چند فروند يگان زيرسطحي به نيروي دريايي ارتش ملحق شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

چند فروند يگان زيرسطحي به نيروي دريايي ارتش ملحق شد

پست توسط shola »

سپاه نیوز: فرمانده ارشد آجا در گيلان از الحاق چند فروند يگان زيرسطحي به نيروي دريايي ارتش خبر داد

به گزارش سپاه نیوز؛ سيدمحمود موسوي در جمع خبرنگاران به مناسبت هفتم آذر روزنيروي دريايي افزود: زنجيره دفاعي دريايي در زير سطحي، سطحي، پروازي ويگان‌هاي تكاور در اختيار ارتش جمهوري اسلامي ايران است و با تعامل سازنده بين مراكز دانشگاهي، صنعتي و نيروي دريايي كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايجاد شد، شاهد استقلال و شكوفايي صنايع نظامي هستيم.
وي ساخت يگان‌هاي زيرسطحي توسط ارتش جمهوري اسلامي ايران را موجب شكوفايي صنايع نظامي دانست و اظهار داشت: ماموريت اصلي نيروي دريايي دفاع ازمرزهاي آبي در جنوب و شمال به ويژه در آب‌هاي فراتر از 12 مايل است.

فرمانده منطقه چهارم نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران قطع خطوط مواصلاتي دشمن طي دوران دفاع مقدس را از ماموريت‌هاي اين نيرو برشمرد وتصريح كرد: در دوران دفاع مقدس نيروي دريايي تمام ماموريت محوله را باموفقيت و به طور جامع و كامل به مرحله اجرا گذاشت.

وي با اشاره به اينكه طي دوران جنگ تحميلي صدمات زيادي به دشمن وارد شدخاطر نشان كرد: محروم كردن عراق در استفاده از امكانات و تجهيزات نظيرسكوهاي نفتي در دريا يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي اين نيرو بود.

موسوي عمليات مرواريد را يكي از مهم‌ترين عمليات‌ها توسط نيروي درياييايران دانست و گفت: دو سوم قدرت عراق در اين عمليات از بين رفت و تعدادزيادي از شناورها و يگان‌هاي پروازي آن ساقط شد.

به گفته وي در اين عمليات بيش از 600 نفر كشته شدند و 27 نفر به اسارت نيروي ايران درآمدند.

فرمانده ارشد نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در گيلان به نقش اين نيرو در شكوفايي و پايداري امنيت اشاره كرد و افزود: نيروي دريايي درسياست كلان كشور و در راستاي تحقق اهداف مورد نظر تلاش مي‌كند.

وي در باره اعزام چهار ناوگروه از نيروي دريايي شمال براي برقراري امنيت خليج عدن خاطر نشان كرد: تا كنون چهار ناوگروه از ناوگان شمال نيروي دريايي براي تردد و ايمن كشتي‌هاي ايراني به خليج عدن اعزام شدند كه سه ناوگروه پس از انجام ماموريت به كشور بازگشتند و ناوگروه چهارم به تازگي اعزام شده است.

موسوي اضافه كرد: نيروي دريايي ارتش ايران به دليل برقراري و حفظ امنيت كشتي‌هاي ايراني و ديگر كشورها در خليج عدن مورد تقدير قرار گرفت.

وي اين حضور را خط بطلاني بر تبليغات منفي بيگانگان و دشمنان انقلاب ونظام دانست و افزود: ايران به واسطه مبارزه با تروريسم از طرف سازمان دريانوردي جهان لوح سپاس را دريافت كرد.

فرمانده ارشد آجا در گيلان اظهار داشت: امروز نيروي دريايي سيماي سالم،روشن و قدرتمندي از جمهوري اسلامي ايران را در عرصه بين‌الملل ايجاد كرده است.

وي با اشاره به وضعيت آموزشي نيروي دريايي خاطر نشان كرد: امروز نيرويدريايي در تمام ابعاد آموزشي و تجهيزاتي پيشرفت چشمگيري داشته است و بالغبر 95 درصد آموزش نيروي انساني در كشورمان انجام مي‌شود كه متناسب بافرهنگ اسلامي است و تزريق تجارب جنگ به نيروهاي انساني در ارتقاي كيفيت كاري و روحيه آنان تاثير بسيار دارد.

موسوي تصريح كرد: در حال حاضر قابليت بازدارندگي نيروي دريايي ايران بسيارارتقا يافته و در هر حداقل زمان ممكن با حضور خود از منابع به حق جمهوري اسلامي ايران دفاع مي‌كند.

وي با اشاره به هفته بسيج اظهار داشت: بسيج يك فرهنگ است و بايد در زندگي روزمره و فعاليت‌هاي سازماني همه ارگان‌ها تقويت شود.

فرمانده منطقه چهارم آجا در گيلان ارتقاي روحيه و فرهنگ بسيجي را در تداوم انقلاب مهم دانست.

وي همچنين اجراي فعاليت‌هاي ورزشي، فرهنگي، ديدار با خانواده شهدا، بيانفعاليت‌هاي انجام شده در نيروي دريايي به مردم، غبارروبي مزار شهدا، اعزامتيم‌هاي بهداشت و درمان به مناطق دور افتاده، برگزاري صبحگاه مشترك، ديداربا نماينده ولي فقيه در گيلان و... را از جمله برنامه‌هاي نيروي درياييارتش در گيلان به مناسبت هفته نيروي دريايي عنوان كرد


[External Link Removed for Guests]
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”