عربستان از بمب‌هاي فسفري اهدايي صهيونيست‌ها استفاده مي‌كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
پست: 278
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۴۶ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 903 بار

عربستان از بمب‌هاي فسفري اهدايي صهيونيست‌ها استفاده مي‌كند

پست توسط KRITER »

خبرگزاري فارس: يك سياستمدار يمني مخالف دولت گفت: جنگنده هاي عربستان سعودي در حمله به مناطق يمن از بمب هاي فسفر سفيد اهدايي رژيم صهيونيستي و سلاح‌هاي ممنوعه آمريكايي استفاده مي‌كنند.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از شبكه خبري "العالم "، "سيف علي الوشلي " روز شنبه در گفت‌وگو با برنامه "مع الحدث " (با رويدادها) شبكه خبري "العالم " از برلين پايتخت آلمان، گفت: نيروهاي عربستان سعودي در جنگ عليه شيعيان گروه حوثي در شمال يمن در سايه سكوت جامعه جهاني از انواع سلاح‌هاي ممنوعه بين‌المللي استفاده مي‌كنند.
وي با رد ادعاي عربستان سعودي مبني بر هدف قرار دادن پايگاه‌هاي حوثي‌ها و عدم حمله به غيرنظاميان، تصريح كرد: حملات جنگنده‌هاي عربستان سعودي همواره عليه روستاها و اماكن اسكان آوارگان در استان صعده صورت مي‌گيرد.
اين سياستمدار مخالف يمني افزود: از آنجا كه حوثي‌ها جنگ‌هاي چريكي انجام مي‌دهند و در اماكن مشخصي حضور ندارند لذا امكان مشخص كردن محل حضور آنها وجود ندارد.
وي تاكيد كرد: عربستان سعودي نقش اصلي در محاصره صعده دارد به طوري كه از حضور سازمان‌هاي بين المللي امدادرساني در مناطق جنگي جلوگيري و اجازه كمك‌رساني به غيرنظاميان آواره و آسيب ديدگان يمني را نمي‌دهد.
الوشلي با اشاره به اين كه اوضاع انساني در صعده بسيار اسف‌بار است و اكثر اهالي اين منطقه تحت محاصره هستند، اظهار داشت: به دليل محاصره شديد منطقه، آوارگان يمني از دريافت هر گونه كمك‌هاي غذايي و دارويي محروم هستند.
وي افزود: شمار آوارگان درگيري‌هاي يمن هم اكنون به بيش از نيم ميليون نفر رسيده است و هزاران تن از آنان در اردوگاه‌ها به سر مي‌برند زيرا روستاها و شهرهاي آنان همواره در معرض حملات شبانه روزي قرار دارد.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”