خودکفایی ایران در تولید رادارها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

خودکفایی ایران در تولید رادارها

پست توسط KRITER »

وی درباره تهدیدات اسرائیل این سوال را طرح کرد که آستانه تحمل رژیم صهیونیستی که در مقابل حزب الله33 روز و در مقابل حماس 22 روز بود، در مقابله با ایران چقدر خواهد بود؟
-فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به خودکفایی ایران در تولید رادارها گفت : ایران به فناوری روز رادارهای فاقد انتشار فناوری دست یافته است و در رزمایش مدافعان آسمان ولایت 2 از این رادارها استفاده می کند.


به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ حاجی زاده در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم با اشاره به اینکه رادارهای کشور می تواند هواپیماهای اس سی اس را ردیابی کند ، گفت : ارتفاع درگیری سامانه توره ام یک در دو سالی که وارد کشور شده از 6 کیلومتر به 10 کیلومتر افزایش یافته است.

وی افزود : تاکتیک های پرواز زیر 18 هزار پایی که از سوی برخی کشور پیگیری می شود قابل اجرا نیست و اکنون باید از تاکتیک های بالای 35 هزار استفاده کنند.

سردار حاجی زاده گفت :‌ تاچند سال آینده می توانیم صادر کننده انواع و اقسام رادارها باشیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره مشخصات رزمایش مدافعان آسمان ولایت دو نیز گفت : نیمی از وسعت کشور درگیر این رزمایش است و سپاه و ارتش تحت یک فرماندهی این رزمایش را انجام می دهند .

سردار سرتیپ حاجی زاده افزود: یگانهای تهاجم کننده مستقل از یگانهای پدافندی عمل می کنند.

وی اضافه کرد: در بخش دیده بانی و انتقال از بسیج استفاده زیادی می شود و بکارگیری تجهیزات جدید و بومی نیز از دیگر ویژگیهای این رزمایش است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه نیروهای ارتش و سپاه مکمل یکدیگرند و یک نقش را ایفا می کنند گفت : یگان های عملیاتی سپاه باید دفاع هوایی را به صورت منطقه ای انجام دهند.

وظیفه دفاع هوایی کشور به عهده قرارگاه پدافند در مجموعه ارتش و سپاه است.

سرتیپ حاجی زاده تصریح کرد : مسئولیت برخی مناطق حساس و عملیاتی با سپاه است اما فرماندهی و مسئولیت دفاع هوایی به عهده ارتش است.

استقرار تاسیسات پدافند غیرعامل و عامل در مراکز هسته ای

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما پدافند غیرعامل و عامل را مکمل یکدیگر دانست و گفت: تاسیسات پدافند غیرعامل در مراکز هسته ای مستقر شده است و از امکانات پدافند عامل نیز در این مراکز به صورت وسیع استفاده می شود.

سردار سرتیپ حاجی زاده درباره معایب بکارگیری فناوری های غربی و شرقی گفت: کشورهای بدون فناوری که در فضای ایران هراسی هستند دائما تجهیزاتی خریداری می کنند که بعد از مدتی از رده خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه انواع توپخانه برد متوسط در کشور به وفور تولید می شود که می تواند در اختیار بسیج قرار گیرد افزود: در بخش کروز که اهداف در ارتفاع کم ردیابی می شوند به توانمندی و پیشرفتهای بسیار زیادی دست یافته ایم و در اینده نیز به امکانات جدیدتری دست خواهیم یافت.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با بیان اینکه رادارهای تولید داخل به صورت انبوه در این رزمایش استفاده می شود گفت: شبکه کنترل فرماندهی که معمولا وارداتی است در داخل کشور تولید شده و بسیار خوب جواب داده است.

وی گفت : در مسیر پدافند ، مقابله با هواپیماها جزو توانمندیهای ما بود که اخیرا توانمندیها در بخش مقابله با کروز شلیک شده نیز به آن اضافه شده است.

حاجی زاده گفت:‌ انهدام کروز در ارتفاع پایین سخت است اما در این بخش ما به توانمندی خوبی رسیدیم و قادر به انهدام انها هستیم.

وی اضافه کرد: پیش از این در زمان درگیری باهواپیما خود هواپیما هدف قرار می گرفت اما اکنون می توانیم موشکها و بمب های رها شده انها را نیز هدف قرار دهیم که در این رزمایش نیز این ماموریت بخوبی انجام شد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه درباره تمرین جنگ الکترونیکی در این رزمایش گفت:هواپیمای جنگ الکترونیکی به منطقه پدافندی حمله کردند و تجهیزات جنگ الکترونیکی در زمین نیز بکارگرفته شد و در برخی مواقع نیز از روشهای میانبر استفاده شد.

سرتیپ حاجی زاده موضوع پدافند را امر نسبی دانست و گفت: تاچند سال پیش در مقابل موشکها بویژه کروز توان مقابله نداشتیم اما اکنون در کشف و مقابله با کروز توانمند هستیم.

وی گفت: می توانیم با بیش از 70 درصد موشکها مقابله کنیم و در تلاش هستیم این توانایی را به 100 درصد برسانیم.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت: نیروهای مختلف ارتش و سپاه در یک شبکه منسجم فعالیت می کنند و ارتباطات کامل بین یگانهای سپاه وارتش وجود دارد.

وی گفت:‌کشور به توان بازدارندگی رسیده است و دشمنان ما می دانند که کیفیت رفتار ما در مقابل تهدید چیست و چگونه ان را به فرصت تبدیل می کنیم.

حاجی زاده گفت : کسی جرات تعرض به کشور ما را ندارد اما ما به عنوان نیروی نظامی همیشه در امادگی کامل قرار داریم.

وی درباره تهدیدات اسرائیل این سوال را طرح کرد که آستانه تحمل رژیم صهیونیستی که در مقابل حزب الله33 روز و در مقابل حماس 22 روز بود، در مقابله با ایران چقدر خواهد بود؟

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه گفت:‌آنها می توانند شروع کننده باشند اما تمام کننده نخواهند بود.

[COLOR=#NaNNaNNaN]سرتیپ حاجی زاده افزود : دغدغه رژیم صهیونیستی سپر موشکی است تادر مقابل موشکهای زمین به زمین مقابله کند اما در مقابل موشکهایی که تبدیل به 50 موشک خواهد شد چه می تواند بکند؟ 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”