واشنگتن جنگنده اف35 در اختيار تل‌آويو قرار مي‌دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

واشنگتن جنگنده اف35 در اختيار تل‌آويو قرار مي‌دهد

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: واشنگتن فروش نسل جديد جنگنده اف35 را به رژيم صهيونيستي پيشنهاد داد.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از روزنامه "الاخبار "، "جون شريبر " يكي از طراحان برنامه اف 35 در وزارت دفاع آمريكا «پنتاگون» گفت: واشنگتن پيشنهاد كرده تا با افزودن سيستم‌هاي جنگي اسرائيل به جنگنده در حال ساخت اف 35، آن را در سال 2015 به تل‌آويو تحويل دهد.
شريبر افزود: شركت "لكهيد مارتين " كه مسئوليت ساخت اين جنگنده را برعهده دارد، مي‌تواند سيستم‌هاي رايانه‌اي و كنترل ، ارتباطات و جمع آوري اطلاعات ساخت اسرائيل را در نسل جديد منحصر به فرد جنگنده مذكور اضافه و براي فروش در اختيار تل آويو قرار دهد.
بر اساس اين گزارش، دولت آمريكا با اضافه كردن بمب‌هايي هوشمند كه پدافند دفاعي اسرائيل از آن استفاده مي‌كند و موشك‌هاي "پيتون5 " توليد شده توسط شركت اسرائيلي "رافائل " به جنگنده اف 35 نيز موافقت خواهد كرد.
از سوي ديگر شريبر تاكيد كرد كه در حال حاضر واشنگتن برنامه‌اي براي افزودن الكترونيك جنگي به اين جنگنده كه در مراحل اوليه ساخت است در دستور كار خود ندارد اما در آينده در صورت تغيير سياست‌ها و يا تحولات جديد مي‌توان به اين موضوع نيز پرداخت.
بنا بر اين گزارش، پنتاگون و شركت لكهيد مارتين تلاش دارند تا براي فروش جنگنده‌هاي اف 35 با رژيم صهيونيستي يك قرارداد امضا كنند كه در اين صورن در مرحله نخست 25 فروند از اين جنگنده در سال 2012 به اسرائيل تحويل داده خواهد شد و در مرحله بعد 50 فروند ديگر در اختيار صهيونيست‌ها قرار خواهد گرفت.
اين مقام مسئول پنتاگون تاكيد كرد: واشنگتن تا ژانويه آتي قرارداد پيشنهادي را تنظيم و به اسرائيل ارائه خواهد كرد و تل‌آويو تا مارس فرصت دارد اين قرار داد را امضاء كند.
آمريكا با همكاري 8 شركت خارجي ديگر اقدام به ارتقاي جنگنده اف 35 كرده است و كشورهاي انگليس، ايتاليا، هلند، تركيه،كانادا، استراليا، دانمارك و نروژ در ساخت نسل جديد اين جنگنده منحصر بفرد نقش داشته‌اند و انتظار مي‌رود كه اين كشورها در كل 730 فروند از اين جنگنده را خريداري كنند.
شريبر افزود آمريكا تاكنون فروش اين جنگنده را به مشتريان احتمالي آن در خاورميانه پيشنهاد نكرده است.
رژيم صهيونيستي سه خواسته اصلي خود را به طرف آمريكايي ارائه كرده است كه عبارتند از نصب سيستم‌هاي ارتباطاتي كه توسط موسسات دفاعي اسرائيل طراحي شده است، سيستم‌هاي جنگ الكترونيكي و امكان خدمات رساني فني مستقل توسط اين رژيم.
مقامات آمريكايي كه نگران دستيابي رژيم صهيونيستي به توانايي تعمير سيستم‌هاي رايانه‌هاي جنگنده‌ها به طور مستقل بودند از اين امر خودداري مي‌كردند تا مانع دستيابي نيروي هوايي اسرائيل به تكنولوژي ساخت هواپيما شوند اما در نهايت با بيشتر شروط صهيونيست‌ها براي خريد اين جنگنده موافقت كردند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”