‌دانند، توافق اولیه بر سر برکناری دیکتاتور یمن اتخاذ شد و این مسأله تقریبا به طور قطعی طی مدت آینده ای نزدیک اجرا و عملی خواهد شد.

یک منبع آگاه عربستان به خبرنگار "شیعه آنلاین" گفت: با توجه به اینکه کمتر از دو هفته از ورود مستقیم ارتش وهابی عربستان سعودی به جنگ شمال یمن می گذرد، اما تلفات و خسارات زیاد این ارتش و ناتوانی آن در جنگیدن مقابل مبارزان جنبش حوثی، موجب شده که دولتمردان سعودی به فکر چاره و راه حلی برای برون رفت از جنگ، بیفتند.این منبع آگاه در ادامه افزود: علت اصلی سردرگمی مسئولان عربستانی این است که در صورت خروج از نبرد زودهنگام از این جنگ، بدون کسب پیروزی، بدون شک این جنگ به ویتنامی برای ارتش عربستان تبدیل خواهد شد به ویژه اینکه این ارتش در حال حاضر در باتلاق افتاده و خروج آن به راحتی امکان پذیر نیست.این منبع عربستانی در همچنین گفت: از راههای پیشنهادی موجود در عرصه مذاکرات میان حوثی‌ها و دشمنانشان برای پایان دادن به این جنگ، برکناری فوری ژنرال "علی عبدالله صالح" دیکتاتور یمن است. بدون شک دولت مرکزی یمن با این درخواست به هیچ وجه موافقت نکرده و نخواهد کرد، اما آیا این تضمین برای دولتمردان یمنی وجود دارد که عربستانی ها برای برون رفت از باتلاق فعلی شمال یمن، حاضرند راهی به جز موافقت با برکنار شدن ژنرال "صالح" را در پیش بگیرند؟!در همین راستا کارشناسان مسائل بین الملل معتقدند با توجه به اینکه جنگ فعلی شمال یمن ششمین دور از سلسله جنگ‌های میان ارتش دولت مرکزی و جنبش حوثی به شمار می‌رود، از همین رو به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که این دوره از نبرد به راحتی به پایان نخواهد رسید.این کارشناسان معتقدند قربانی کردن ژنرال "علی عبدالله صالح" یکی از راههایی است که توسط دولتمردان عربستانی در اولویت قرار خواهند گرفت. گفته می‌شود در جلسات محرمانه‌ای میان مسئولان سعودی و دیگر کشورهایی که طرف نزاع هستند و یا خود را طرف نزاع می‌دانند، توافق اولیه بر سر برکناری دیکتاتور یمن اتخاذ شد و این مسأله تقریبا به طور قطعی طی مدت آینده ای نزدیک اجرا و عملی خواهد شد.این منبع آگاه سعودی در پایان گفت: پیش از ورود ارتش عربستان به جنگ شمال یمن، آمریکایی‌ها بارها و بارها نسبت به پا گذاشتن به درون این نبرد به مسئولان سعودی هشدار شدید دادند و ورود به این جنگ را به منزله ورود به باتلاق تشبیه کردند، اما گویا تصمیم گیرندگان آل سعود قصد داشته اند بدون توجه به هشدارهای آمریکائیان و یا هر کسی دیگر، وارد این نبرد شوند.
[External Link Removed for Guests]
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Senior Poster
Senior Poster
پست: 739
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۸۸, ۲:۲۶ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي مي‌ك

پست توسط HITMAN_KU »

armshdrj7n نوشته شده:سلام،دوست عزيز همكارى عربستان وبقيه عربها ى خليج قبل حمله به عراق در2003با صهيونيستها انجام گرفته وهر روز صمیمانتر میشود-


تصحیحتون میکنم خلیج فارس
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 67
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۸۸, ۱:۴۶ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 57 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي مي‌ك

پست توسط armshdrj7n »

ممنون بخاطرتصحیحتون-- :razz: خلیج فارس تا ا بد :razz:
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي

پست توسط Hesam - 1994 »

تصویر
 
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1062
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲, ۷:۵۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3146 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي

