ایران در آب و خشکی از برنامه هسته ای خود محافظت می کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۷, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

ایران در آب و خشکی از برنامه هسته ای خود محافظت می کند

پست توسط @lirez@ »

"ایگور کروچکوف" خبرنگار روزنامه اینترنتی روسی "گازیتا" در مقاله ای که در شماره 1 دسامبر این روزنامه منتشر شد، می نویسد: روز گذشته در پایگاه اطلاع رسانی Secrecy News Web مطلبی تحقیقی با نام "نیروی دریایی ایران: از یگان های چریکی تا استراتژی مدرن" منتشر شد که توسط سرویس اطلاعات نظامی - دریایی آمریکا تهیه شده است. بر اساس این مقاله، تهران در ساختار نیروی دریایی خود تغییراتی اعمال می کند تا بتواند کنترل استراتژیک بر خلیج فارس را تامین کند. مسئولیت این منطقه بطور کامل بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خواهد بود. بعقیده مولف این مطلب تحقیق، این تغییرات نه تنها سپاه پاسداران را از نظر نظامی و اقتصادی تقویت می کنند، بلکه آنها را به یکی از نیروهای سیاسی اصلی ایران نیز تبدیل می کند. در سرویس اطلاعاتی آمریکا معتقدند که نیروی دریایی سپاه پاسداران به نسبت نیروی دریایی ارتش از حمایت بیشتر "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور ایران برخوردار است.
در ادامه آمده است: طبق این مقاله برای تامین امنیت تاسیسات هسته ای ایران، دولت این کشور قصد دارد بر انتقال نفت در خلیج فارس کنترل پیدا کند. در مقاله منتشره گفته می شود که در تنگه هرمز که تحت کنترل ایران است، همه تانکرها از مسیر آبهای مین گذاری شده و در شعاع عملکرد سیستم دفاع ساحلی و موشک های بالدار سپاه خواهند گذشت. بعقیده سرویس ها ویژه آمریکا، نیروی دریایی سپاه از موشک هایی برخوردار است که در سال 1995 از چین خریداری شده بودند.
در این مقاله گفته می شود: سپاه پاسداران به کمک آنها می تواند به هر نقطه ای از تنگه هرمز و بخش اعظم خلیج فارس و دریای عمان شلیک کند و بطور کامل مسیر انتقال نفت را مسدود کند.
در ادامه آمده است: در سال 2004 سرویس های ویژه آمریکا تایید کردند که ایران حداقل 2 هزار مین زیرآبی دارد. سرویس اطلاعاتی آمریکا اطلاع می دهد که ایران در شرایطی که از کشتی مین گذار برخوردار نیست، تاکتیک دیگری تدوین کرده است. مین ها را کشتی های غیرنظامی و قایق ها کارمی گذارند.\خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه،
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”