پست توسط Hesam - 1994 »

افشای جزئیات رعب انگیز "هیروشیمای یمن
یک سال از جنایت جنگی ائتلاف سعودی دربمباران شدید " فج عطان " شهر " صنعا " پایتخت یمن که به شهادت و همچنین مجروحیت صدها یمنی انجامید، گذشت.
تصویر
شبکه خبری "العالم" به نقل از منابع آگاه غربی گزارش کرد، بمبی که در این منطقه استفاده شد، نوترونی بود که هواپیماهای اسرائیلی پس از برخاستن از پایگاه های سعودی با هدایت ماهواره های آمریکایی آن را پرتاب کردند.
"هیروشیمای یمن"، اصطلاحی است که مردم یمن به این جنایت اطلاق کرده اند چه اینکه بزرگترین بمب غیراتمی و ممنوعه بین المللی درآن مورد استفاده قرارگرفت. در جریان این حمله 335 غیر نظامی به شهادت رسیدند و بیش از چهارصد باب خانه منهدم شد.

"کارشناسان: انفجار ناشی از بمب نوترونی پرتاب شده توسط هواپیماهای اسراییلی بود"


"گوردون دوف" از کارشناسان ارشد اطلاعاتی و سلاح اتمی آمریکا گفت که این بمب نامتعارف نوترونی توسط یک فروند هواپیمای اسراییلی که رنگ هواپیماهای نیروی هوایی سعودی را داشت، پرتاب شد.
وی افزود، بمب مشابهی نیز مه 2015 توسط یک فروند هواپیمای اسراییلی برکوه های "نقم" پرتاب شده بود.
این دو انفجار نشانه همکاری امنیتی میان رژیم اسراییل و عربستان سعودی در اولین هفته های حمله به یمن است.
دوف ادامه داد، بمب استفاده شده یک بمب کوچک نوترونی بود چون قدرت و دامنه انفجار آن بسیار زیاد و شکل انفجار قارچی بود، همچنین فیلم موجود از لحظه انفجار این بمب، امواج کوچک سفید رنگی را ثبت کرده است که برخورد نوترون به صفحه دوربین را نشان می دهد.
به عقیده کارشناساند، حملات هوایی توسط جنگنده های اسراییلی انجام شد که از پایگاه های سعودی با هدایت ماهواره های آمریکایی برخاستند.
آنان ادامه دادند، اهداف موجود در یمن نیازمند این نوع بمب نیست به همین دلیل این حملات هوایی می تواند آزمایش سلاح پیشرفته جدیدی توسط اسراییل علیه اهداف واقعی به منظور بررسی دقیق نتایج آن و امکان استفاده از آن در جنگ های آینده با لبنان، فلسطین و دیگر مناطق باشد.

"مسئول آمریکایی : واشنگتن سلاح ممنوعه بین المللی در اختیار عربستان سعودی قرار می دهد"

روزنامه "نیویورک تایمز" به نقل از "ویلیام هارتنگ" مدیر "طرح سلاح و امنیت مرکز سیاست بین المللی" گفت، آمریکا سلاح ممنوعه بین المللی را برای قتل یمنی ها دراختیارعربستان سعودی قرار می دهد.
هارتنگ درمقاله ای افزود، آمریکا سی میلیارد دلار سلاح و مهمات به عربستان فروخت.
ویلیام ادعای وزارت دفاع آمریکا را درباره اینکه قراردادهای مزبور باعث بهبود امنیت هم پیمانان آمریکا و تحقق ثبات سیاسی خاورمیانه شده است، واهی دانست.
 
Novice Poster
Novice Poster
پست: 67
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰, ۹:۲۲ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 48 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: عربستان و اسرائيل براي سركوب شيعيان يمن همكاري اطلاعاتي

پست توسط mg100 »

سلام دوست عزیز چرا این خبرهای کذب را منتشر می کنه اصلا میدونی بمب نوترونی چیه که اظهار نظر میکنه اصلا جایی رو خراب نمی کنه فقط موجودات زنده رو میکشه اصلا انفجار نداره لطفا به این شایعات توجه نکن.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”